Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
C

Castiel

Гостин
Дали сте сериозни со муабетиве за нианг? :pos::pos::pos:Има талент дечкото ама нема мозок ....во тој дел бетер и од балотели е и затоа никад ама никад нема да биде од него играчиште....што побрзо си отиде тоа подобро...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Како што ми изгледа ќе го вратиме Мароканскиот Меси за 3-4 мил. :D
Утре стариот ќе се сретне со агентите на Таарабт, Армеро и Диего Лопез.

Ќе биде изненадување ако дојдат Черчи и Меси. :X3:

Како затвореник е :pos:

BugUr2lIYAAc9RE.jpg


A deal on the loan of Barcelona midfielder Alex Song (26) to Italian club AC Milan is close. One-year loan plus buy option in 2015.
 
Последно уредено:

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.455
Поени од реакции
5.424
Кој е ка нас... све земамо играчи од големи тимови!
Џубрето од ПСЖ, Реал, Барса.. кј нас тоа све се гледа ко класа и големи имиња, незнам како го пропуштија Ешли Кол..

Едино што ми прае мерак е што Инзаги веруе у младите и им дава шанса барем на пријателските и тоа што се одслободија од доста играчи иако паре земаа само од Констант :)
Уште Есиен и Закардо да се шутнат и ќе биде убоо... и Амелија втори дел гледам го бараат Сасуло, нека го дадат одма!
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.811
Поени од реакции
13.603
Ако во септември учителката ми даде за домашно да напишам нешто за тоа што се случувало за време на летниот распус, веќе имам скица на тој состав. :)

Наслов: #
Тема: Преоден рок лето 2014 г.
Содрижина: Од јуни до септември, од Тарабт до Тарабт.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Некако не ми се допаѓа трансферот многу му е 4 годишен договор по 2.5 + бонуси.
Galliani with Diego Lopez' agent in Forte dei Marmi today :pos:

Untsssditled.jpg
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Добиваме одличен голман за ич пари и не толку висока плата.[DOUBLEPOST=1407582037][/DOUBLEPOST]
Некако не ми се допаѓа трансферот многу му е 4 годишен договор по 2.5 + бонуси.
Ај жити се образложи како и зошто?

У најдобри години е човеков и 2.5 милиона се ништо. Класа голмани испод 6-7 милиона плата не можеш ни да донесеш бре.


 
Последно уредено:

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Сега уште одбраната да ја закрпат со еден подобар штопер и убо ќе биди. За гол давање ќе се молиме на Балотели со Шарави да напрат нешто сами..
 
C

Castiel

Гостин
Не заебавајте За без пари земавме одличен голман... башка годините не се проблем за голманите до 36 таман ќе биде одличен...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom