Фан Клуб: Челзи

Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
Didier Drogba has announced that today will be his last game as a Chelsea player...

Didier said: 'I want to play for at least one more season and in order to play more football I feel I need to go to another club. All the fans know my love for Chelsea and I hope to be back here in the future in another role.'
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Искрено, кога го напушти клубот во 2012 бев devastated. Сега исто нема да ми биде сеедно, но веќе се гледа дека сака да ја заврши кариерата. Ништо чудно да отиде во некоја арапска земја, да добие некоја пара и за него ама и за неговата фондација и да се повлече.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Сакав последниот фудбал да му е за Челзи, ама ете уште го држат нозете, никако да се пензионира. Како и да е, ќе можат навивачите да го испоштуваат како што е редот, одлично е што објавија пред натпреварот.

Иначе на СБ и наоколу уште од сабајле се слави :jeeee:
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
И сега веке по 100ти пат прашувам и се надевам ке добијам одговор. Дали некој има линк што добро работи од Челзи ТВ ???
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
И сега веке по 100ти пат прашувам и се надевам ке добијам одговор. Дали некој има линк што добро работи од Челзи ТВ ???
Нема. Бар јас не можам да најдам. Последниот што го имав го исклучија пред еден месец и од тогаш не можам да најдам. Утре парадата не знам како ќе ја следиме...
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Нема. Бар јас не можам да најдам. Последниот што го имав го исклучија пред еден месец и од тогаш не можам да најдам. Утре парадата не знам како ќе ја следиме...
За утре за парадата да се надеваме дека ке ја пуштат на јутуб како сите нормални екипи и да гледаме саглам.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Team to face Sunderland: Cech; Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta; Mikel, Matic; Cuadrado, Willian, Hazard; Drogba (c).

Today’s subs: Courtois, Filipe Luis, Christensen, Boga, Remy, D Costa, Solanke.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Хазард по се изгледа ке игра денеска еве го става слики на инстаграм со копачките специјално за прослава на титулата.
https://instagram.com/p/3EK7-TEm_P/?taken-by=hazardeden_10[DOUBLEPOST=1432472538][/DOUBLEPOST]
Team to face Sunderland: Cech; Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta; Mikel, Matic; Cuadrado, Willian, Hazard; Drogba (c).
Баш си мислев дека ова е можно. Дрогба капитен. Секоја чест на Тери за гестов.
 
H

HoT IcE

Гостин
Овај Хазард каков човек е бе? Пред три дена извади три умника и сега игра?! Секоја чест.:cuc: ЛаФ МаКеДоНсКи.
Чех стартер(y)(y)(y)
Ќе биде славје денес, ама и тага за Дрогба и Чех највероватно оваа ќе им е последна утакмица.:place::place::place:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
За ДД сигурно, за Петр не знам, се надевам не...мада не би ме чудело, го сфаќам и него, има уште добри бар 3-4 години (во зависност од здравствените пригоди) во него.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Na koja tv ima prenos?ili kje barame na net da gledame.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Секоја чест на потегов од играчиве на раце да изнесат една ваква легенда !!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom