Фестивал „Фонетика“ @ Ливадиште, Струга - 01.08.2009

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.639
Поени од реакции
10.926
Тоа лани беше Фонетика, ова годинава беше Фејк Рекордс...добро е што беше тука ДЏ Славе...респект! Кирил многу тапа и ефтина музика на моменти, Суперхикс со истиот репертоар, барем маици да сменеа :icon_lol: тоа шит хаусите за К не ги биваше, реперите ги хејтав пошо беа шит итн....и местото е тиње, лани беше поарно...е*ати организација и све...фестивал повеќе од еднаш не може да опстане кај нас....лол
 
S

StormRage

Гостин
Не ни отидов, а сакав.

Одиме со кола 4-5 души до кај Изгрев хотелот со кола, затвориле патот и цајканот вика, имате ли ВИП пропусница? Каква црна ВИП пропусница, што сум јас, на Рамиз Мерко ќерка? Вика тие што немате паркирајте колите тука имате организиран превоз.
Сега сме дошле ние со кола до таму за некој да ми вика имам организиран превоз. Како прво јас може сакам да се вратам во 4 наместо во 6-7, можеби некој ќе ме заглави со колата. Башка тоа гужви невидени ми кажуваат дека било со превозот, по 100 души се пикале во автобус. Ако веќе планираат таков циркус да прават, нека пишат на картата до каде ќе смее да се оди со кола, ова она. Да знаевме кај Бисер ќе ја оставевме колата и ќе продолжевме.

Глупости.
види од таа страна беше затворен... па и ние моравме преку струга патот да ојме таксистот така рече се е блокирано...

Тоа лани беше Фонетика, ова годинава беше Фејк Рекордс...добро е што беше тука ДЏ Славе...респект! Кирил многу тапа и ефтина музика на моменти, Суперхикс со истиот репертоар, барем маици да сменеа :icon_lol: тоа шит хаусите за К не ги биваше, реперите ги хејтав пошо беа шит итн....и местото е тиње, лани беше поарно...е*ати организација и све...фестивал повеќе од еднаш не може да опстане кај нас....лол
со ова 90% се сложвам... хаусот беше дупка да... Џајко растури со трубачите ама не вреди за пола сат така да нишо и од него... Суперхикс не ги ни видов, раперите диџејот им беше добар... вистина беше бајги дупка годинава... ае белки вгодина ќе е саглам ако не да не давам пари за карта...
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
od godina moze da bide i beter
kaj nas vo makedonija sekogas prvata zurka e podobra,posle kako idat narenite sekogas se poslabi
primer:
fonetika i koka kola saund vejv festivalot
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Небеше толку страшно. Финтата со паркингот во изгрев беше ради растеретување на кампот пошто нема толку паркинг за сите коли а и улицата е претесна. Ако ве пуштеа да идете до кампот со кола ќе велевте сега дека не организирале за паркинг и имало многу гужва. Едина лоша работа беа прекратките сетови и големите паузи измеѓу нив, музиката, ствар на вкус
 

Kajgana Shop

На врв Bottom