Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
А Милан е моментално јак тим така ?
не ме замарај :ROFLMAO: :icon_lol:[DOUBLEPOST=1414363807][/DOUBLEPOST]
Рами изигра одлично задњите два меча, незнам зашто беше изоставен на мечов..
Од Алегри син му у ништо не ме убедува дека е добар трансфер, исти кур се со Ночерино, и овој има ванаби Пирло моменти..
И некој да им каже на Ел Шарави и Менез дека до сега сезонава наш најдобар играч е Хонда, и дека нивното мерење курови днска не кошташе 3 бода..
И да, глава оставам дека онаа топка Диего Лопез ја фаќаше !!

Ок.позз. хехе
Таа топка можеше да се одбрани, каде ќе им е крајот ако со секој таков шут од 20 метри примаат голови
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.218
Поени од реакции
5.124
Абе има причина што се трансфери без пари, Менез е добар играч али не константен некад ќе изигра за 10 а некад ќе се усере. И Хонда нема да игра вака цела сезона ќе му падне и на него форма. Помина времето кога се делеа играчите на дефанзивни и офанзивни, у сите топ тимови ( Реал Баерн итн) сите играчи и знаат да напаѓаат и да се бранат. Неможе со Есиен и Мунтари да се прават акции они се добри во одбрана али за напад...... Помина времето на специјалисти играчи денес или мора да си тимски играч и прилагодлив или тешко да успееш на највисоко ниво.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Абе Менез една слабо ја изигра ја прснавте за него до пред оваа утакмица го правевте најдобар, играме без шпиц како прво а во средина со тројца деструктивци Поли во напад е камен исто и Суљо слично како Алегри во средина со тројца деструктивци играме бар Бонавентура да игра место Суљо друго ќе е.
Одбранава секоја утакмица ја менува Инзаги што прави, Рами последниве две најдобар беше колку топки спаси он на клупа го седнува. Шиљо ептен слабо сезонава треба на клупа да го седнат Армеро мора да го проба на некоја.

Како што пиша и Марли оваа сигурен бев ќе ја фатеше Лопез :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Probable line-up vs. Cagliari (4-3-3):
Lopez; Abate, Zapata/Alex, Rami, De Sciglio; Bonaventura, De Jong, Muntari;
Honda, Torres, El Shaarawy.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Џабе прајте муабет Абијати пак е на голот, конечно Рами и Алекс заедно, се надевам ќе оправдаат дека се за прв тим.
Тешка утакмица, сигурен сум дека ќе примиме гол, но се надевам дека Ел Шарави вечерва ќе распалит па немат да имаме проблеми.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.442
Поени од реакции
5.399
Добро бе, за кој кур го зедоа Лопез ?!?
Ми се одмили и утакмица и све, идем на пиво !
Убоо што отиде на пиво... и не го гледај голот што го примивмо ако не си го видел :icon_mrgr:

Низ двајца бее и плус нисам ја супермен тако звани Абијати... тапа!
Менез себичен ваков таков ама изгледа он ја прае разликата у нападот на Милан... се познава и тоа како.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Тепај го Емполи, тепај ја Чезена, тепај ја Фиорентина и Каљари и биди прво место.. не вака со иксови :(
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.442
Поени од реакции
5.399
Цело коло тапа беше... простено им е :D
И на Абијати му е простен голот, пошто после спаси 2 чисти.... особено тој на крај, е тоа имаше да боли многу!
Рами и Алекс изгледа се тандемот што му треба на Милан, може туе да се протне и Запата на некој натпревар, другото у никој случај... Мунтари она што го игра дефанзива може да го игра комотно и Поли и Џек, пошто ништо не игра посебно, башка другиве се подобри и офанзива... Нека се огледа на Де Јонг ама неможе ни пола ко Де Јонг да игра, затоа ја би да се седне он на клупа.

Торес? = :pos:

Можемо да бидемо задоволни од бодов пошто ништо не прикажавмо...
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Тепај го Емполи, тепај ја Чезена, тепај ја Фиорентина и Каљари и биди прво место.. не вака со иксови :(
Utakmicite protiv Empoli i Cezena na kraj mozat po glava da ni se udrat .zlato vredni bodovi bi bile kad bi pobedele,mozda i od tie utakmici i formata i atmosferata vo timot bi se podignale na povisoko nivo i slednite utakmici bi vlegle so poveke samodoverba i zelba za trite boda .
Pred se ligata veke e otidena u k..ac,i poslaba od ovaa sezona,amin .
Ako nemozeme ovaa godina da izborime LS,mozda ke potoneme u uste pogolemi gomna i cel Milan u nepovrat .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom