Фан Клуб: Челзи

Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
У составо на Англија у21 има 5 првотимци од Челси, плус 1 на клупа.

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Мислам дека разбираш англиски, ако да тогаш знајш дека за оваа сезона е статистиката
Не ја гледам потребата од споредба на статистиката на Коста со онаа на Торес. Али ако веќе споредуваме, ајде да ја споредиме првата сезона на Коста со првата сезона на Торес. :D
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Шо дискусија ми тераш ти бе брат, јас ти дадов статистика за оваа сезона на Коста, не ме интересира мене првата сезона на Коста и на Торес, бидејќи прајме муабет за оваа сезона. Освен ако не се мајтапиш :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Ноуп. Ја го пишав тоа пошто не гледам потреба од споредба со Торес, ама чим кога ти ја пиша таа споредба, пишав и споредба која имав желба да ја пишам.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Ноуп. Ја го пишав тоа пошто не гледам потреба од споредба со Торес, ама чим кога ти ја пиша таа споредба, пишав и споредба која имав желба да ја пишам.[/quote
Епа тогаш твојата споредба нема врска со мојата споредба :D
Оти мојата споредба е за оваа сезона, а ако веќе одиме по твојата еве јас ке напрам споредба со Торес во Ливерпул прва сезона кога беше, нема логика така :D
И не беше ова од памет кажано, не го измсилив јас туку таа е вистината,моментално Коста е во многу лоша форма и зато со Торес го споредват, дали то тебе ти одговара или не факт е дека Коста оваа сезона има поќе жолти картони отоколку голови, ќе видиме до кога ке трај оваа сага ама ако продолжи сигурно ќе треба клубот да превземи некое чаре и да се засили уште во Јануари во нападот оти не бива вака.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
За 50 милиони фунти, Торес не 20, 30 гола требаше да дај во сезона, а не 5 (или колку и да беа). Он вкупно дали има даено 20 во Премиерлига. Сеа проверив, точно 20 во 110 утакмици. :D

Коста ќе проработи, е сега прашање е дали ќе го среди барем малце карактерот.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
За 50 милиони фунти, Торес не 20, 30 гола требаше да дај во сезона, а не 5 (или колку и да беа). Он вкупно дали има даено 20 во Премиерлига. Сеа проверив, точно 20 во 110 утакмици. :D
Шо има врска парите, демек Диего е поефтин е дозволено му е да има пост период кај шо нема да дава голови ? Торес не ги оправда парите и зато е кај шо е сега, Торес беше напаѓан и од фанови и од медиуми да не прајме муабет, душата му ја извадија дури не си замина од Англија, ете Диего е е во слична ситуација барем засега па не се крева толку прашина за него, ќе видиме до кога.
Да не ме сфати некој погрешно немам ништо против Коста баш напротив сум негов голем фан и сакам шо порзо да си ја пронајди формата.
 
H

HoT IcE

Гостин
Џилобоџи уште у јануари ќе летал у Турција..:pos::pos::pos:
Комедија беше трансферов, најверојатно со него заедно ќе лета и Еменало заради лошо менаџирање со траснфери летово. Конечно интересни одлуки, ако е вистина.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
И Фалкао може со него у пакет.

Торес се знаеше дека е завршена приказна како фудбалер после првите 4-5 месеци.
Коста е нешто друго, моментално ако гледаме по статистика Матич, Хазард се најлоши играчи у лига.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
И Фалкао може со него у пакет.

Торес се знаеше дека е завршена приказна како фудбалер после првите 4-5 месеци.
Коста е нешто друго, моментално ако гледаме по статистика Матич, Хазард се најлоши играчи у лига.
Излегоја шпекулации дека Хазард и Матич па и Коста, нешто не бил задоволен како се одвиваат работите во клубот исто така и градот не му се допаѓал па сакал да се врати во Атлетико.
За ова не вервам толку, се знај штом некој играч не е во форма и одма излегват со гласини како истиот ќе напушти, ама за првите двајца нема да ме чуди да ги летнат. Ако има вистина во то дека не се согласуваат овие двајца со Мурињо а по се изгледа Мурињо ке остани во клубот, тогаш можно е да не напуштат Хазард и Матич а на нивно место да се донесат Гризман и Невес на пример.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Ми се смачи од измислени приказни и престанав да читам шпекулации поврзани со Челзи.


@HoT IcE Не е фер целата кривица да се префрла на 1 човек.
Прво за ова што е моментално во клубот е крив секој поединечно. Од извршен директор до фитнес трењер.

Единствена замерка имам до тимот за трансфери е што до последен момент се обидуваа да ги ангажираат овие двајца, што на другите тимови им даде простор да ја зголемуваат сумата за своите играчи.
Но, „ако“ единствени на списокот се биле Погба и Стоунс, а преочигледно беше дека тие два трансфери се научна фантастика за да се остварат од причина што ако отидеше Погба од Јуве, Јуве без него ќе се преслеше во Серија Б.
Евертон немаше никаква замене за Стоунс.
Е грешка на Мурињо, а не да тимот за трансфери.


Тимот за трансфери функционира добро, се доведе Еден за кој се тепаше пола Европа, од пред нос им го земаа на Тотенхем, Вилиан, Коста, Фабрегас, Матич се се тоа успешни зделки.
Да не ги набројувам талентите што се доведени.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Team to face Norwich City: Begovic; Ivanovic, Zouma, Terry (c), Kenedy; Matic, Fabregas; Pedro, Willian, Hazard; Diego Costa

Today's subs: Blackman, Azpilicueta, Cahill, Ramires, Oscar, Traore, Remy
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Не ми се верува дека никој не ја зафати топката, после феноменалниот продор на Хазард во 35-та минута.
Коста е тотално надвор од форма и треба да биде седнат на клупа.

Играме добро, што дека...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom