Фестивал „Фонетика“ @ Ливадиште, Струга - 01.08.2009

KingJoker

Master of Ceremonies![KJ]
Член од
30 јули 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
8 pisuva na myspace stranata na legijata...ajde ako sakas zaedno da ideme...? pisi p da se dog..posto jas sam treba da odam pozz
ke go cenam toa
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.710
Поени од реакции
5.356

лани беше урнебес на кирчооо се надевам исто и годинавааа идемеееееееееееееееееееееееееееееееее
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Пак не стигнав за Фонетика како лани :nesum: ама ќе дојде Кирчо во Колосеум со трубачите па таму ќе му идеме :vozbud:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.710
Поени од реакции
5.356
лани на фонетика беше без трубачитее годинава со нив е заедноо :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ќе има Live Пренос на некоја од телевизииве или можда Streaming на нет негде ? Некој има инфо. ?
 
S

StormRage

Гостин
ќе има стриминг ливадиште :) само шо ќе одам негде пред 12 немат да фатам од почеток... слики и некое видео ќе имат гарант :)
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
хехе идемоо вечерррр ќе да биде лудоооо:vozbud::pishtoldz
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
кажете бе шо било срањето? зш катастрофа?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Не беше лошо, Кирил пушташе само 40 мин:nesum: со трубач и гитаристи. Добро се наполна ама музиката многу мека беше.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Слушнав дека Суперхикс ги прекинале на сред настап. Им рекле да исвират уште една песна и крај. Не стигнале да ги исвират нивните најголеми хитови. Безврска организација.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
neznam ovaa godina kako bese na fonetika ama znam deka ovaa godina nemase kvalitetni zurki voopsto vo ohrid kako minatite godini
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Не ни отидов, а сакав.

Одиме со кола 4-5 души до кај Изгрев хотелот со кола, затвориле патот и цајканот вика, имате ли ВИП пропусница? Каква црна ВИП пропусница, што сум јас, на Рамиз Мерко ќерка? Вика тие што немате паркирајте колите тука имате организиран превоз.
Сега сме дошле ние со кола до таму за некој да ми вика имам организиран превоз. Како прво јас може сакам да се вратам во 4 наместо во 6-7, можеби некој ќе ме заглави со колата. Башка тоа гужви невидени ми кажуваат дека било со превозот, по 100 души се пикале во автобус. Ако веќе планираат таков циркус да прават, нека пишат на картата до каде ќе смее да се оди со кола, ова она. Да знаевме кај Бисер ќе ја оставевме колата и ќе продолжевме.

Глупости.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Фонетика рулз, овај Кирил Џајковски рулз. А тоа до Изгрев шо идевме со кола па после пешадија беше драпање мадиња.

Иначе за Кирил неам зборови, ѕверка е типот, респекат. :vozbud:

Иам клипови, да ги средам ќе ги стаам. (High Quality) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom