Фан Клуб: Шкендија

Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Mislam deka so ovoj poraz ke bide...bye bye Duro!!!
По се изгледа ќе го гледаме филмот Рој Ференцина втор дел , со тоа што главната улога ќе ја игра друг актер :(
Тоа значи дека ќе треба да му честитаме на Вардар уште од сега титула.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
По се изгледа ќе го гледаме филмот Рој Ференцина втор дел , со тоа што главната улога ќе ја игра друг актер :(
Тоа значи дека ќе треба да му честитаме на Вардар уште од сега титула.
Значи сакаат марионета на клупата.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Go slusnavte li pretsedatelot Bexheti ; "Po sugestija na Fali go angaziravme". Znaci da pocekame kakvi rezultati ke ima, nego dali e bosanac ili srbin ?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.862
По се изгледа ќе го гледаме филмот Рој Ференцина втор дел , со тоа што главната улога ќе ја игра друг актер :(
Тоа значи дека ќе треба да му честитаме на Вардар уште од сега титула.
ми го зема зборот, само поради тоа дојдов на темава, ама не сум бил сам со тоа милсење.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Да ве прашам нешто, бидејќи кај нас ова е многу чест случај. Меѓу фановите на Вардар често има дискусија како титулите во Македонскиот фудбалот се делат рамковно, првенство за Македонска екипа, куп за Албанска, или обратно. Какво е расположението по ова прашање кај фановите на Шкендија? Случајно загледав дека по ангажирањето на непознатиов тренер, се спомнуваше нешто и рамковен договор по коментарите на вашата страна, па ми текна да ве прашам :icon_mrgr:
 
B

Beck's

Гостин
Да ве прашам нешто, бидејќи кај нас ова е многу чест случај. Меѓу фановите на Вардар често има дискусија како титулите во Македонскиот фудбалот се делат рамковно, првенство за Македонска екипа, куп за Албанска, или обратно. Какво е расположението по ова прашање кај фановите на Шкендија? Случајно загледав дека по ангажирањето на непознатиов тренер, се спомнуваше нешто и рамковен договор по коментарите на вашата страна, па ми текна да ве прашам :icon_mrgr:
Не бе нема врска ова, кај нас никој не се замара со ова дека се врши некаква политика со титулите. Кај што сме моментално сме сосема заслужено, ние поштено ве испаднавме, вие ни побегнавте со меѓусбниот дуел добиен во Куманово и нашите неочекувани киксови со аутсајдери. Натпреварите помеѓу нас се играат доста борбено и се гледа дека се ствара лутп ривалство помеѓу нашите клубови што е нешто позитивно за нашиот фудбал.
Тренерот едноставно е сменет од страна на Фали, главниот менаџер кој немаше заеднички идеи со Дуро, т.е Дуро нејќе да му се мешаш у работата и да играат играчи за да се продадат, сеа најдоа таков и го донесоа. Сеа освен ова дали располага со тренерски квалитети ќе видиме
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Да ве прашам нешто, бидејќи кај нас ова е многу чест случај. Меѓу фановите на Вардар често има дискусија како титулите во Македонскиот фудбалот се делат рамковно, првенство за Македонска екипа, куп за Албанска, или обратно. Какво е расположението по ова прашање кај фановите на Шкендија? Случајно загледав дека по ангажирањето на непознатиов тренер, се спомнуваше нешто и рамковен договор по коментарите на вашата страна, па ми текна да ве прашам :icon_mrgr:
Таков впечаток кај сите се добива бидејќи државата ни е толку мизерна и во сите можни сфери така се поставени работите што е трагикомично..ама како што заприметвам кај фудбалот и не е баш дотолку бидејќи сепак овие клубови вложуваат многу пари и влегува странски капитал и не вервам дека се замараат дотолку со политика..и јас така мислев кога играа Шкендија-Тетекс финалето во купот ама реално се искинаја на теренот играчите и изиграа со срце двете екипи како да сакаа да докажат дека нема местење..иако 70% од натпреварите во Македонската прва лига се местени/договорени(според мене)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
B

Beck's

Гостин

Kajgana Shop

На врв Bottom