Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Па нема кој да пие у Лолипоп,туру ги га ма*ке.Да сам трењер душа има да ги знае.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
80-70,последна четвртина да се играше малце посериозно конкретно од наша страна преку 20 поени ќе беше разликата. Има у фан клуб Фени мал извештај пишано за утакмицата :)
 
Член од
20 август 2014
Мислења
245
Поени од реакции
100
80-70,последна четвртина да се играше малце посериозно конкретно од наша страна преку 20 поени ќе беше разликата. Има у фан клуб Фени мал извештај пишано за утакмицата :)
Ха , добивте натпревар каде Куманово играше без три играчи од прва петорка кои дават по 25 кошеви по натпревар , ке се видиме у прванство кој каде е и колку вреди . :cool::cool::icon_mrgr::icon_mrgr:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Ха , добивте натпревар каде Куманово играше без три играчи од прва петорка кои дават по 25 кошеви по натпревар , ке се видиме у прванство кој каде е и колку вреди . :cool::cool::icon_mrgr::icon_mrgr:
Ако Оливер го броиш како 3 играчи кој даваат по 25 кошеви,тогаш океј...
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Турнир се игра у петак и суботу,а распоред е следеќи:

17-30ч МЗТ - Рилски
20ч КУМАНОВО - Фени

Субота:

17 -30ч утакмица за III место
20ч финале

Па другари што да ви кажу видимо се у салу,сви 4 утакмице здравје боже ке ги гледам,цена за цел дн е симболични 50 денара,мада могало е и бесплатно да биде.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
zasto besplatno? pa svak dn trosimo po 50 den bezvrsku za sportsku i kafe zasto da ne idev za klub , ne znam za vas ama ja sam protiv davanje besplatni karte svak moze da plati 50 den...
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
не су битни тија 50 денара голема работа, само још едн пут ќе повтору дека управа е стварно неозбиљна све исти екипе донасав, лани кожув сга фени голема промена у пм.... малце да се позангажирав ќе донесев барем 30% поквалитетни екипе али тој е јбг
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Ма не су ми мене проблем 50 ден,лошо ме сваќаш,ја дневно 200-300 прокоцкам,него финта е што тија паре идев на некое друго место,какав клуб,какви бакрачи,довољно говори и тој што Кумани некад пред салу продавав карте по исту цену и знаемо дека исти тија паре завршив у џепови на њима.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
zatoj sto i navivacka grupa treba pare za koreografie i razni rabote da funkcionira ... inace bitno e da ne e vtoroligaska ekipa podobro ss nekoi slicni na nas nego sga zvezdu ili partizana , turnir e ipak povise za da se uigrav kolko sto e bitan trofej...
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
zatoj sto i navivacka grupa treba pare za koreografie i razni rabote da funkcionira ... inace bitno e da ne e vtoroligaska ekipa podobro ss nekoi slicni na nas nego sga zvezdu ili partizana , turnir e ipak povise za da se uigrav kolko sto e bitan trofej...
немора да су ѕвезда или партизан далеко од тој, доведи како пред некоју годину раднички, мега или војводина, од бугарију океј нека ги рилски, ама повикај и некој тим од романију, хрватску или босну.... и тга кажи дека организираш меѓународан турнир, а не една екипа од странство нагласуев га тој меѓународан како којзнае што да е... а кд би повикаја екипе од страну сигурно некоја позитивно ќе одговори и могуќе е следеќу годину некои од страну и њима да ги повикав како што е случај сс кожув :) али тој е, толко способна управа
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Kako da dojdev stranski ekipe,basket propada u parket,nema uslovi za igru. :D

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom