Фан клуб - РК Металург

Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Вуко Борозан 10 комада денес против Исланд, ама нека форсира Лино ниски бекови, не ми смета мене. :D
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Вуко Борозан 10 комада денес против Исланд, ама нека форсира Лино ниски бекови, не ми смета мене. :D
У Металург не ја е поминал половината на теренот...а има бомба у раката...и да не даде гол барем голмано ќе го повреде...
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Да, Лино старото изветреано дртало, ги чува само за турнири и него и Липовина и Циндриќ. Докажаа дечките на турнирот во струга а еве сега и у репрезентација дека може да мелат. Да ги пуштеше изветреаниот во ЛШ немаше сега 4 од 4 да имаат. :mad:
 
Последно уредено:

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.920
Поени од реакции
9.528
Овој Борозан има огромен потенцијал само се гледа дека е неискусен и некако ми делува неинтелегентен али за кој му кур интелегенција кога има таков шут од 9 метри а и се знае за што служат левиот и десниот бек да се добри шутери од 9 метри.
Борозан можеби не заслужува некоја огромна минутажа али сигурно не заслужува повеке па ја од шо иам глеано скоро ич не игра.Со овие перформанси на претходниве два нтпревари за Црна Гора дефинитивно заслужува повек да му се даде шанса
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.296
Поени од реакции
6.652
Моментално од прикажаното во оваа сезона Борозан заслужува да има поголема минутажа од Наумче. Голем плус му е тоа што може да игра и добро во одбрана. Кога е Циндриќ на тререн, Борозан е многу покорисен од Наумче. Наумче нека ја врати колку толку формата прво во СЕХА па после нека добива поголема минутажа во ЛШ. Сите утакмици во ЛШ ги изгубија ради играњето со ниски бекови. За Неловски и Талески можда во оваа ситуација во која е клубот е рано да играат освен во некоја веќе добиена утакмица (ако има таква), а за во СЕХА треба да играат по 20-25 минути, доста само ги фалат, кој ги гледал знае дека се ствано големи таленти ама мора да собираат искуство.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.822
Вака ли се грижи "клубот репрезентација" за репрезентативците на оваа држава?o_O

Бидејќи успесите на репрезентацијата си ги препишуваат исклучиво на нивна заслуга, дали евентуален неуспех на репрезентацијата ќе може да го препишеме на случувањата во Металург?
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Браво за управата, бруки невидени се оваа сезона, знаејќи ја ситуацијата во која се наоѓаат прифатија да играат ЛШ, па ало луѓе кој сака да игра за без пари? Раскини им ги договорите на играчите пред време и распаднете се, барем можеби ќе ги земеше некоја екипа од ЛШ, сега нека се влечкаат по романски екипи, каква е оваа управа, се уништија!
И од официјалната страница само позитивните работи ги објавуваат, никој нема муда да ја објави вистината.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.991
Поени од реакции
6.978
Ајде ќе ве лапнеме зимската полусезона :D
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.730
Поени од реакции
9.840
Кој на другиот гроб му копа, сам во него паѓа! Така некако идеше таа народната...

Го чекам денот да го видам нивниот крај, со години трпевме омаловажувања, плукања, исмевање, јадење гомна по сите можни медиуми, изјави од типот сите Вардарци за нас ќе навиваат, крадење играчи со ред, плакнење мозок на празноглавиов народ со муабетите за репрезентација и сл..

Аххххх, Господе, го чекам денот, го чекам, со камата да им наплатиме за изминативе години!
Ќе се распаднете и вие многу бргу не рипај ко муфлон за парење.Омразата и желбата да го снема Металург ќе ви се удри по шупак,русинот сигурно многу ве сакал па инвестирал у вас,чекај да си заврши со планот да испере вешот што треба .. и вие ќе пукнете ко Чернобил. К*р да му фатите на Металург.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom