Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Ајде Тотнем да го јадат у понеделник и официјално да ги решиме :') (ако Лестер не решат некоја отепана екипа пред тоа :D )
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
https://www.dreamteamfc.com/c/the-terrible-curse-of-chelseas-no-9-shirt/

Се надевам после Фалкао никој нема 9кава да се прелаже да ја земе :D
И како бе едно време Буларуж и Сидвел им ја дале бе? Заборавив кој број беа, али алал му вера на Буларуж на секои 10 утакмици автогол даваше :LOL:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.312
40м Ниаинголан а? Not bad, not bad at all :)
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Муабетите за Михтаријан и 60те милиони...ми иди да се фрлам од 5ти. Не знам колку е точно,но сепак...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Шо ве нема бе? Славите одење во клубот на прав пат? :D


Сме играле финале ФА куп за млади....доминираме!
1-0 на полувреме било
https://www.facebook.com/TheFACup/videos/10153422753646502/

Голманов на Јунајтед :ROFLMAO: :pos:[DOUBLEPOST=1461786905][/DOUBLEPOST]ха, стварно погоре правите муабети за трансфери? Особено сега како што имаме нов тренер буквално со секој играч од Италијанска лига ќе не поврзат...можете бинго да си направите со имиња на играчи со кои што ќе не поврзат...и нормално мора некаде да стои и место за Пандев.

"Наводно Конте бил фан на Пандев кога играше во Интер и смета дека искуството на Македонецот би било битно за враќање на Челзи на правите патетки" -каминг ту македонски портал/весник нир ју сун.[DOUBLEPOST=1461787899][/DOUBLEPOST]https://www.facebook.com/TheFACup/videos/10153422786416502/

Голманов на Јунајтед подалеку од Брегалница нема да стигне во кариера..

едит: Сити биле не Јунајтед...извинение до голманот на младите на Јунајтед ако го чита ова...



ШАМПИОНИИИИИ
 
Последно уредено:

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Што да пишеме тапа сме оваа сезона,можевме многу лесно да дојдеме и оваа година до титулата али без никакво засилување толку ни беа шансите за успех.
Шампиони си лани имаш пари имаш све и на крај ја усеруваш цела сезона.Ај што не купивме никого дури 2-3 играчи шутнавме од тимот кои беа доста битни.Епа сеа гледајте ги Лестер како се радуваат место ние :D:P:D:P
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Што да пишеме тапа сме оваа сезона,можевме многу лесно да дојдеме и оваа година до титулата али без никакво засилување толку ни беа шансите за успех.
Шампиони си лани имаш пари имаш све и на крај ја усеруваш цела сезона.Ај што не купивме никого дури 2-3 играчи шутнавме од тимот кои беа доста битни.Епа сеа гледајте ги Лестер како се радуваат место ние :D:P:D:P
Ова се заебаваш, иронија беше? :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Па Педро и Пато ако ги сметаш за засилување и Фалкао :cool:
Ххх и без засилувања,имате асален кадар се да освоите, ви требаа засилувања за да бидете пред Лестер?? Не ме зезај срамота е да се жалите, греота е.. :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Ххх и без засилувања,имате асален кадар се да освоите, ви требаа засилувања за да бидете пред Лестер?? Не ме зезај срамота е да се жалите, греота е.. :)
Срамота е да коментираш без да гледаш повеќе од три утакмици на Челзи и тоа утакмици што си гледал се од ЛШ.
Челзи се мачеше и играше како со камења место нозе цела втора полусезона уште кога бевме шампиони и тепавме на мускули баш затоа што не се засиливме на клучни позиции и играчите рикнаа од констатно играње и немање ротација. Летово беше клучно и сите во фан клубов и општо форумов што го пратеа Челзи и ПЛ рекоа дека Челзи има само ПРВ ТИМ што би бил доволен да ја одбрани титулата додека им фалеа клучни засилувања во средина и одбрана и тенка клупа.
Ама пак, срамота е ние да се жалиме, вие имате право да се ситите и смеете сега на Челзи затоа што сите предивдовте дека нели Лестер ќе биде шампион.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Одамна немам пишано тука, само да ви кажам дека пред две недели го остварив сонот! Поздрав до сите и на сите им го посакувам истото... јбг резултатот беше лош ама атмосферата беше одлична! :)
 

Attachments

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.554
Поени од реакции
52.345
Team to face Spurs (4-2-3-1): Begovic; Ivanovic, Cahill, Terry (c), Azpilicueta; Mikel, Matic; Willian, Fabregas, Pedro; Diego Costa

Tonight’s subs: Amelia, Baba, Loftus-Cheek, Kenedy, Oscar, Hazard, Traore
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Амелија воскресе. Навистина воскресе.[DOUBLEPOST=1462217785][/DOUBLEPOST]Добри сме! Топ! Одлични! На прав пат! Догодина пак исто да продолжиме како од последниве пар години! Калу да го вратиме и да го продадеме Траоре! Одлично!
 
Последно уредено:
H

HoT IcE

Гостин
Си потпиша Тери продолжување на договор со ваков потег, заспа значи, Кејн кој го ебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom