Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Ne sam politicki opredelen ama mislu deka ne ga svati decka sto sakase da kaze ss toj VMRO ne dava pare
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.140
Поени од реакции
5.262
Ne sam politicki opredelen ama mislu deka ne ga svati decka sto sakase da kaze ss toj VMRO ne dava pare
Блокирана е сметка на општину Куманово од страну на Владу. У превод нема доток на паре до општину и све што е под капу на општину е OUT OF MONEY. А ресто заебите овуј тему горе пишуе К.К. Куманово не ВМРО-СДСМ ... да не забегуете оф топик заради глупости знаемо свака шала и обичан маубет на туј тему дека се преточи у планови за развој на нуклеарну стратегију.
Без глупости док се чека турнир. Фала и чао чао :D
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Блокирана е сметка на општину Куманово од страну на Владу. У превод нема доток на паре до општину и све што е под капу на општину е OUT OF MONEY. А ресто заебите овуј тему горе пишуе К.К. Куманово не ВМРО-СДСМ ... да не забегуете оф топик заради глупости знаемо свака шала и обичан маубет на туј тему дека се преточи у планови за развој на нуклеарну стратегију.
Без глупости док се чека турнир. Фала и чао чао :D
Меѓународан турнир*
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Блокирана е сметка на општину Куманово од страну на Владу. У превод нема доток на паре до општину и све што е под капу на општину е OUT OF MONEY. А ресто заебите овуј тему горе пишуе К.К. Куманово не ВМРО-СДСМ ... да не забегуете оф топик заради глупости знаемо свака шала и обичан маубет на туј тему дека се преточи у планови за развој на нуклеарну стратегију.
Без глупости док се чека турнир. Фала и чао чао :D
Bsh zatoj i ga kaza deka ne ga e svatija decka
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.140
Поени од реакции
5.262
Bsh zatoj i ga kaza deka ne ga e svatija decka
И тг ја сам те тебе лошо разбраја .. мислеше дека ти збориш за тебе дека не си га сфатија .. ах овај наша кумановска граматика .. нема везе :P
Иначе подсетување за онија што ке забегуев оф топик еве што се дешава на тему за Работнички. Па мисете му гу натамо да не се бришев мислења и да не фрчив банови подобро за сви нас да не забегуемо на теме за вмро,сдсм квантну физику и механуку.
Политичка партија нека ви биде ККК барем на овуј тему и тој е тој.
Иначе нека имав среќу да га изедев на турнир ке бидне исфрљање еднога по еднога од лолипоп
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Ke gi e*u nigeri ke se pakuev porano samo neka produziv da piev a da ne igrav dobro :D Inace Kozuv e solidan tepaja ga i mzt iako ne mora da znaci nisto toj i lani ga tepasva pred sezonu ama dobra ekipa su
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
183
Поени од реакции
115
Не сам бш оптимист дека имамо много јак састав. Први две добиени у припреме против второлигаши, а од Фени одма пораз.(Овија нобови на фан страну не објављав порази само победе ццц да не ги пцуе народ кои аматери).
Што ќе кажемо против Мзт, Работнички и Кожув кои мислу имав појак састав од Фени.
Ми дали сс Соколи ќе се носимо, под кош слаби ќе смо, а и божем још едно појачање ќе има на бековски позицие али ништо засга.

Војка прв беше за 6 странци у лигу а он одвај 4ца донесе... док екипе како Мзт и Кожув веќ имав 6-7. У овакво стање нас повише ќе ни одговараше сс 4ца странци :tapp:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
183
Поени од реакции
115
Такој до лани и полани правеше управа, али овуј сезону е битан и прв дел, нели резултати се зимав у предвид дека и Мтз игра.
Ако ги заебемо резултати на почетак џабе после кога сакав нека донесев плејоф ќе га снуемо. Барем још еднога на 2-3 треба да донесев још сга.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Слаб Мзт, старачки дом Работнички, Лирија се откажа и па ако не улегнемо фајнал4 ебати голем буџет :D
 
Член од
1 август 2014
Мислења
544
Поени од реакции
175
сас овј тим ништо не правимо... штом губимо од фени .. а мзт.. работнички.. кожув су појаки.. па и карпош соколи .. дома на публику ако се вадимо .. на гости иста приказна како сваку годину..

Samsung Mobile
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
ne sudite po ovija podgotvitelni samo toj ke kazu , sga na 19 kolko tolko ke vidimo kakvu ekipu imamo i tga ke mozemo da dademo komentar
 
Член од
1 август 2014
Мислења
544
Поени од реакции
175
ако гледаш такој и овј турнир е едн вид подготвителан... ако не га рачунамо османа .. пошто знаемо што играч е.. ми немамо замене за бекови (оливер и мандиќ)

Samsung Mobile
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.140
Поени од реакции
5.262
Не судите по подготвителни ке се повтору па како пред едно 10тина стране назад Барселона у фудбал изгуби од Бари на подготвителни а сг има 3/3 без примен гол у Примеру .. опуштите се људи .. тотално се сагласују тој што не се постирав порази на фан страну тој е грешка мора све да се постира и знае у врску сс тим победа или пораз све едно, а за играчи ако продужив сс неозбиљност како што кажа ке ги исфрљамо едн по едн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom