Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
C

Castiel

Гостин
Монтоливо играше само 1 сезона ко што треба.првата кога освоивме скудето.Другите 3 нигде го нема. Го ставија Капитен боже сачувај. Ни лидер е ни ништо посебно. Не ни треба стаклен играч што игра 2-3 натпревари после на 10 го нема. И тие што ги игра е тешко дрво. Eпа пошто Монтоливо ни беше главен креативец во средина затоа сме мизерни и акција асална неможе да створиме ниту па посед да задржиме. Тоа му беше работа на Монтоливо. Он може да биде само резерва колку да се одморат други клучни везњаци што ќе дојдат. Поголема улога ни на сон не треба да добие. Додека пак де јонг никад не бил мизерен и секад бил на висина на задачата. И статистиката тоа го покажува , и текстовите поврзани со неговата игра, и играта која ја покажува. Не за џабе му беше еден од клучните играчи на ван гал со холандија и не за џабе го бараше и во јунајтед да оди.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Како прво Монтоливо не играше за Милан кога освоивме Скудето туку си играше за Фиорентина. (се глеа дека страшно пратиш ситуации)

Пристигнува во 2012 што значи дека има изиграно 3 сезони за Милан и како катастрофална може да му се рачуна оваа каде што изиграл само 12 утакмици прво ради повредата пред свеЦкото а потоа и ради повредите што следеа како последица.

Имаше сезона под Алегри кога се повреди Де Јонг и он дојде на позиција regista и се случи комплетен пресврт и го освоивме третото место. Имавме и многу помалце примени голови него што имавме со Де Јонг додека играше.

За капитен можеби и стварно не е али дали мислиш дека требало да ја одбие капитенската лента? Ти би ја одбил?
За тоа тој воопшто не е крив.

Ако со Монтоливо не можеме да задржиме посед тогаш со Де Јонг идеме у минус со поседот.

И не треба ни да ти цртам пошо не ни разбираш и не ни пратиш ко шо треба чим го рачунаш Монтоливо у тимот за Скудето. А не е збунка.
 
Последно уредено:
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.430
Поени од реакции
7.844
Мн ме интересира како ќе се вади Кастиел од епскиов кикс :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Монтоливо дел од тимот што освои скудето.:angel: А Ван Бомел, Амброзини, Сидорф кога играа? :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ван Бомел играше 2007ма у финале ЛШ каде што асистираше два пати до Пипо.
Ти си збунка. Ван Бомел ги постигна тие два гола за победа, а Пипо му асистираше. И во 2003 го постигна решавачкиот пенал.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Ти си збунка. Ван Бомел ги постигна тие два гола за победа, а Пипо му асистираше. И во 2003 го постигна решавачкиот пенал.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Не беше тоа 94та кога ги запукафме Барса 4-0?


Миха сеа за сеа добро го чисти ѓубрето!

Bonera non rinnova col #Milan, arrivano conferme. Dopo #Muntari parte anche il difensore bresciano (dopo 8 anni in rossonero) @MilanNewsit

MilanNews: Bonera will not renew with Milan, arrives the confirmation.
 
Последно уредено:
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Не беше тоа 94та кога ги запукафме Барса 4-0?


Миха сеа за сеа добро го чисти ѓубрето!

Bonera non rinnova col #Milan, arrivano conferme. Dopo #Muntari parte anche il difensore bresciano (dopo 8 anni in rossonero) @MilanNewsit

MilanNews: Bonera will not renew with Milan, arrives the confirmation.
:jeeee::jeeee::ojeaa::ojeaa:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.332
Поени од реакции
46.404
До сеа мислев дека Кастиел е Сасуке, ама Сасуке беше доктор, ваква грешка нема шанси да напраеше.

Иначе Франс Фудбал имале статија под наслов Збогум Ибра во која наведуват добри причини зашто Ибра ќе си иде од ПСЖ. И јас мислам дека му е отпеано веќе таму и дека ќе биде фудбалер на Милан на 28ми август (минатиот пат го погодив датумот, истиот ми е сега)
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.570
Поени од реакции
1.093
Ајдеееееее ред се редат :aplauz::aplauz: :aplauz: Браво за Михајловиќ засега со секој негов потег ги освојува моите симпатии..нарочито со потезите нијанг и дејонг..

по повод последните моменти во црвено-црниот дрес
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.811
Поени од реакции
13.605
@Castiel, немој случајно да не си продолжил да пишуваш во фан клубов, затоа што гледам дека те снема. Сите трескаме глупости тука (Димче архиварот може и да докаже), големо чудо... А и со кого ќе се докажувам ако те нема тебе? :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Значи Бонера не помина кај Михајловиќ. (y)
Му успеа кај Алегри и Инзаги. Ако дојдеше Анчелоти, мислам дека ќе му понудеа да остане уште една сезона.
 
C

Castiel

Гостин
Ок бе се збунив кој курац вие... Мислев првата сезона кога играше монтоливо.. Бетер од мали деца сте.. Браво за досетките... И не знам зашто не би пишувал во фан клубов.. Среќа вие не праите лапсуси.. али ако вие интересно да се понашате ко деца ондак нека ви биде.. За клипот знам дека е глуп копиљ ама другите ваљда сте позрели
 

Kajgana Shop

На врв Bottom