Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Го најдов клипов од овој Замбрано.Не сум го гледал до сега играчов,но мислам дека би бил солодно засилување за нас.Има 25 години и е 1,85м висок.
Да се молиме дека нема да им го продолжат договорот на Мексес и Бонера,Запата највероватно ке го продадат.За палета No Coment,ала Бонера е малиот,една добра ке изигра после пет утакмици ке заебе.Бокети сеуште не сме го дефинирале и не се знае дали ке го откупат.Алек е Ок,само што е спор во дуел еден на еден против брз играч.А Рами игра топло-ладно.така да мисла дека Перуанецов ке биде добродојден во црвено-црниот дрес.
https://www.youtube.com/watch?v=bGRuSaQt5_A
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
дај нека ја прекине некој или нешто утакмицава, ова е нехумано. Ме потсеќа на оние култни утакици на Телма кога играа Киево и Катанија или Сиена и кога нејќеа да се напаѓаат за да не случајно некој изгуби и да си ги намалат шансите за опстанок.

На мисла сум да не ни гледам второ полувреме . После толкави години ќе ме натераат да изгасам утакмица.... :D
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
Мачно за гледање.
Сезонава ни немат оправка, ама нека продават педофилон оти ова е страшно.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Греота е на ваква екипа да им излезеш со 3-ца спори играчи во средина.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
дај нека ја прекине некој или нешто утакмицава, ова е нехумано. Ме потсеќа на оние култни утакици на Телма кога играа Киево и Катанија или Сиена и кога нејќеа да се напаѓаат за да не случајно некој изгуби и да си ги намалат шансите за опстанок.

На мисла сум да не ни гледам второ полувреме . После толкави години ќе ме натераат да изгасам утакмица.... :D

Мене ме натераа, само што ја изгасив утакмицата =)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Фудбал класа се вика ова,да не успееш да креираш една шанса против Киево 90 минути е стварно лепота за очи.Секоја утакмица се полошо и полошо играат, и секој викенд по минус саат и пол од времето.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom