Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
А Монтоливо умренион, кај беше цела сезона да се труди вака како денес.


Збогум европа пак.
Мора да влезат кинези во Милан, со стариов не оди работата.
 
Последно уредено:

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Колку побрзо го продат клубот и ја исчистат она мизерија од играчи, толку поарно.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Ne zasluzija poraz deckite, ali ne zasluzija ni da tepaat. Dve utakmici kako picki igraat.
Juve gi ostavi da igraat ne znaea da iskoristat, im se tresea nogete i so Roma i sega.
Sega neka dojdat kinezite i edna debela cistka da se naprae.
Donaruma, Kalabria, Nesta, Mauri i Nijang.
Svite se ispod 21 godina, odlicna idnina imame, da se dokupat igraci uste 2-3 da se potrosat ubai pari, i dogodina so asalen trener koj ne se vika Vicenco i top sme
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Жими таквиот не заслужиле пораз,не заслужиле они да го носат црвено црниот дрес ништо друго. Колку рутински не победија без да се замараат небаре сме некоја екипа од рангот на Емполи и Киево,немаше жар во играта на Јуве едноставно си излегоа на терен како да знаеја дека трофејот е освоен и така би. Единствена надеж остануваат кинезиве или ќе си го гледаме големиот Милан со спуштени пантолони уште долго врееме.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Имаа и среќа на крај. Начекаа грешка и простор во одбраната и си ја искористија. Нашиве кога не знаат да искористат шанси 3 на 4 е тоа е друго. Натпреварот беше готов, за да се решава на пенали, а сакав да видам Донарума како ќе се покаже.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.420
Може незаслужиле пораз ама заслужиле да не играат ЛЕ!
Неможеш да го си го ладиш со Карпи Верона и Фросиноне и сеа да сакаш да се протнеш со Јувентус.... ако им е, памет за друг пут... и Браво за Џек и Донарума, (y)


 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
From now until June 15, every move Milan make on sporting level must be not only communicated to the Chinese,but also agreed with them [Sky]

.@PeppeDiSte suggests that Berlusconi is convinced to sell the club. For the coach, the name of Unai Emery has float on the surface again.


Според мене покрај Пелегрини најдоброто име за тренер е Емери и мора да се оди на овие опции по секоја цена пошо не може неискусни тренери ко овие до сега што ги носевме да се справат со деликатнава ситуација во која сме.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.243
Поени од реакции
5.187
Пелегрини ми е сеоски Гвардиола дечкото има само еден вид на игра и ако не иде не му текнува да смени. Боље турчниов.
 
C

Castiel

Гостин
Запата, Алекс, Мексес, монтоливо, Поли, Хонда се тоа треба се исчисти од тим.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Никој не го пишува Абот во онаа листа на играчи кои се за бркање. Најголемо ѓубре.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
C

Castiel

Гостин
Де Шиљо е бетер па и он не се спомнува.

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Од Матиа може да се напраи добар играч ако е стабилна екипата и не е случајност што Јуве напиња за него веќе година-две.
Ја искрено би го остаил пошо е млад.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Арда Туран,Фабрегас,Ковачич,Микел,Бенатиа.Мал дел шо летоска ке бидат на трансфер листа
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.304
Од Матиа може да се напраи добар играч ако е стабилна екипата и не е случајност што Јуве напиња за него веќе година-две.
Ја искрено би го остаил пошо е млад.
Абе ние и за Ранокија до лани напнувавме, Конте го 'обожаваше' =)

Матиа можи да биди играчиште сакам ние да го земиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom