Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.248
Поени од реакции
5.216
Мислам дека в недела ги добиваме Палермо,а после доаѓаат Сампдорија и Интер таман прав тест да видиме до кај сме..[DOUBLEPOST=1414695332][/DOUBLEPOST]
Омилените играчи на Алегри му го забутаа немиен :P
На кое ниво паднавме Сампдорија и Интер да ни се тест до кај сме :icon_lol:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Сапонара во прв тим на местото од Суљо мислам дека ќе биде добар потег, би требало да е подобар во поврзување на редовите и поофанзивен .
Абате е денес капитен, ова не е никако добро, ова значи продолжување на договот. Со 3 асистенции се обезбеди до пензија.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Не е логично Абате да е капитен пред Де Јонг и ако е италјанец и ако е подолго време во Милан од Де Јонг, едноставно немат карактер за да ја носит таа лента... И во присуство на Монтоливо јас би му ја дал на Де Јонг кој е прав капитен и стално остават срце на терен.
Составов е ок, ми се свиѓат то шо Пипо му даде шанса на Сапонара, повеќе ќе ми се допаѓаше ако го изоставеше и Торес од прв тим на место од Ел Шарави со што Менез би бил лажна 9ка, а најдобро ќе беше и Торес и Ел Шарави да се соземат малце и Пацини да бидит стартер.

Вечерва морат да победиме, изгубените бодој до сега не коштет многу, ако изгубиме 3 бода и вечерва, то ќе е знак на уште една бледа сезона како лани. Морат да победиме со оглед на тоа дека наредна ја играме со Сампдорија која е во многу добра форма и ќе ни прајт голем проблем.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Пацини е далеку од првотимец.

На Торес би му дал ваква утакмица да почне зашо лесно може да постигне 1-2 гола и да си врати самодоверба која му фали.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
До кога бе ке патиме од вакви неспособни фаци...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Абате изгубениот у главата има уцратано "Ако немаш каде врати назад"... и таке почна све!
Абате му врати на Алекс, Алекс се оптегна да ја фати.... Алекс се повреди... влезе Запата, си даде автогол, не успеа да гурне дете од 200 грама.... и таке губимо 0-2!
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Lopez i De Jong neka gi spakuvaat kuferite,i neka begaat od ovoj beden tim,greota za niv dvajca .
Drugite neka gi progolta zemjata dodeka patuvaat so avtobus,zasto veke nigde ne letaat pa da im se srusi avionot a nie da se spasime od niv .
Nivnite zeni neka gi e.e Mandingo,zasto ni za sex ne gi biva od sto se tolku utepani .
A tie sto sto go dovedoa Milan u vakvo deredze da bog dade decata da im dobijat leukemija,nivnite zeni sida a samite tie najsmrtonosniot rak .
Mamicata u picka sto go upropastivte MILAN!!!
PLEMETO VASE,nikad bel den da ne vidite !!!!!!
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.473
Поени од реакции
4.630
Lopez i De Jong neka gi spakuvaat kuferite,i neka begaat od ovoj beden tim,greota za niv dvajca .
Drugite neka gi progolta zemjata dodeka patuvaat so avtobus,zasto veke nigde ne letaat pa da im se srusi avionot a nie da se spasime od niv .
Nivnite zeni neka gi e.e Mandingo,zasto ni za sex ne gi biva od sto se tolku utepani .
A tie sto sto go dovedoa Milan u vakvo deredze da bog dade decata da im dobijat leukemija,nivnite zeni sida a samite tie najsmrtonosniot rak .
Mamicata u picka sto go upropastivte MILAN!!!
PLEMETO VASE,nikad bel den da ne vidite !!!!!!
де бе полека..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom