Филозофски факултет

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.218
Поени од реакции
4.119
Многу е тешко на филозовски факултет,ја сум на социологија 1 година и многу бараат така да си знаете!
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Не знам дали е соодветна тема ама да не знае некој како се вика (презива) асистентката по филозофија?
Мислам Јасмина дека беше ама како и беше презимето ?:pipi:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ко шо ги разгледвев факултетиве денес ,пошо уште незнам кај да се запишам око ми фати ова Родови студии :icon_lol:
Имат некој од форумов шо се запишан овде?Да ми кажит како е...Дали е лесно,тешко шо се барат,како се барат? :/
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
0
dali ima nekoj prasanja po statistika ili pak nesto da mi kazaete da obrnam vnimanie i ako ima nesto skrateno ????? pisete mi lp falaaaa
 
Член од
4 јули 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dali ovaa godina 2011 ke primaat na filozvskiot fakultet-psihologija,vonredni studenti?
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
vonredni nema da primaat taka vo konkursot pishuvashe a jas bi prashal kolku e ova kaj nas i vo svetot perspektivno(zboruvam za psihologijata) sakam tamu da se zap ama od doma vikaat nemozesh da se vrabotish
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Вака сега.Сакам да се запишам на Филозофски факултет,отсек Безбедност,одбрана и мир.Дали некој знае да ми каже нешто повеќе за овој факултет?Наставен кадар,какви се студиите,дали има просперитет и такви работи?

Благодарам однапред.
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
може ли некој да ми каже психологија во скопје дипломите се интернационално признати ???
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Ко шо ги разгледвев факултетиве денес ,пошо уште незнам кај да се запишам око ми фати ова Родови студии :icon_lol:
Имат некој од форумов шо се запишан овде?Да ми кажит како е...Дали е лесно,тешко шо се барат,како се барат? :/
Полесно Амин! Сите шо ги знам се задоволни, боза е смерот.Другарките од средно шо едвај вадеа двојки сеа се со 9ки и десетки...
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Полесно Амин! Сите шо ги знам се задоволни, боза е смерот.Другарките од средно шо едвај вадеа двојки сеа се со 9ки и десетки...
Фала за информацијава ама се одлучив за Правен:ROFLMAO:
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
По завршување на филозофски факултет отсек историја знае ли некој што може да се работи со тоа ...
 
С

Сибињанин Јанко

Гостин
По завршување на филозофски факултет отсек историја знае ли некој што може да се работи со тоа ...
За работа релативно тешко. Професор во основно/средно, во музеј или евентуално доколку избереш смер историја + архивистика можеш во архив. Инаку не е којзнае колку тешко, треба многу читање и општо знаење. Малце проблем се книгите ( пола се на српско-хрватски од 50 и некоја година :icon_lol:). Ако си запишал историја, во прва година бегај од Проева знае да биде терсене.

Lesno li e na pedagogija???? :confused:
Секој факултет со својата тежина, доколку сакаш да го учиш тоа не би ти преставувало проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom