Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Real Madrid coach Carlo Ancelotti has offered Diego Lopez to Milan and coach Filippo Inzaghi. Only the goalkeeper's signature is missing from a loan agreement.[DOUBLEPOST=1407417438][/DOUBLEPOST]GdS reports that Bonera and Zapata are some of the defenders that Juventus are considering to sign.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.474
Поени од реакции
4.630
Гледам на овоа дефанзивчето Дориа полека му се пумпа цената според трансфермаркт вреди 9 милиони а има само 19 години, и никој не е заинтересиран за него, сега комотно може да си го земеме за истата таа сума, ако не Реал ќе си го купи другото лето за 30 :icon_lol:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Телма не ги купи правата, минатата сезона, да ги емитува натпреварите од Серија А. Има некакви вести (информации) дали некој ќе емитува оваа сезона?

И ме интересира. Освен овие неколку играчи (за кои никога не сум слушнал, кои што имаат по 19- 21 г.) некој стар, поискусен, ќе се пресели во редовите на Милан?

Јас мислам дека на овој тим ќе му треба голман. Абиати не ми го прави меракот. После легендата Дида, Милан немал добар голман (Калач исто беше слаб). :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.862
Нема млади, умре детскиот џагор во Миланело, едно време Силвио доби некој педофилски напад па најави дека ќе пазарел само од 100те најперспективни млади играчи... и наредниот ден го донесе Закардо и ни направи априлилили :icon_mrgr:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
детскиот џагор :pos:

http://www.milannews.it/primo-piano/ufficiale-robinho-torna-al-santos-151981 :icon_lol:

Сантос е мојот дом, тоа се тие бразилски циганчиња што по наполнети 30 год сакаат да се вратат дома. :X3:
Е сега ако не купат саалм крило мамето нивно. Се ослободија од плачковците што им лапаа по 15 мил евра.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
овој нианг мислам, али само мислам :) дека ќе има добра кариера
сепак не смее да се заборави дека има само 19 години нели? само толку е... има многу години за напредок и до 22-3 може да стане ѕверка. е сеа тоа зависи од многу фактори. али до сега нема повреди, има идеален физикус - понатаму брзина, техника и агилност, па во следните 2-3 години би требало да ја усоврши фудбалската интелегенција и давањето голови... а тоа и не е така тешко нели :) видете примери само, чист пример ви е кемпбел - во арсенал не доби шанса, а во олимпијакос добро изигра и се покажа на светското. предтоа играше во бетис со потпросечен учинок и факт е дека напредува од година во година... али тоа се должи на играњето фудбал - давањето шанса. и сега арсенал, односно венгер според изјавите (што немора да значи дека се вистина) го планира во нападот за следната сезона. па видете вие сега :)
друго ми беше муабетот за балотели. мада и јас се замислувам некогаш за продавањето на балотели, па за купување на играч место балотели.... па дајте бе луѓе за колку ќе го продадат балотели? за 20 милиони и што ќе направи милан? ќе го позајми диего лопез и ќе го купи черчи и ? (не дека не го сакам черчи у милан) али балотели максумум за 20 милиони ќе го продадат а само појавата му вреди 25 милиони, и плус во просек 15 милиони за головите што ги дава по сезона:LOL: како и да е не смее да се продаде балотели
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.474
Поени од реакции
4.630
овој нианг мислам, али само мислам :) дека ќе има добра кариера
сепак не смее да се заборави дека има само 19 години нели? само толку е... има многу години за напредок и до 22-3 може да стане ѕверка. е сеа тоа зависи од многу фактори. али до сега нема повреди, има идеален физикус - понатаму брзина, техника и агилност, па во следните 2-3 години би требало да ја усоврши фудбалската интелегенција и давањето голови... а тоа и не е така тешко нели :) видете примери само, чист пример ви е кемпбел - во арсенал не доби шанса, а во олимпијакос добро изигра и се покажа на светското. предтоа играше во бетис со потпросечен учинок и факт е дека напредува од година во година... али тоа се должи на играњето фудбал - давањето шанса. и сега арсенал, односно венгер според изјавите (што немора да значи дека се вистина) го планира во нападот за следната сезона. па видете вие сега :)
друго ми беше муабетот за балотели. мада и јас се замислувам некогаш за продавањето на балотели, па за купување на играч место балотели.... па дајте бе луѓе за колку ќе го продадат балотели? за 20 милиони и што ќе направи милан? ќе го позајми диего лопез и ќе го купи черчи и ? (не дека не го сакам черчи у милан) али балотели максумум за 20 милиони ќе го продадат а само појавата му вреди 25 милиони, и плус во просек 15 милиони за головите што ги дава по сезона:LOL: како и да е не смее да се продаде балотели
Нема да го продадат сега, една јака сезона со 25 гола во Серие А ќе вреди 50 и тогаш ќе го шитнат, знаат они барем за такви работи
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Зенит понудиле 15милиони за Javi García.Сити по се изгледа ке го дадат негде.Ние го меркавме пред некое време.Требаше да биде замена за Пирло,Ван Бомел или така нешто.Ама нашиве немаат финансиска мок да го земат.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
Како што гледам по припремиве и по играчиве годинава нема да бидеме ништо поарни од лани.
Едино ме радува заминувањето на отпадоциве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom