Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
^This times infinity. Забегаа ептен цениве... за рандом недокажано црнче 40м..а бе ајде..ама тоа е..таква е ситуацијава у фудбалскиот свет сега..

Него..живо ме интересира кои од трансферите се на тренерите а кои се на директорите ко Еменало. Ова со белгијецов не ми звучи ко на трансфер на Конте...шо знам.

А иначе ок играч ми изгледа, има потенцијал кај нас да стане играчиште ако се развива добро, иако со тие пари можат милион други трансфери да се направат, касно е веќе за жалење за трансфери така да....можеше и полош трансфер да се направи од овој (ако се оствари нели)

Може да се префрлиме на некој од средина и одбрана сега[DOUBLEPOST=1467224799][/DOUBLEPOST]И да не ми биде сфатен како негативен постов, баш I'm looking forward to трансферов ама далеку од тоа дека ќе ни биде клучен без одбрана и средина
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
^This times infinity. Забегаа ептен цениве... за рандом недокажано црнче 40м..а бе ајде..ама тоа е..таква е ситуацијава у фудбалскиот свет сега..

Него..живо ме интересира кои од трансферите се на тренерите а кои се на директорите ко Еменало. Ова со белгијецов не ми звучи ко на трансфер на Конте...шо знам.

А иначе ок играч ми изгледа, има потенцијал кај нас да стане играчиште ако се развива добро, иако со тие пари можат милион други трансфери да се направат, касно е веќе за жалење за трансфери така да....можеше и полош трансфер да се направи од овој (ако се оствари нели)

Може да се префрлиме на некој од средина и одбрана сега[DOUBLEPOST=1467224799][/DOUBLEPOST]И да не ми биде сфатен како негативен постов, баш I'm looking forward to трансферов ама далеку од тоа дека ќе ни биде клучен без одбрана и средина
Конте прицкаше Јуве Елиа да го купи така да нека не те чуди да е трансфер од Конте :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Прејака ми е Управава, ќе се ценкаат за некој како Стоунс два месеца за да го донесат околу 10 милиони разлика ама кога ќе дојде на ред некој рандом талент ван ПЛ кешираат 40 милиони и го завршуваат траснферот во 24 часа.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Не е официјално овој трансфер се уште... може само трик-приказна за да испишат некоја страна со клубски фудбал.

Во составот фали 2 напаѓач. И како замена за Коста или како опција за формација со која игра моментално Италија.

Многу пари се за црнецов... но повеќе би се сложил за некој талентиран од што за импотентноста на Игуаин која чини 60+ мил.

Е тоа што вика Ајсов... ако стварно се искеширани толку пари за талентиран недокажан играч...
Шо мајката се развлекуваше лани толко многу за дефанзивец кој беше очигледно дека ни беше потребен...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Италија отпадна....


HABEMUS ТРЕЊЕР! :vozbud:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Конечно сега Конте ќе се посвети на работата во Челзи, па очекувам зголемена активност во наредниот период. Ко што видов рекол дека една недела ќе биде на одмор и после тоа почнува со секојдневното работење со клубот.

Добро беше првенствово за да се запознаеме малце повеќе со Конте како тренер. Покажа дека е голем мотиватор и добар тактичар. Со просечен тим постигна доста добар успех и се надигруваше со помоќни репрезентации. Е сега, за да му биде сето тоа успешно како со Италија, треба сите играчи целосно да веруваат во него и да прават се како што ќе им каже, да бидат спремни и да сакаат на секој натпревар да даваат се од себе. Во Челзи има играчи кои некако не се навикнати да го прават тоа. Се надевам дека ако реши да ги чува, ќе ги научи да играат по негово.

Најинтересно е што ќе реши да прави со формацијата. Моменталниов тим воопшто не е за 3-5-2, и за да може успешно да игра така ќе треба пола тим да се смени. Доброто е што од тоа што читав за него, скоро секаде пишуваше дека знае да се прилагодува, да смени формација, да го промени тимот за да дојде до посакуваните резултати, наместо да оди со глава во ѕид со тоа што го има почетно замислено.

Околу трансферите, стварно се надевам дека ќе му го донесат тоа што му треба. Доколку му ги донесат играчите што ги бара, сигурен сум дека ќе има успех уште во првата сезона. Еве денес треба да се комплетира трансферот на Мичи. За него не знаеме дали е желба на Конте или не, се се случи брзо и за 24 саати завршија работа и со Марсеј, и со него. Освен на ЕП, не сум го гледал, ама верувам дека има потенцијал да стане добар напаѓач, од тоа што го читав и гледав деновиве. Моментално најмногу шпекулации има за Кулибали и Канте, и одлично би било доколку успеад да ги донесат двајцата. Јас лично би сакал и Наинголан да дојде.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
ОФИЦИЈАЛНО! Лукаку за сиромашни во Челзи!

Не знам за што пари е дојден, ама бољи и да не знам пошто цениве во фудбалскиов свет се кренати до немајкаде..

Има потенцијал црнчево. Ми изгледа како играч "проект" што нема одма да донесе резултати во првата сезона туку накнадно би имал поголеми успеси, можеби оваа година да биде втора опција зад Коста а следната сезона и да се простиме со бразилецошпанецот на сметка на белгијанецов.

Со среќа нека ни е играчов, нека клава голови и да ни се множат...пошто мора да се множат трансфериве летово ако сакаме да бидме солиден тим.


П.С. Лол сега гледам дека уште Донев го носи потпиост од Мурињо како се мава во гради "Челзи до гроб!" :ROFLMAO:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
П.С. Лол сега гледам дека уште Донев го носи потпиост од Мурињо како се мава во гради "Челзи до гроб!" :ROFLMAO:
Се разочарав кога Мурињо му заби нож во грб на клубот, се откажа од тоа да го извади од кризата и си даде оставка :(
Ама не ми се мења потпис...
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Се разочарав кога Мурињо му заби нож во грб на клубот, се откажа од тоа да го извади од кризата и си даде оставка :(
Ама не ми се мења потпис...
Лол попи одказ каква оставка :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Тоа е тој клуб Челзи кога сака за еден ден прави трансфер. Ама и период кога за Стоунс се тегнат со месеци. Глупости.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
I love this guy already :D

upload_2016-7-3_23-56-50.png

:cuc:

П.С: Му го зел бројот на Квадрадо (23ка беше он така?) ...се надевам ќе остане Колумбиецов кај нас..[DOUBLEPOST=1467583139][/DOUBLEPOST]
Лол попи одказ каква оставка :D
Саркастичен е педерот :D

Демек, ете толку беше јак човекот, штом го доведе до гомна сигурно знае и како да го извади.

Затоа ја препорачувам на следни избори во државава Грујо,Заев,Ључбо и Бранко да направат една СУПЕР МЕГА партија. Они не внесле во гомна, имаат искуство, сигурно ќе не извадат......или не? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom