Фан клуб: Лестер Сити

Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Фала им на фановите на едно мало тимче од средината на табелата што ги подреа своите потпросечни игрчаи за да ни помогнат денеска.

ФАЛА! НИКОГАШ НЕМА ДА ВИ ГО ЗАБОРАВИМЕ ОВА!

МНОГУ ВИ ФАЛА!

ГО ДОБИВМЕ ТИТУЛАТААААААААА
Освен тоа што ми фаќа око овај Азар (мислам се викаше), треба и да го наградиме т.е. да го купиме во нашиот тим. Нема смисла таков играч да се бори за опстанок и да игра за таков mid-table team, заслушува ЛШ да игра :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
“Italian school of organisation conquered the Premier League! Bravo Claudio Ranieri and compliments to Leicester,” wrote Juventus Coach Max Allegri on Twitter.

“We’ll see you in the Champions League!”

Bianconeri defender Leonardo Bonucci added: “This is football. Congratulations Leicester. Impossible is nothing. The dream can become reality. Compliments Mr Ranieri. Italians do it better.”

Arrigo Sacchi was watching on Italian television and noted “Ranieri’s victory is also a victory for Italy. He’s a great professional.”

Leicester were 5,000-1 to win the Premier League at the start of the season.

“Happy for Mr Ranieri and for those who love sport: Legendary Leicester City Champions, an unforgettable achievement in Premier. Compliments!” wrote Alessandro Del Piero.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
Освен тоа што ми фаќа око овај Азар (мислам се викаше), треба и да го наградиме т.е. да го купиме во нашиот тим. Нема смисла таков играч да се бори за опстанок и да игра за таков mid-table team, заслушува ЛШ да игра :D
Ја ниеден не би зел од вакви очајни екипи. Сите овие што се под нас не ги бива.

Едино можда некој ефтин да зееме, некој шо знам..некој од португалија некое си циганче Роналдо што мисли дека е или шо знам некое џуџенце од Аргентина...вака остали играчи под ниво ни се :D


Него леле колку сакам у моментов да сум у Лестер да ја осетам атмосферава.

Сериозно секоја чест на СИТЕ ПОВРЗАНИ СО РЕЗУЛТАТОВ! И играчи и све! И фановите што беа со тимов и во втора и во десетта лига...и тие што доживеаа срцекршење против Ѕола пред 2 години.

Алал! Заслуживте!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Честитки на ванабе фановите на Лечестер
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314

Ете честитка и од Свонси. Мора да се спомене Дајер.
Еден од најбитните играчи на Лестер, кој и покрај тоа што ниеднаш не беше во стартната постава со гол и асистенција им донесе важни 4 поени на Лестер. Какво играчиште им позајмивме![DOUBLEPOST=1462225573][/DOUBLEPOST]Абе ни крив ни должен стана шампион човекот :ROFLMAO:
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Лечестер Ситистер Шампионистер, уште од новембар месец јадам гомна дека ке бидат шампиона, никој не веруваше
:ojeaa::oleee::tvg:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Честитќи сосема заслужено..Интересен момент кога славеа во куќата на Варди сигурно се е сокршено .... Секоја чест.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Renzi: ‘Ranieri should be honoured’
Prime Minister Matteo Renzi says “great Italian” Claudio Ranieri deserves an honour.

Муе гајле на Раниери, можи години беше само 2, ама сега во една година се позитивно му се дешава.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Гледајте што му направи на камерманот. :pos:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Како што знаеме ние да кажеме река од народ, само штета што немат порта која би го преставувала овој успех во иднина.

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
Како што знаеме ние да кажеме река од народ, само штета што немат порта која би го преставувала овој успех во иднина.

Ќе направат споменик на Раниери не се грижи :D
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Најверојатно Слимани од Спортинг ќе бидне новото засилување на Раниери, откако во Спортинг пристигна Бас Дост...моментално Спортинг бара 40милиони евра за Слимани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom