Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
C

Castiel

Гостин
@Castiel, немој случајно да не си продолжил да пишуваш во фан клубов, затоа што гледам дека те снема. Сите трескаме глупости тука (Димче архиварот може и да докаже), големо чудо... А и со кого ќе се докажувам ако те нема тебе? :)
Ќе продолжам бе немај гајле.. Твоите постови и на нинович се најдобри на темава без разлика што не се согласуваме за некои работи. :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Нема да ти вратам на "навредиве" пошо знам дека ќе рикаш ко сивоња после и кај што треба и кај што не треба :Д

Али и дискусијата шо ја имав со тебе(ако може да се нарече така) гледав да биде на сосема културно ниво иако ставовите не ни се исти.

A прашањето "што кур вие" ќе го преформулирам во "што кур ви е" за да можат сите да те сфатат и да ти одговорат.
 
C

Castiel

Гостин
Нема да ти вратам на "навредиве" пошо знам дека ќе рикаш ко сивоња после и кај што треба и кај што не треба :Д

Али и дискусијата шо ја имав со тебе(ако може да се нарече така) гледав да биде на сосема културно ниво иако ставовите не ни се исти.

A прашањето "што кур вие" ќе го преформулирам во "што кур ви е" за да можат сите да те сфатат и да ти одговорат.
На 2 пати ти реков дека нема потреба ни да ме спомнуваш ни да ме цитираш ни нешто слично. Ама ти продолжи и продолжуваш да се праиш паметен така да жити се не збори дека си се обидел на културно ниво да ја држиш дискусијата.
 
H

HoT IcE

Гостин
Бака = Мартинез, дури може да се каже дека Бака и е повеќе докажан од овој од Порто со оглед на тоа дека настапуваше во Ла Лига. Единствена разлика се годините ама сигурен сум дека ќе има добри партии Бака во Милан, жилав играч е, знае да се позиционира, да се бори за топка и влече луѓе на себе.
Сметам дека за Витсел мора да запнат уште појако да го донесат без разлика колку бараат затоа што Милан е дефицитарен на таа позиција и НДЈ никако не е опција за прв тим. Дури немора ни Витсел, еве го Сонг од Вест Хем може да го донесат ќе биде подобар од НДЈ а сосема солидна и евтина опција, само е прашање колку самиот би прифатил трансфер во Милан.
Зборот ми е дека и покрај разочарувањето од трансферот на Кондогбија, Милан е на добар пат после толку години. Го чисти ѓубрето, и полека но сигурно ќе се оправа. Преку ноќ шампиони не се стануваат, ама нека продолжат со паметни трансфери и чистење на ѓубре, еве трансфер роков, и Јануари и ќе имаат солидна основа за тимот натаму.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Se dodeka pisuvas na forumov i se dodeka ne se soglasuvam so tvoeto mislenje ili necie mislenje ke citiram/kontram/rugam.

Zatoa i sluzi forumot.

A koa ke bide forumot tvoj togas ke mozes da mi kazes da ne te citiram ili spomnuvam.

Ako moeto e nekulturno nivo togas so da recam za tvoeto.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.108
Поени од реакции
9.709
Бака = Мартинез, дури може да се каже дека Бака и е повеќе докажан од овој од Порто со оглед на тоа дека настапуваше во Ла Лига. Единствена разлика се годините ама сигурен сум дека ќе има добри партии Бака во Милан, жилав играч е, знае да се позиционира, да се бори за топка и влече луѓе на себе.
Сметам дека за Витсел мора да запнат уште појако да го донесат без разлика колку бараат затоа што Милан е дефицитарен на таа позиција и НДЈ никако не е опција за прв тим. Дури немора ни Витсел, еве го Сонг од Вест Хем може да го донесат ќе биде подобар од НДЈ а сосема солидна и евтина опција, само е прашање колку самиот би прифатил трансфер во Милан.
Зборот ми е дека и покрај разочарувањето од трансферот на Кондогбија, Милан е на добар пат после толку години. Го чисти ѓубрето, и полека но сигурно ќе се оправа. Преку ноќ шампиони не се стануваат, ама нека продолжат со паметни трансфери и чистење на ѓубре, еве трансфер роков, и Јануари и ќе имаат солидна основа за тимот натаму.
Брат 1 месец разлика се. Нецел месец поточно :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Чекај бе, нели овај Мартинез имаше 26 години? Или ја трипам?
Ако е така, ондак бомбона бизнис.
Си ја испуштил кавгата на фановите на Арсенал, за она 28 или 29 години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom