Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.479
Пелегрини ми е сеоски Гвардиола дечкото има само еден вид на игра и ако не иде не му текнува да смени. Боље турчниов.
Турчинот одамна не напушти . Ако мислиш на Фатих Терим ;) А другиов ``турчин`` тешко дека ке си иде од Севиља.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Бианконеров го повикал Ругани во поширокиот список за Европско а не Романоли.
 
C

Castiel

Гостин
Арда Туран,Фабрегас,Ковачич,Микел,Бенатиа.Мал дел шо летоска ке бидат на трансфер листа
Од овие реално би било Бенатиа да се земе и можеби Ковачич мада итоа тешко. Туран и Фабрегас нема никакви шанси, а Микел воопшто не е потребен.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.451
Поени од реакции
5.417
Играчи што ќе останат и следната сезона у Милан:





и оние што ќе го напуштат Милан....


Искрено не веруем дека сите овие ќе го напуштат Милан ама сигурно пола ќе заминат... инаку би сакал Адриано Менез и Лопез да останат и следна сезона, особено Менез...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.479
Играчи што ќе останат и следната сезона у Милан:





и оние што ќе го напуштат Милан....


Искрено не веруем дека сите овие ќе го напуштат Милан ама сигурно пола ќе заминат... инаку би сакал Адриано Менез и Лопез да останат и следна сезона, особено Менез...
А Бака ?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.451
Поени од реакции
5.417
Баке не е сигурен, може ќе остане може не... знаеш како е кј нас и оние што се сигурно може да идат :D
Имаше првин шпекулација ако дојде Ибра си иде Бака, а после имаше и: Бака може да си иде доколку некој клуб понуди 35 мил. Ништо не ме чуди мене... ама би било добро да остане Бака!
 
C

Castiel

Гостин
Abbiati to La Gazzetta dello Sport:

"This is not a 7th place squad. With the right attitude you can go back to aim for CL places as early as next season. If I close my eyes and think of Milan until 2011 I will see a totally different team in all aspects. I learned certain values that were transmitted to me from Albertini, Costacurta and Maldini. Today, I had came to a point that on Monday morning I had anxiety and was ashamed to go out due to what the team have come to. Brocchi says some players have wrong attitude? He is right, there were 4-5 players who have not done what was required from them, and I'm not a talking about technical errors. If there was only one player he would've been controlled and isolated. But five players is too much and makes everything more complicated. I thought about retiring after my outburst against Chievo in March. I took the final decision after the Bologna match. When Bacca stormed into locker rooms after getting subbed against Carpi I confronted him inside but nobody supported me. In my time Gattuso would've pulled out a knife [in that Bacca incident]. What did Berlusconi tell me after my final game? Nothing. I hope he will say something soon as he is part of my family. I understand the need to have fresh funds come in but I can’t see Milan without him [Berlusconi]. I hope he remains. Will I work at Milan? I would like to. I'll speak with Galliani but we have no appointments set and I won't go knock on his door. My career? I would give myself a 7.5-8. I had some highs and lows, but I never struggled in the big games."[DOUBLEPOST=1464090815][/DOUBLEPOST]OFFICIAL: Milan have extended the contracts of Riccardo Montolivo, Luca Antonelli and Davide Calabria until 2019.


Alex, Mexes, Abbiati, Boateng, Menez and Balotelli will leave. Milan are also negotiating Zapata's extension [MilanNews' Antonio Vitiello].


Leonel Vangioni has arrived at Casa Milan.

Montolivo, Antonelli and Calabria's extensions were agreed with the Chinese, so was Mihajlovic's contract termination [Sky].
 
Последно уредено од модератор:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Montolivo ako igra prva i slednata sezona togas neka ne igraat u Serie A.

Site ovie so gi spomnuva Abbiati mora da se izbrkaat i redno vreme e Maldini i ostanatite da se vratat u Milanelo, na bilo koja pozicija za da moze da se vospostavi red i disciplina.
 
C

Castiel

Гостин
Лошото е што и Бака го спомнува како проблем во соблекувалната. Страшен пад на форма и он имаше на крај на сезона. Мада не е он скроз крив за тоа пошто 0 креативност имавме ама ипак.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.479
Баке не е сигурен, може ќе остане може не... знаеш како е кј нас и оние што се сигурно може да идат :D
Имаше првин шпекулација ако дојде Ибра си иде Бака, а после имаше и: Бака може да си иде доколку некој клуб понуди 35 мил. Ништо не ме чуди мене... ама би било добро да остане Бака!
Од Шевченко кога си отиде јасно стана дека на дедото побитни му се парите него клубот и затоа секоја поволна понуда после таа ја прифати и на ова ниво паднавме кај шо сме сега .
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Лошото е што и Бака го спомнува како проблем во соблекувалната. Страшен пад на форма и он имаше на крај на сезона. Мада не е он скроз крив за тоа пошто 0 креативност имавме ама ипак.
Problemot so nego bese koa izleze bez da se pozdravi i odma si otide doma na uste nezavrsena utakmica ama se izvini posle toa i prizna greska sto e okej.

jas mislam deka ima drug problem u soblekuvalnata so drugi igraci i aludiram na Menez i Baloteli.
Prviot ne go ni povikuvaa poslednite 2-3 kola i napomenaa deka pricinite ne se povreda a Baloteli go znaeme site, kur ne mu cue i zatoa neka skapuva u Triestina, nemoj da im teknalo da go kupuvaat ili pozajmat pak.

I pak ke povtoram deka mora da se vrati onaa stara garda na igraci na direktorski pozicii za da se vrati shmekot na klubot, ne e isto posle poraz od Karpi da ti urla Maldini u faca i Montolivo da probuva da urla(ako uopste urla anemicniot)

Kinezive go sakaat Berlu sto podaleku od nosenje vazni odluki i toa e pravilen poteg posle sfe so se slucuva so Milan post 2007, e sea samo da bidne prodazbata i bi trebalo polesno da e.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.451
Поени од реакции
5.417
Абе у курац со левиве бекови, само наоѓаат и никој абер си нема.... а не веруем дека дека и овој ќе има! Емануелсон, Констант, Антонини, Виља, Антонели, Шиљо и сеа овој на 30 години ќе ни го реши проблемот :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom