Фан клуб - РК Вардар

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.915
Поени од реакции
7.336
Гратис Битолчанка сега ќе добиваме за секоја отидена утакмица.....
За мужење што се тие курвите што реденки му правевме и што не можат тука да се мужат оти сите ги знаат дека се курви за нив ли зборуваш ?Ако ако и тие треба фамилии на скопјани да гледаат што да се прави овај живото е суров
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Не е убаво така за сестрите да си зборите :) Сепак крвно сте поврзани.
--- надополнето: 8 октомври 2012 во 16:26 ---
Морав да те рчнам малце :D
Не памтам зошто лани се донесе одлука да не се иде организирано на РК Вардар, а ме мрзи сега да пребарувам. Некој друг нека ти одговори на прашањето :)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.915
Поени од реакции
7.336
Не е убаво така за сестрите да си зборите :) Сепак крвно сте поврзани.
--- надополнето: 8 октомври 2012 во 16:26 ---
Морав да те рчнам малце :D
Не памтам зошто лани се донесе одлука да не се иде организирано на РК Вардар, а ме мрзи сега да пребарувам. Некој друг нека ти одговори на прашањето :)
Ako sine ne se lutam koga me reckas ;) ete i jas se rckam pa za toa eve go izvestuvanjeto od vas procitaj si go i odgovrimi ti ili bilo koj od komiti
http://www.komiti.org/вести/Известување-Ракомет
:facepalm:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.915
Поени од реакции
7.336
На памет ни го знаеш сајтот. Браво :)
Набљудувај го непријателот и нападни го кога најмалку очекува ;)чекам одговор од поважните членови на комити што гласале лани а што сега поз...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.497
Поени од реакции
69.104
Набљудувај го непријателот и нападни го кога најмалку очекува ;)чекам одговор од поважните членови на комии што гласале лани а што сега поз...
Еве ти одговор лично од мене (значи не во име на групата) за кој некои ќе се согласат а некои нема.

Одлука која според мене беше тотален промашај...
Поентата беше или ќе се навива на секој меч или воопшто нема да навиваме.
Заинтересираност за посета на секој меч НЕМА (ипак сме ориентирани на ФК Вардар), па повеќето сакаа да не бидеме дерби навивачи во ракомет, па се донесе одлуката.
Ама откако ваљда увидоа дека не е воопшто страшно да како група одиш само на важните мечеви во ракомет (или било кој спореден спорт во однос на фудбалот), и дека тоа го прават и многу други поголеми групи од нас, се враќаме по старо.
Фудбалот ни е на прво место, таму ќе си одиме на сите мечеви, а ракомет како порано ;)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Набљудувај го непријателот и нападни го кога најмалку очекува ;)чекам одговор од поважните членови на комити што гласале лани а што сега поз...
Примарен клуб на Чкембари е РК Пелистер!!!
Слики од првите утакмици?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.497
Поени од реакции
69.104
Примарен клуб на Чкембари е РК Пелистер!!!
Слики од првите утакмици?
Побарај му слики од ракомет од минатите 15 сезони, ама да не се од Европски мечеви и дуели со Вардар, Металург.
Ако ти најде 5 слики од различни мечеви јас главава ја сечам :)
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Edno prasanje koi nedorazbiranja gi imavte so upravata sto sega gi nadminavte ?za sendvicite i besplatnoto pivo stanuva zbora ili greska sum ...
Фалинко битолска, кога сме веќе кај ракометот, ќе ни објасниш ли кај се најдобрите ракометни навивачи на натпреварите од домашното првенство на нивниот приоритет РК Пелистер?! Пошто ни видел, ни чул, некој за нив сезонава?!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Примарен клуб на Чкембари е РК Пелистер!!!
Слики од првите утакмици?
Оди бе ти собери некои поголеми камења да фрлиш по некој,не се мешај кај шо не ти е работа.....;)
Ти најде да коментираш,цела сезона не стапнавте на трибина,идат Чкембари во Тетово и се реактивиравте....

Побарај му слики од ракомет од минатите 15 сезони, ама да не се од Европски мечеви и дуели со Вардар, Металург.
Ако ти најде 5 слики од различни мечеви јас главава ја сечам :)
Дај домашна адреса јас лично ќе ти испратам видео снимки(не само слики);) ... од најмалку 5 утакмици на Пелистер кај шо навивале Чкембари на ракомет(нормално да не се снимки од Вардар и Металург,зошто изгледа меморијата ви е слаба па мислите дека само Вардар и Металург вредат/вределе)....само во последните неколку сезони....за на времето не треба да коментирам....
Ама молим те не ја сечи главата,шо ќе прајме после без тебе на форум,ќе биди монотоно...:D
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.620
Поени од реакции
2.725
Оди бе ти собери некои поголеми камења да фрлиш по некој,не се мешај кај шо не ти е работа.....;)
Ти најде да коментираш,цела сезона не стапнавте на трибина,идат Чкембари во Тетово и се реактивиравте....


Дај домашна адреса јас лично ќе ти испратам видео снимки(не само слики);) ... од најмалку 5 утакмици на Пелистер кај шо навивале Чкембари на ракомет(нормално да не се снимки од Вардар и Металург,зошто изгледа меморијата ви е слаба па мислите дека само Вардар и Металург вредат/вределе)....само во последните неколку сезони....за на времето не треба да коментирам....
Ама молим те не ја сечи главата,шо ќе прајме после без тебе на форум,ќе биди монотоно...:D
ne zaebavaj sea 5 utakmici sramota e da zboris ako ste forimirani za RK , iskreno toa vie glupost ziva poso niso ne biva od toa , poredovni ste na fudbal nego rakomet. ama rakometot ste formirani za da ispadne od 85ta kako satisfakcija psotari od Komitite, a sto kjar od toa? NISTO , koa i onaka mn i vi idea na zapad do 90ta godina . Zatoa drag moj prijatele i retko cenet covek od bitolata koj pisuva na forumov nemoj da se blamirate so RK taa e vistinata , terajte si na fudbal tamu e pravilnoto ultras dvizenje se e drugo vestacenje , bidi mi pozdraven
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
ne zaebavaj sea 5 utakmici sramota e da zboris ako ste forimirani za RK , iskreno toa vie glupost ziva poso niso ne biva od toa , poredovni ste na fudbal nego rakomet. ama rakometot ste formirani za da ispadne od 85ta kako satisfakcija psotari od Komitite, a sto kjar od toa? NISTO , koa i onaka mn i vi idea na zapad do 90ta godina . Zatoa drag moj prijatele i retko cenet covek od bitolata koj pisuva na forumov nemoj da se blamirate so RK taa e vistinata , terajte si na fudbal tamu e pravilnoto ultras dvizenje se e drugo vestacenje , bidi mi pozdraven
Друже,нејќам да ви ја спамирам темата за вашииот клуб со муабети шо немаат врска,ама бев испровоциран од сајбер....(срамота е да се пишува дека Чкембари немаат 5 мечеви вон утакмиците со Вардар и Металург,па само гостувањата на финалињата во Струга на турнирот ја исполнуваат таа бројка).......ако сака модераторот нека ги избриши мислењата...
Сепак да ти одговрорам....
Точно е дека последните години посетеноста на натпреварите на РК Пелистер е слаба,не само од страна на Чкембари,туку и општо..
Пред се оваа сезона....и за очекување е ....но сепак колку толку нимаше повеќе утакмици,и 6,7 гостувања на кои Чкембари се појавија,можеби не во бројка каква шо била на времето и е препознатлива,ама имаше некој просек на навивање......
Кризата во клубот си го напрај своето......голем е револтот,пред се кај постарите Чкембари кон постапките на управата...и има одреден вид на бојкот на натпреварите....нема тука никакви тајни...
За историјата,точно е дека Чкембари се формирани за ракометниот клуб,и сеуште сите најголеми успеси како група сме ги имале на ракомет..
Во последните 5,6 години приоритет е фудбалот зошто РК Пелистер го допре дното,а многумина не можат да го прифатат ова и едноставно не одат повеќе...реалноста е таа,нема бегање....
Ние не ги криеме нашите недостатоци тие,ама за ракомет да добиваме критики од вас не држи едноставно...мислам ме разбираш на шо алудирам....
Играчки сте каде каде понапдред од нас во ракомет,ама навивачки и покрај се,немате лице да не критикувате...
П.С.Фала на поздравот....:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom