Фан клуб - РК Металург

Член од
21 август 2011
Мислења
246
Поени од реакции
97
Од мене има една голема милка од 300грама оној што ќе ми најде ЕДЕН ГРАТИС ( или би ја платила картата не ми е проблем само да е со вистинската цена ) ... Најсериозна сум .. :pipi: Последниве 4 години постојано одам на натпреварите на Металург, а за Колдинг и сега со Кил не успеав да купам карта и мн. ми е криво :place:
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Од мене има една голема милка од 300грама оној што ќе ми најде ЕДЕН ГРАТИС ( или би ја платила картата не ми е проблем само да е со вистинската цена ) ... Најсериозна сум .. :pipi: Последниве 4 години постојано одам на натпреварите на Металург, а за Колдинг и сега со Кил не успеав да купам карта и мн. ми е криво :place:
Сочувствувам, јас исто Металург го следам редовно на утакмици добри 4 години мислам и на најважните утакмици се случуваше да не одам, минатата сезона против Киелце во 1/4 финалето, сезона претходно со Загреб во 1/8 финалето и слично додека оваа сезона ја пропуштив само со ПСЖ но зошто не можев да отидам, на мечевите помеѓу Вардар и Металург во ЛШ не одев исто. Инаку за картите причината е заради тоа што доста луѓе не сакаат да ги гледаат против Велење, Тун и слично и се активираат само за вакви големи утакмици плус тоа што се делат картите по фирми и слично. Затоа лекот е сезонска карта, две години се мислев да земам и од следна сигурно ќе биде така истото важи и за ЖРК Вардар и РК Вардар.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.953
Поени од реакции
10.600
Не знам што се палиш, јавна тајна е дека и двата клуба делат карти по фирми, разликата е во тоа што Металург голем број од сезонските ги даде на работници од Железара. И други дечки од форумов тоа го потврдија пред некое време. Јас ти кажав дека од една фирма му давале карти на татко ми, нема што да лажам. Исто и по полицискиве станици делеле, поточно во Автокоманда :)

Не викам дека нема да се продадат картите, само некако пренаивни сте дека мислите дека за 5 минути се продавале и не можете никако да стигнете до карта. Па не можете кога во продажба пуштаат мал број на карти, а има голема заинтересираност за истите.
го потврдувам постов у целост :)[DOUBLEPOST=1397500071][/DOUBLEPOST]
Од мене има една голема милка од 300грама оној што ќе ми најде ЕДЕН ГРАТИС ( или би ја платила картата не ми е проблем само да е со вистинската цена ) ... Најсериозна сум .. :pipi: Последниве 4 години постојано одам на натпреварите на Металург, а за Колдинг и сега со Кил не успеав да купам карта и мн. ми е криво :place:
пробај си среќа со момаков @VaZoLjIN, он еднаш се нудеше да најде карти за некој ако сака :)
е сеа само незнам дали кај него ке упали милката или ке треба нешто друго
 
Член од
21 август 2011
Мислења
246
Поени од реакции
97
И јас исто планирам од наредната сезона да земам сезонска заради ваквиве проблеми, така барем ќе имам обезбедено место а дали ќе сум слободна да одам или не како доаѓа времето ќе видиме..најважно ''туркање'' за карти барем нема да има..Додека се играа натпреварите од групната фаза без проблем електронски купував влезница за секој натпревар, а откако ја поминаа групната втор пат по ред не купувам :mad:

Иначе зошто неможам да го отворам профилот на @VaZoLjIN ? Има некаков проблем кај мене или др. нешто е?
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
И јас исто планирам од наредната сезона да земам сезонска заради ваквиве проблеми, така барем ќе имам обезбедено место а дали ќе сум слободна да одам или не како доаѓа времето ќе видиме..најважно ''туркање'' за карти барем нема да има..Додека се играа натпреварите од групната фаза без проблем електронски купував влезница за секој натпревар, а откако ја поминаа групната втор пат по ред не купувам :mad:

Иначе зошто неможам да го отворам профилот на @VaZoLjIN ? Има некаков проблем кај мене или др. нешто е?
Нема повеќе карти.Да кажеше вчера ќе ти најдев.
Можеш да одиш саат време порано пред утакмица,сигурно ќе најдеш карта.Секогаш некој се откажува у 5 до 12.
Во краен случај можеш да влезеш со пиратите,никој нема да ти прави проблем.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Нема повеќе карти.Да кажеше вчера ќе ти најдев.
Можеш да одиш саат време порано пред утакмица,сигурно ќе најдеш карта.Секогаш некој се откажува у 5 до 12.
Во краен случај можеш да влезеш со пиратите,никој нема да ти прави проблем.
Ама мораш да тргнеш од Автокоманда со нив со автобусите..[DOUBLEPOST=1397508452][/DOUBLEPOST]
Голем дел од картите се однапред поделени, доста се лажете :)
На татко ми му понудија гратис карти за мечов, али ги одбив пошто ќе треба за Кил да навивам ако отидам :D
Затоа картите магично ви се продаваат за 5 минути, пошто бројот на карти во продажба е ултра смешен.
Море смотан, ќе си направеше профит, ќе ја понудеше на некој за поголема сума од реалната пошто стварно има запалени за да идат а немаат карти :ROFLMAO:[DOUBLEPOST=1397508518][/DOUBLEPOST]
Abe jas ke najdam 2-3 gratisi ke ti kazam , nema potreba da mi plakas. Nekam takvi pari :)
Vkluci me i mene ti plakjam 100% (najseriozen sum)
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Ама мораш да тргнеш од Автокоманда со нив со автобусите..
Нема врска.
Ќе си чекаш да дојдат автобусите и штом почнат да се симнуваат влагаш у гужвата.
Плус ако е девојче никој нема да и прави проблем.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Нема врска.
Ќе си чекаш да дојдат автобусите и штом почнат да се симнуваат влагаш у гужвата.
Плус ако е девојче никој нема да и прави проблем.
А јас што сум машко?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Кој е поврзан со пиратите тука од форумот, за да дојдам со него и да влеземе со Пиратите ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Кој е поврзан со пиратите тука од форумот, за да дојдам со него и да влеземе со Пиратите ?
А за 2 недели ќе влагаш со Комити а?

Исто ко да влезеш со Курва Суд на Милан-Барса само за да осетиш атмосфера а си ја Јуве:icon_lol::icon_lol:


Цар си жими се, иди после со Чкембари и Зонимак :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
А за 2 недели ќе влагаш со Комити а?

Исто ко да влезеш со Курва Суд на Милан-Барса само за да осетиш атмосфера а си ја Јуве:icon_lol::icon_lol:


Цар си жими се, иди после со Чкембари и Зонимак :D
Па што бе, јас си го сакам МК ракометот, сакав тогаш на Зомимак против данците да идам (за пласманот) ама немав карти све беше продадено немав од каде да земам а имав место за престој во Струмица
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Па што бе, јас си го сакам МК ракометот, сакав тогаш на Зомимак против данците да идам (за пласманот) ама немав карти све беше продадено немав од каде да земам а имав место за престој во Струмица
Имаш уште 5000 други места на трибини од кај што моеш да го сакаш ракометот што се буташ таму кај што не треба?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom