Фан клуб: Лестер Сити

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Не си само ти, Канте навистина ни е главниот мотор на тимот. Само што тој не добива медумска драма ко Варди.
А и таква му е позицијата, ретко добиваат голема слава играчи на таа позиција т.е. кога имаш АМ и Напаѓач што си ја вршат работата никој нема да го збори Канте.

Еве види кај Челзи со разиграни Фалкао и Хазард никој не го збори Матиќ на пример. :icon_lol:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Си газиме лагано кон прва титула.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Најди го натрапникот:

Блекбурн, Лестер, Ливерпул
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
А бе ајде ти ибам квази екипата..ја па чекам поен да им скинат на Тотнем...вака ќе има нервирање до крај на сезона..
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
А бе ајде ти ибам квази екипата..ја па чекам поен да им скинат на Тотнем...вака ќе има нервирање до крај на сезона..
Намерно им ја пуштија бе.. нејќат шампиони да бидеме :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Шампионски изиграа денес со Свонси. Се ближи титулата, веќе е 99% сигурна. За три недели сите ќе имаме убава приказна за раскажување, дека сме виделе една од најголемите сензации во спортската историја. :aplauz:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
ЈЕС! КОНЕЧНО! НЕ БЕШЕ ЛЕСНО ДА СИ ФАН НА ЛЕСТЕР ЦЕЛО ОВА ВРЕМЕ! ОВИЕ ТРИ НЕДЕЛИ БЕА ИСПОЛНЕТИ СО ПОДЕМИ И ПАДОВИ НО КОНЕЧНО ЦЕЛИОТ ТОЈ ПЕРИОД НА НАВИВАЊЕ СЕ ИСПЛАТЕШЕ! МИЛО МИ Е ШТО БЕВ ТАМУ КОГА ТИМОВ БЕШЕ СРАЊЕ И ИМАШЕ ЕДВАЈ 60ина ПОЕНИ! НО ЕТЕ СЕГА Е ВРЕМЕ ЗА ТИТУЛА!

:icon_lol:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Готово ееееееее - што би рекла Тамара Тодевска :D:D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Гооотооовооо ајде ајде 99.9% !!!!!

Еј најмн мие мило за Раниери кј уопште не е лош тренер, градел цели тимови во Јуве паметам го побара Алонсо го купија Полсен, го поара Робен го купија Мело и Диего па пукна тука (извор Раниери и Џили). Ств ми е мило па нек се пензионира бар со 1 титула.

Страв ме фати дека ќе заебат прошлата недела море неколку недели нема чоек ми се чини шо не навива за Лестер оваа сезона.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Гооотооовооо ајде ајде 99.9% !!!!!

Еј најмн мие мило за Раниери кј уопште не е лош тренер, градел цели тимови во Јуве паметам го побара Алонсо го купија Полсен, го поара Робен го купија Мело и Диего па пукна тука (извор Раниери и Џили). Ств ми е мило па нек се пензионира бар со 1 титула.

Страв ме фати дека ќе заебат прошлата недела море неколку недели нема чоек ми се чини шо не навива за Лестер оваа сезона.
@DaniBMW ако го сметаме за човек него не знам....
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Дани за Свонси навива.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom