Фан Клуб: Челзи

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Цела 2015 очобол играме...мака ми е да ги гледам понекогаш...сакам атрактивен фудбал да гледам од Челзи,не ваков...али тоа е...
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
atraktiven fudbal duri ne ja osigurame matematicki titulata ne ocekuvajte, pogotovo ne na vakvi natprevari, site sakame da go vidime vistinskiot Celzi kaj so stvara eden kup sansi ali to e, so Palas ocekuvam dobar natprevar redno e veke
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.048
Поени од реакции
656
Тешко да се најде таква слика , но ако може некој стартот на Тери по шутот на ДМ кон крајот на мечот , капитенски полуде и коментаторет кај што гледав во стрим
 
H

HoT IcE

Гостин
Какво буре му е ова на Иванович, ебати и пари и слава без добра женска. Тапа.(n)

Зато Тери држи добар стандард за сите, капитенски.:drk:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ај да пишам нешто за вчера. И мене не ми беше сеедно кога видов дека ептен дефанзивно се игра, колку и да си го сакам Мурињо. Ама си ја оствари целта со негова трејдмарк победа и мора да се оправда пристапот. Сепак има во оваа тактика многу повеќе него само застанување зад топка и бранење.

Мурињо секад оди во детали и цела недела планирал како да ги запре на секоја позиција. Сигурен сум дека доколку напаѓаа пак ќе ги тепавме ама тоа си е Мурињо. Многу ми се свиѓаше што цел тим се бореше и ко што изјави он изиграле сите како што замислил и натпреварот се одвивал баш како што замислил. Во вакви натпревари сите играчи во тим на Мурињо играат на ниво, без разлика дали биле во најдобра или најлоша форма до тогаш.

Оскар прв сакам да го пофалам. Колку само трчаше и не им дозволуваше на Мата и Ерера да сврзат повеќе пасови, одма им правеше притисок. Зума буквално го пикна Фелаини во џеб, играчот кој им беше еден од најбитните во скорешните битни победи на Јунајтед. Матич исто одлично се снаоѓаше со Руни, Азпи изигра феноменално. Фабрегас исто беше борбен, од Барса стил на игра Мурињо го научи кога ќе треба да трча и да покрива, да се труди за тимот. Дрогба исто заслужува пофалба, изигра два натпревари по ред на тие години и вчера си изигра на ниво, не се влечеше. Само Бане си имаше цело време проблеми со Шо на неговата страна. За Хазард нема потреба да се коментира.

Може веќе да се радуваме, шампиони сме. Уште од прв ден на врв на табела. Последниве месеци во лоша форма, ама сепак собираа доволно поени, што е секако одлика на шампиони. Ептен заслужена титула, конечно повторно сме шампиони на Англија после пет години. Ме импресионира тимскиот дух кој го покажуваат уште од првиот ден.



 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
203
Поени од реакции
176
Малко касну и ме нема по форум у задњо време ама да кажу некој збор ако може. Колко само беше најјака у свет утакмица...Цел живот затој га сакам Мурињу, не може ни едн детаљ да му избега од руке. Дефанзивно перфекција, без голови од 60 метра или дриблање на људи што не треба да дриблав, cleen sheet...Офанзивно немаше потреба, а кд имаше прилика исто такој перфектно одиграно...штикла на Оскара и цело залагање ме тера да му ги просту сви срања што ги прави целу сезону ама ке почекам и сс арсенал да одигра како што треба па тг. И да, боље што не га дадесва гол Дрогба и Хазард на почетак на второ...ке се опуштесва и ке имаше лигавење после... И за крај голем поздрав за @ManUtdChampions, едн од много фанови на јунајтед што стварно помислисва дека ке дадев гол на Стемфорд Бриџ...Легенда вика дека још се радуе за гол на Рунита! :pos::pos::pos::pos::pos:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Мата ни ја честита титулата.



Баш ми е мило што доби добар пречек на СБ и почит за тоа што ги чекаше на крај сите играчи за да се поздрави еден по еден :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom