Фан клуб - РК Металург

Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Ако имаат во план да го уништат клубот јавно нека кажат барем да не се нервираме и плукаме по нив.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
На Ренато му намалиле плата ич кур не го боли кај ја дава топката.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Тргнете ги голманите подобро да играме со 7 играчи у одбрана.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
246
Поени од реакции
97
Имаше борбеност кај играчите, не дека немаше да бидеме реални..Ама ваков разнишан Металург, без десен бек ( не знам како Червар очекува дека Вуги после толку долга пауза ќе игра на врвно ниво, па не го зема Липовина), без голови од крила, без разигран Циндриќ, само со расположени Атман и Наумче не се игра против можеби и најдобрата екипа на светот Кил. Нападот до некаде функционираше добро..не можеме да очекуваме против Кил се што шутнат да погодат, ама донекаде беше добар..Ама одбраната е лом..Мора да се земе некој добар голман вака ништо не се прави..Коциќ не изненади, дечкото си ги надмина своите максимални можности од 3 одбрани по просек по натпревар..имаше ДУРИ 8 :eek:
Не знам..ова е досега лоша сезона..на секој тим може да му се случи. Ама голема замерка имам за НАЈВЕРНАТА ( демек ) навивачка група што пола од натпреварот не пееше и не го бодреше клубот без разлика што губеше, и што во 50та минута пола и повеќе од нив станаа и си излегоа од сала..Срамота. Колку и да е лош резултатот барем остани до крај, ајде ако не играчите нека истрчаат во соблекувална после лош натпревар како навивачите што така излегуваат .
Ајде што и да се случи јас не го менувам моето мислеше за Металург, за мене тимот и прв и последен да е е тим што секогаш ќе го бодрам какви резултати и да има. :):)
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
Не знам..ова е досега лоша сезона..на секој тим може да му се случи. Ама голема замерка имам за НАЈВЕРНАТА ( демек ) навивачка група што пола од натпреварот не пееше и не го бодреше клубот без разлика што губеше, и што во 50та минута пола и повеќе од нив станаа и си излегоа од сала..Срамота. Колку и да е лош резултатот барем остани до крај, ајде ако не играчите нека истрчаат во соблекувална после лош натпревар како навивачите што така излегуваат .
Ајде што и да се случи јас не го менувам моето мислеше за Металург, за мене тимот и прв и последен да е е тим што секогаш ќе го бодрам какви резултати и да има. :):)
Ми го зема зборот ....
Пишуваа Пиратите по форумите и порталите дека шминкери не им требаат на трибини , дека прав навивач ќе оди на Металург во добро и лошо , ама ... застанаа нешто во второ полувреме o_O
 
Член од
21 август 2011
Мислења
246
Поени од реакции
97
Ми го зема зборот ....
Пишуваа Пиратите по форумите и порталите дека шминкери не им требаат на трибини , дека прав навивач ќе оди на Металург во добро и лошо , ама ... застанаа нешто во второ полувреме o_O
Па стварно..изгледа се само на збор навивачка група. И не само во второ полувреме и во 10та минута Металург да губи со 2-3 разлика одма штама. Не се единствени во сала нормално цела публика треба да пее и навива, ама не се за џабе група и треба да се тие оние кои што ќе ја предводат цела сала како да пее и навива без разлика дали водиме, дали е нерешено или губиме. Ние и да губиме со 2-3 што не е ништо одма паѓаме во депресии и се откажуваме и одма штама..Голема грешка ( според мене не знам другите како размислуваат ) е што пиратите не дозволуваат луѓе кои не се од Автокоманда да се приклучат во нив. Така ќе се многу побројни и тимот ќе има далеку побројни гласни навивачи и подобра атмосфера ( и вака е добра ама не е како што може да биде ).
Искрено ( немојте да се навреди ако има некој член на пиратите што би го прочитал ова ), но јас како долгогодишен фан на Металург ( и навичач што безброј пати се има расправано со комити на тема Металург-Вардар) кажувам дека комитите прават далеку подобра атмосфера затоа што се многу побројни и тоа се чувствува од страна кога се гледа.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Абе каква врска имаат навивачите кога управата решила до го сјебе тимот. И да ги има и да ги нема комплетно се небитни. Да не имаше Вардар резултати со овие исти навивачи и старите играчи? Неможеа ни во ЛШ да се пласираат. Некој таму пеел и се дерел го заболе некој ташак за нив. Глеам сите титули на Барса и Сиудат навивачите им ги донесоа.
На почеток од ЛШ не им даваш плата а кога им ја даваш им ја кратиш. Станиќ неќеше да му кратат од плата и го избркаа. Овие што останаа немаат мотив ни у игра да влезат а не па да одиграат нешто повеќе. Џабе ги држат и со пола плата нека ги избркаат и нив, Лино сега ќе им брани.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Колку е само лош тој израз, управата решила да го сјебе тимот :LOL:
Таков израз може да искористи некој клуб кој е институција, клуб кој со години има успеси, без разлика кој е во управа, клуб кој во секое време ќе биде поддржан од навивачите, а не за клуб кој пред оваа управа бил просечно клубче од Македонска лига која нема којзнае каква вредност во ракометна Европа.
Оваа управа го издигна клубот и секој успех е само нивна заслуга. Сигурно немаат НАМЕРА ЗА ИНАЕТ на другите да го растурат клубот како што звучи таа реченица дека "решиле да го сјебат тимот". Едноставно секнаа парите и им се случува финансиска криза, од која веројатно решението го гледаат во влезот на нов спонзор - АЛКАЛОИД. Претпоставувам дека чекаат да влезе Мукаетов, и до тогаш ситуацијата ќе биде статус кво.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Преносче некаде? Стрим?[DOUBLEPOST=1414011535][/DOUBLEPOST]Сме победиле, конечно една победа и ние да забележиме. Циндриќ ги збрцал со 9 гола.
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Реков јас нема поента после Станиќ, Вуги и Атман да останат. Чекај ако е само од спортмедиа веста тогаш е сомнително.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom