Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Уште имам пеперутки во стомак кога ќе го видам Шева на слика, настан, било шо.
Еден и единствен. <3
Тежок навивач сум на Јуве ама колку само од таа генерација ги сакав Гатузо, Зидорф и Кака нешто неможно пособено Гатузо.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Тежок навивач сум на Јуве ама колку само од таа генерација ги сакав Гатузо, Зидорф и Кака нешто неможно пособено Гатузо.
Какви играчи имаше таа генерација, ми се плаче кога ќе помислам како беше, а како е сега.
Конкретно за Шева, сум кажал некогаш - сите ги преболив, освен него. Не можев. Не сум видел подобар играч. За мене тој беше вистинската љубов. :angel:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Какви играчи имаше таа генерација, ми се плаче кога ќе помислам како беше, а како е сега.
Конкретно за Шева, сум кажал некогаш - сите ги преболив, освен него. Не можев. Не сум видел подобар играч. За мене тој беше вистинската љубов. :angel:
Јас мн не го сакав пособено кога ќе му ги видев ушите клемпави али чоекот беше машина. Знајш како ако навивам за Јуве али не сум од оние заблуданите многу поштовам играчи и сакам играчи од ривалска екипа сепак е спорт.
(збораме за талент, спорт, лојалност)[DOUBLEPOST=1425424497][/DOUBLEPOST]На пример гатузо го сакам премногу оти е вистински борец т.е. беше ако требаше ќе умри на терен ама нема чоекот да помини
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тутоспорт, обично они пишуваат вакви глупости.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Клоп нема теорија да дојде, и да размислува за понудава, ако воопшто ја има, ќе сака плата над 5милки, шо знаеме дека Берло толку не плаќа играчи не па тренер. Башка чоекот ќе си бара засилувања, како шо се шпекулациите за Суботиќ и Гундоган, тие двајца вредат 50 милки најмалце заедно, Милан неможе да си ги дозволи, и да сака Берло да искешира ќе испаднат проблеми со ФФП.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Клоп во милан......


:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos: бар имаат смисла за хумор...

Today's edition of Tuttosport points to Klopp as the prime candidate to replace Inzaghi, should Montella remain unavailable.

Бил втора опција ако не го договорат Монтела.[DOUBLEPOST=1425586167][/DOUBLEPOST]AC Milan: 5 Possible Replacements Should Rossoneri Lose Nigel de Jong
1.Sami Khedira
2.Daniele Baselli
3.Asier Illarramendi
4.Sebastian Rode
5.Bryan Cristante

http://bleacherreport.com/articles/2383789-ac-milan-5-possible-replacements-should-rossoneri-lose-nigel-de-jong/page/6
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Today's edition of Tuttosport points to Klopp as the prime candidate to replace Inzaghi, should Montella remain unavailable.

Бил втора опција ако не го договорат Монтела.[DOUBLEPOST=1425586167][/DOUBLEPOST]AC Milan: 5 Possible Replacements Should Rossoneri Lose Nigel de Jong
1.Sami Khedira
2.Daniele Baselli
3.Asier Illarramendi
4.Sebastian Rode
5.Bryan Cristante

http://bleacherreport.com/articles/2383789-ac-milan-5-possible-replacements-should-rossoneri-lose-nigel-de-jong/page/6
Кедира прескап, Басели ќе дојде најверојатно ама незнам дали би бил достојна замена, Иљара и Роде ми се енигма, Кристанте си отиде од Милан оти он сакаше така, не верувам да сака да се врати
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Кедира прескап, Басели ќе дојде најверојатно ама незнам дали би бил достојна замена, Иљара и Роде ми се енигма, Кристанте си отиде од Милан оти он сакаше така, не верувам да сака да се врати
И јас би си отишол, Кристанте имаше талент и ветуваше многу. Голема грешка направија кога го дадоа, ама океј не им е прва....
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.159
Клоп а? И онака не сме далеку од relegation battle добро ќе ни дојде :icon_lol:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Inzaghi: Tassotti not taking my job

"I wanted Tassotti as my assistant," he told reporters on Friday. "We exchange ideas every day, he has been a big help and I don't like reading that he wanted to hand in his notice because that is simply not true.

"I am sorry for Mauro because he is a great person and I fought for a month to keep him here at Milan [when Inzaghi was appointed as coach last summer]."

Inzaghi also reiterated that he is the right man to restore Milan to their former glory.

"I want to be judged for the results I get and I hope that Milan have faith in me as a person and also as a coach," he added.

"I am absolutely convinced that I can still give Milan a lot and I feel the support of the president and of Mr Galliani.

"But whatever happens, Milan will always remain special in my heart.

"But, of course, I would like to coach Milan for the next 20 years - and I am here to reaffirm that."[DOUBLEPOST=1425675390][/DOUBLEPOST]Probable line-up vs. Verona (4-3-1-2): Lopez; Bonera, Paletta, Bocchetti, Antonelli; Poli, Van Ginkel, Bonaventura; Menez; Cerci, Destro.

Milan could look to exploit the crisis at Parma by bringing Jose Mauri to San Siro, according to reports.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Milan (4-3-1-2): Diego Lopez; :kruna: , Paletta, Mexes, Antonelli; Bonaventura, Poli, Muntari; Menez; Pazzini, Cerci.

Milan’s bench: Abbiati, Gori, Bocchetti, Albertazzi, Abate, Essien, Mastalli, Van Ginkel, Suso, Honda, Destro.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom