Фан Клуб: Шкендија

Член од
18 јули 2012
Мислења
1.049
Поени од реакции
656
Mevlan Murati uste 6 meseci vo Kf Shkupi , dali imate podobar desen bek ili ne mu veruvat ne kvalitetite na Mevlan od Shkendija .
Isto i za Sedat Berisha se sboruva nesto kolku ima vistina vo toa ?
 
B

Beck's

Гостин
Mevlan Murati uste 6 meseci vo Kf Shkupi , dali imate podobar desen bek ili ne mu veruvat ne kvalitetite na Mevlan od Shkendija .
Isto i za Sedat Berisha se sboruva nesto kolku ima vistina vo toa ?
Баже е таму незаменлив моментално а Бејтулаи како резервна опција. Највероватно на крајот од сезоната ќе се одлучи помеѓу Мурати и Бејтулаи во зависност кој што ќе покаже, а имајќи предвид дека Мурати блесна во Шкупи ништо чудно да му понудат нов договор. Добро му дојде позајмицата, кај нас играше како со грч.

Па и Бериша најверојатно ќе иде кај вас, што би било супер како за него така и за Шкупи
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Mevlan Murati uste 6 meseci vo Kf Shkupi , dali imate podobar desen bek ili ne mu veruvat ne kvalitetite na Mevlan od Shkendija .
Isto i za Sedat Berisha se sboruva nesto kolku ima vistina vo toa ?
Не е до тоа дека не му веруваат, но Тодоровски е многу поискусен играч. А да го држат Мурати на клупата тоа нема да биде добро за играчот.
Сега зимава имаше понуда од Кукси, Албанија но Шкендија го убеди да продолжи во Шкупи и му ветија дека од летово ќе го вратат кај нас.

Иначе Бејтулаи се повеќе игра како централен бек, а со тоа што ќе го пуштаат Бериша а нема да носат друг ЦБ туку ќе донесат лев бек значи дека за штопери ги сметаат Реч, Положани, Бејтулаи и Цуцули. Нормално Бејтулаи и Цуцули ќе бидат резервни опции за десната односно левата бековска позиција.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ADP
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.049
Поени од реакции
656
Ne znam kako go zaboraviv Todorovski deka e kaj vas , se si misliv deka Bejtulla vi igra prva zatoa i si pisav .
Nego Mevlan uste 6 meseci ima dogovor so Shkendija , spored mene golema zaguba ke bide za Shkendija ako ne mu ponudat nov dogovor ,ako mu vetile deka ke se vradi vo Shkendija ako igra dobro vo Shkupi znaci bes somnenije ke bide idnata sezona vo Shkendija .
 
Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
Баже е таму незаменлив моментално а Бејтулаи како резервна опција. Највероватно на крајот од сезоната ќе се одлучи помеѓу Мурати и Бејтулаи во зависност кој што ќе покаже, а имајќи предвид дека Мурати блесна во Шкупи ништо чудно да му понудат нов договор. Добро му дојде позајмицата, кај нас играше како со грч.

Па и Бериша најверојатно ќе иде кај вас, што би било супер како за него така и за Шкупи
Ja mislim deka ne bese pameten potezot sto go pustija vo pozajmica. Toj igrase i lev bek i desen bek - za Xhelil, Murati e Ronaldinho ... i plus e epten mlad 21-22.

P.S Super transferi denes :D
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Solidni zasiluvanja( osven vujcic sto moze da se smeta za extra zasiluvanje)...Moe mislenje e deka treba da se trgne po Mojsov ,na taa pozicija ako nema zasiluvanja neka se ebat..nisto ne napravile
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Solidni zasiluvanja( osven vujcic sto moze da se smeta za extra zasiluvanje)...Moe mislenje e deka treba da se trgne po Mojsov ,na taa pozicija ako nema zasiluvanja neka se ebat..nisto ne napravile
Мојсов ако успеете да го земете сега, а можете преодниов рок би ви бил чиста 10-ка. Момакот игра на ниво веќе 7-8 години и е за мене најдобар бек во репрезентацијата на страна тоа што дава секогаш 101% од неговите можности.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
А кој е шпицот што го најавува мк спорт од Бенфика?
Мичел е тој што треба да дојде во Шкендија. За Бенфика нема ниеден настап,а последен клуб му бил Пењафиел,а играл и за Брага
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Мичел е тој што треба да дојде во Шкендија. За Бенфика нема ниеден настап,а последен клуб му бил Пењафиел,а играл и за Брага
Не е тој. А напаѓачот што треба да дојде нема врска со Бенфика. Сето тоа се шпекулации кои произлегоа од Екипа и после една фејсбук страна им даде замав.
 
B

Beck's

Гостин
Според имињата ова ни е дефинитивно најјакиот среден ред во историјата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom