Фан клуб - РК Металург

Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Незнаев дека вчера сме имале утакмица против Тинекс Пролет во плеј-офот на домашната лига.. сме ги згазиле 31-17, како што гледам на фотографиите Лино го играл најдобриот состав, шанса не се добиле младите.
http://www.rkmetalurg.mk/fotogalerija-od-sredbata-tineks-prolet-metalurg
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.312
Поени од реакции
6.536
Незнаев дека вчера сме имале утакмица против Тинекс Пролет во плеј-офот на домашната лига.. сме ги згазиле 31-17, како што гледам на фотографиите Лино го играл најдобриот состав, шанса не се добиле младите.
http://www.rkmetalurg.mk/fotogalerija-od-sredbata-tineks-prolet-metalurg
Младите играат во Металург Јуниор, претпоставувам не смеат да играат за Металург кога 2те екипи се во исто натпреварување.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.820
Поени од реакции
15.921
Ако иде некој после да купува карти за мечот против Кил, ќе може една и за мене да земе? .. по приватна порака ќе се договориме.

Овие немаат продажно место кај мене у град.:гомце:
 
Член од
21 август 2011
Мислења
246
Поени од реакции
97
И да има продажно место тешко се доаѓа до карта, а и електронскиот начин на купување не е коректен затоа што многу често знаат да ги пуштат картите 15-20 мин покасно откако веќе 3/4 се продадени....Сестра ми денес беше да купи од 14ч чекаше до сега и на крај не успеа да најде :mad:
И ств не ја разбирам логиката цените на картите на Металург да се 350, 500 и 700 а на Вардар се 250, 300 и 500 .. o_O можеби ги одредува ЕХФ ама сепак треба да земе предвид дека и двата тима се од Македонија и дека исти се стандардите без разлика за кој од овие 2 тима се навива..

Иначе ако има некој една карта вишок или да знае некој што има и би можел да ја продаде нека ми пише во пп :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Успеа да купи некој карта он-лајн? Џабе чекав од 17 часот и дремев на интернет, овие најверојатно имаат 5 карти пуштено во продажба на интернет. :(
Ако има некој за продавање 4 карти нека стори абер по ПП. Тапкарошите нека одјебат.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.542
Поени од реакции
69.383
Голем дел од картите се однапред поделени, доста се лажете :)
На татко ми му понудија гратис карти за мечов, али ги одбив пошто ќе треба за Кил да навивам ако отидам :D
Затоа картите магично ви се продаваат за 5 минути, пошто бројот на карти во продажба е ултра смешен.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
246
Поени од реакции
97
Голем дел од картите се однапред поделени, доста се лажете :)
На татко ми му понудија гратис карти за мечов, али ги одбив пошто ќе треба за Кил да навивам ако отидам :D
Затоа картите магично ви се продаваат за 5 минути, пошто бројот на карти во продажба е ултра смешен.
Што си ги одбивал, мене ќе ми ги дадеше :P хахахах
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Јас купив карти од интернет точно во 17 часот ги пуштија и имаше само за неколку блока, веднаш стиснав на тие позади гол го снема блокот, среќа потоа најдов на друг блок и земав 3 карти. За 40 секунди отприлика сите карти беа продадени, за со Колдинг ги пуштија 15 минути покасно картите на интернет заради наредба од клубот да земат нешто и тие што чекале во живо. Денеска беа пуштени само 800 карти другите најверојатно претходно биле распределени.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.743
Поени од реакции
9.869
Голем дел од картите се однапред поделени, доста се лажете :)
На татко ми му понудија гратис карти за мечов, али ги одбив пошто ќе треба за Кил да навивам ако отидам :D
Затоа картите магично ви се продаваат за 5 минути, пошто бројот на карти во продажба е ултра смешен.
Oвој се вика дрн дрн Милојке.На татко ми другар му преко стрина му..до чичино га.

ПРОДАДЕНИ СЕ СИТЕ ВЛЕЗНИЦИ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО ЕКИПАТА НА КИЛ




Дури и Металург, кој е навикнат на рекордно брзи распродажби на влезниците за натпреварите од Велукс ЕХФ Лигата на шампионите, е изненаден од времето за кое се продадени влезниците за средбата со Кил и од начинот на кој е тоа направено. Продажбата траеше само осум минути, а на располагање беа нешто повеќе од 2000 влезници. Запрепастува тоа што огромен процент од влезниците, околу 85 %, беа купени онлајн, за само неколку минути . Очигледно е дека нашите фанови проценија дека на ваков начин имаат многу поголеми шанси да дојдат до драгоцените влезници, отколку да чекаат во долги редици пред продажните места. Онлајн купувањето е во постојан пораст, на што ние како клуб сме особено горди.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.542
Поени од реакции
69.383
Не знам што се палиш, јавна тајна е дека и двата клуба делат карти по фирми, разликата е во тоа што Металург голем број од сезонските ги даде на работници од Железара. И други дечки од форумов тоа го потврдија пред некое време. Јас ти кажав дека од една фирма му давале карти на татко ми, нема што да лажам. Исто и по полицискиве станици делеле, поточно во Автокоманда :)

Не викам дека нема да се продадат картите, само некако пренаивни сте дека мислите дека за 5 минути се продавале и не можете никако да стигнете до карта. Па не можете кога во продажба пуштаат мал број на карти, а има голема заинтересираност за истите.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.626
Поени од реакции
2.746
Не знам што се палиш, јавна тајна е дека и двата клуба делат карти по фирми, разликата е во тоа што Металург голем број од сезонските ги даде на работници од Железара. И други дечки од форумов тоа го потврдија пред некое време. Јас ти кажав дека од една фирма му давале карти на татко ми, нема што да лажам. Исто и по полицискиве станици делеле, поточно во Автокоманда :)

Не викам дека нема да се продадат картите, само некако пренаивни сте дека мислите дека за 5 минути се продавале и не можете никако да стигнете до карта. Па не можете кога во продажба пуштаат мал број на карти, а има голема заинтересираност за истите.
Delat karti i te kako po firmi, i toa i gratisi ima vo dosta golem broj ako sakas Sabjo da ideme a ? So gratisite :D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.820
Поени од реакции
15.921
Pa Metalurg ima neli verni fanovi koi ne im e problem i da si platat :D Poso ja i Sabjata ne sme si barame gratisi :D
Па ете си платиле, и нема више.
Не ми беше ни мене проблем да си платам, проблемот беше да најдам.. Ако најдеш карта, и ќе ти ја платам.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.626
Поени од реакции
2.746
Па ете си платиле, и нема више.
Не ми беше ни мене проблем да си платам, проблемот беше да најдам.. Ако најдеш карта, и ќе ти ја платам.
Abe jas ke najdam 2-3 gratisi ke ti kazam , nema potreba da mi plakas. Nekam takvi pari :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom