Фан клуб - РК Вардар

Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
ЕХФ Куп 2.коло
По првото полувреме Вардар Про води со 17:10 против чешкиот тим на Ловосице.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.751
Поени од реакции
12.769
ги силувавме :) . Мислам дека 16 разлика тепавме не сум сигурен.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Без многу замарање до лесна победа. Исто и Кале солидно исполнето како за ваков натпревар.

Сајбер мислам дека те видов, ако беше во плав дуксер.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Без многу замарање до лесна победа. Исто и Кале солидно исполнето како за ваков натпревар.

Сајбер мислам дека те видов, ако беше во плав дуксер.
Сигурно после отишол на МЗ Т :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Бев и јас, и морам да кажам дека многу е јак Вардар .. Ептен ќе биде јако кога ќе играат Металург - Вардар за македонската титула... Штета што не можеме да имаме 2 претставника во ЛШ убеден сум дека ќе бушеше и Вардар .....
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.465
Поени од реакции
68.767
Без многу замарање до лесна победа. Исто и Кале солидно исполнето како за ваков натпревар.

Сајбер мислам дека те видов, ако беше во плав дуксер.
Бев :D
Не сум прибран од 12 сабајле, затоа бев во плав дуксер :icon_mrgr:
Мада на ракомет кога носам плав дуксер секогаш тепаме :icon_mrgr:

Иначе 36-19 на крај :D
Газење, се знаеше дека ќе ги утепаме овие...
Маркоски имаше своја партија, разгази дечкото :D
Сите си газеа, само не ми се допаѓа што голманиве неможе топка да фатат. Тука е огромната разлика меѓу нас и Металург и затоа се сеуште фаворити број еден.
Вујо мајсторот, соблече маица I love Komiti и ја пдоари во публика :D
Навивање одлично, иако бројот ни беше мал. Околу 120 души навивавме, ама салата беше солидно исполнета.
Грмеше прво полувреме, моментите кога цела сала ја кренавме и сите кога анвиваа, останаа за паметење :D
Второ полувреме курташак, пробување нови песни, сепак занимливо враќање на ракомет :)
--- надополнето: 13 октомври 2012 во 20:57 ---
Сигурно после отишол на МЗ Т :D
Не сум :icon_mrgr:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ама добара атмосфера има у тимов... сеа глеам дека прееска постирал Стоилов на фејсбук за уткамицава и отварам слика и на коментаров на Страхиња и одговоров на Столе се прснав :pos:
5.jpg
Сликава е за оваа статија на Дневник
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Само едно да прашам, тој во Вардар десното крило левак што е и најнизок е во тимот како се вика ? Тој солидна партија пружи, Стоилов ѕвер беше и тој другиот пикер не знам како се вика и тој јако одигра ... И тој вториот голман на крајот што бранеше како се вика ?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Само едно да прашам, тој во Вардар десното крило левак што е и најнизок е во тимот како се вика ? Тој солидна партија пружи, Стоилов ѕвер беше и тој другиот пикер не знам како се вика и тој јако одигра ... И тој вториот голман на крајот што бранеше како се вика ?
Едниот што играше во прво полувреме и што е ептен брз и скочен е Лука Раковиќ од Хрватска.Другиот ептен црн што е наш Влатко Јовчевски се вика.
На крајот голманот се вика Иван Мартиновиќ и тој е Хрват,а другиот пикер е наш Маркоски,на Велко мислам помладиот брат.22 години има само.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom