Фан клуб: Денвер Нагетс!

Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Конечно со цел состав после долго време, и се знае следеше демолирање на Далас во Пепси Центар.
Kenyon Martin фалеше:smir:

И без најдобриот дефанзивец во тимот одбраната функционираше одлично. Во првото полувреме распалија Мело, Билапс, Нене и веќе имавме +30, за во второ полувреме да добијат поќе минутажа играчите од клупа. Лосон како обично изигра добро, а мене најмногу ме изненади Петро. 6 од 6 имаше дечкото ако памтам добро, а изигра само пола четвртина.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
Dallas rasparcen vo Denver!!!

Gi poremetivte nemam zborovi,sekoja cest i 39 razlika,
duri vodevte,5-5 Petro kraj na prikaskata,ne bese ni trening toa.
Mozno e da ima nekoja razmena na Dallas so Sacramento.
Toa go kazuvaa komentatorite na Denver,KEVIN MARTIN
moze za Jason Terry,ne e 100%,deka se zanterisirani za MARTIN se
zaenteresirani,belki ke ima i drugi razmeni,mislam deka rokot e do 18Feb.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.198
Поени од реакции
29.052
ААААА Мело :zver:
Каква утакмица, шутерско шоу на Мело И Кинг Џејмс. Едно време помислив да не играат 1 vs 1. Мело уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите шутери во NBA, неговиот скок шут изгледа толку мазно и едноставно.
Денвер 118-116 Кливленд

Ааа кој глуп пораз сабајлево од Вашингтон, цело време у водство и у последна четвртина изигравме лоша одбрана и лош напад и им подаривме победа на Вашингтон, последната четвртина ја изгубивме 15-34. Најефикасни кај Денвер беа Билупс со 28 и Мело со 23 поени.
Денвер 97-107 Вашингтон:toe:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.198
Поени од реакции
29.052
Добра утакмица сабајлево против ГСВ.
Денвер 127-112 ГСВ
Денвер на гостувањето беше без тренерот Џорџ Карл на кој повторно му бил регистриран рак на грлото.
Билупс беше незапирлив за играчите на ГСВ. Постигна 37 поени додека Мело имаше 27. Солидна партија имаше и Смит кој уфрли 25 поени од кој 6 постигна за рок од 10 секунди во една ситација кога даде тројка па потоа украде топка и пак шутираше за три.
Лоша вест е тоа што Мартин најверојатно се повреди на овој натпревар, па така Денвер би бил без најдобриот скокач во тимот.

Денвер 107-102 Детроит
Немам што да кажам само тоа дека ова е прва победа над Детроит после 4 години. Најефикасни Мело со 24 и Билупс со 25 поени.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.198
Поени од реакции
29.052
После двата порази од Лејкерс и Феникс, Денвер се извади за лошите партии демолирајќи го младиот тим на Оклахома во Пепси центарот.
Денвер 119-90 Оклахома.
Најефикасен кај Денвер беше Мело со 30 поени,
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
By Man!!!

После двата порази од Лејкерс и Феникс, Денвер се извади за лошите партии демолирајќи го младиот тим на Оклахома во Пепси центарот.
Денвер 119-90 Оклахома.
Најефикасен кај Денвер беше Мело со 30 поени,
Gi ubivte od pocetok do kraj,bravo za celiot tim na Denver.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.198
Поени од реакции
29.052
Сторија направена од ESPN за Чонси Билупс. Малце долга но вреди да се прочита.
КЛИК
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.198
Поени од реакции
29.052

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.198
Поени од реакции
29.052
Која утакмица сабајлево :vozbud: Губевме на полувреме, во 3 та четвртина го намаливме водството, и во 4-тата на сцена стапи JR SMITH со шутеви за 3. Имаше 7 од 10 погодени и беше најдобар стрелец во тимот со 30 поени пред Мело со 24 и Билупс со 22. Последната четвртина ги утепавме, ја добивме со резултат 40-23 :vozbud:

Денвер 125-108 Мемфис.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Која утакмица сабајлево :vozbud: Губевме на полувреме, во 3 та четвртина го намаливме водството, и во 4-тата на сцена стапи JR SMITH со шутеви за 3. Имаше 7 од 10 погодени и беше најдобар стрелец во тимот со 30 поени пред Мело со 24 и Билупс со 22. Последната четвртина ги утепавме, ја добивме со резултат 40-23 :vozbud:

Денвер 125-108 Мемфис.
И тоа од клупа. Многу непредвидливо нешто е JR, никогаш незнајш шо ќе ти донесе. Со оваа победа се вративме на второ место на западот, после поразот на Далас од Њујорк.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.198
Поени од реакции
29.052
Ауу шо им направи Мело на Њу Орлеанс.
Имаше 18 скока и 24 поени, Нене имаше 20 поени.

Денвер 93-80 Њу Орлеанс
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Уште една лоша вест, се повреди Андерсон. Останавме без скокачи во тимот. Сега треба Мело да игра како PF, уште Petro не е созреан да игра прва петорка.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.198
Поени од реакции
29.052
Уште една лоша вест, се повреди Андерсон. Останавме без скокачи во тимот. Сега треба Мело да игра како PF, уште Petro не е созреан да игра прва петорка.
Знам ја гледав.
Тешко ни се пишува сега без скокачи во тимот. Едвај чекам да се врати Мартин во тимот.
Треба да се направи некој трејд и да се донесе некој помлад PF Мартин е во години веќе. Џош Смит од Аталанта е мојот фаворит али кој ме слуша мене :pos2: Е таков некој ни фали и Денвер ќе прави салата.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
178
Поени од реакции
2
Знам ја гледав.
Тешко ни се пишува сега без скокачи во тимот. Едвај чекам да се врати Мартин во тимот.
Треба да се направи некој трејд и да се донесе некој помлад PF Мартин е во години веќе. Џош Смит од Аталанта е мојот фаворит али кој ме слуша мене :pos2: Е таков некој ни фали и Денвер ќе прави салата.
Извинете на победата од вечерва :wink:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
By Man!!!

Partaliii tim za doma DENVER,isfrustiraj go MELO imas dobiena utakmica,
pravi licni sutira bes veza,vo odbrana DENVER se kako razbiena ceta,
utre im e najbitnata utakmica ako bide kako vaa cao DENVER, ali ocekuvam
po agresivna odbrana,i po organiziran napad,nesto kako vtorata vo DENVER.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom