Фан клуб: Денвер Нагетс!

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.198
Поени од реакции
29.052
Еве земавме и ние нешто.
Ал Харингтон ветеранот од Никси и Шелдон Вилијамс од Бостон, плус и Ентони Картер го продолжи договорот.
Очекувам оваа сезона да му се даде повеќе шанса на Тај Лосон.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Значи двајца PF, очекувано. Нене, Андерсон и Мартин се во аут на подолг период. Океј е Харингтон, добар шутер. Во никс трошеше премногу топки, ама мислам Карл ќе го среди тука. Вилијамс играч со голем потенцијал, кој досега ништо нема покажано, ќе видиме како ќе се снајди во Денвер.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.198
Поени од реакции
29.052
Anyone?


Или пак монолози ќе си правам.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.198
Поени од реакции
29.052
После трите натпревари дома во новата година од кои сите добиени Денвер во Петок ќе игра против Хорнетси на гости. Хорнетси се во серија од 4 порази по ред, ако се запрат бековите посебно Ерик Гордон кој е најефикасен играч на Хорнетси не гледам причина зошто да не ја продолжиме серијата на победи. Хорнетси се слаби на високи играчи а за разлика од нив во Денвер врие од скокачи. Се очекува и Нене да се врати во тимот после неколку натпревари отсуство.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.198
Поени од реакции
29.052
4 од 4 во новата година.
Вечер со Сан Антонио на гости и потоа следува серија од 4 натпревари во Пепси центар пред домашна публика. Се врати Нене од повредата против Хорнетси и одигра не толку добар натпревар за минутите што ги имаше, се надевам вечер против Спарси ќе биде на ниво.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.198
Поени од реакции
29.052
Никогаш не очекував дека во мојот животен век ќе дочекам да ги видам моите нагетси како шампиони посебно ако се знае какви франшизи има по нба кои се доста по атрактивни за суперстарите да идат таму, ама па никој не очекуваше дека играч драфтуван 41ви од втора рунда ќе стане ваков монструм и ќе доминира вака.
Сезонава имав доста надеж откако завршија први на запад и со оглед на тимската хемија што ја имаат ама не сакав да пишам од страв да не направам малери.
Голема благодарност до човекот заслужен за сето ова...Мајк Мелоун, на кој му требаат суперстари кога можеш сам да си ги створиш и тоа не еден туку двајца.
Со доведувањето на некои искусни играчи сложувалката се склопи за да се направи компетентен тим за напад на титулата и правење историја.

Нема веќе "како можеш да навиваш за лузерска екипа"
Screenshot_20230613_052520_Facebook.jpg

Се надевам дека нема монолози да си водам сам пак во темава :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.389
Поени од реакции
29.885
Ај и овде честитки за титулата. Заслужено. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom