Фан Клуб: Челзи

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Мора да се вклучи и некој друг играч, моментално Азар дрибла,Фабрегас асистира, Коста стрела ова е приказната.. Оскар,Ширле,Вилијан мора да помогнат во креативност,создавање акции
Исто и одбраната мора да дојди на нивото од лани, оти ете од ко израмни Шалке на 1-1, сите се збунија како да незнат да се вратат во игра и да барат гол за победа.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ако Оскар не ја поправи формата сезонава, на лето сакам да се шитне, што подалеку од тимов. Гомно глупаво, вчера пак симулираше, секоја утакмица симулира да му ебам гадното створење, најодвратен ми е у тимов после Рамирес.
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Ако Оскар не ја поправи формата сезонава, на лето сакам да се шитне, што подалеку од тимов. Гомно глупаво, вчера пак симулираше, секоја утакмица симулира да му ебам гадното створење, најодвратен ми е у тимов после Рамирес.
Да во право си.
А па Рамче незнам, шут нема, пас нема, креација нема, само да трча знај и без врска да згреши некоја, како пример со Шалке ко имаше контра тој требаше фаул да напрај - жолт ќе добиеше, а тој гледаше, а другпат безврска прај фалој глупи
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.924
Здраво дечки како сте што правите, Челзи многу е слаб, Мурињо аут. Коста феил. Гласајте за Змејски, Змејски за промени, Змејски за претседател.

Шала на страна, се вратив па да пишам едно подолго мислење за Свонски, Шалке и муабетот за Торес. Кој има желба и време нека повели нека чита кој не шо го е*ам. :P

За Свонси ве излажав не требаше да гледам, ама запознав едно пријателче - колега са посла и замислете да ти имал Спорт Клуб и 40“ тв.
Сега не е некој фан на фудбал ама покрај мене има да буде. :)

Првиот гол го пропуштив стигнав некаде околу 25 мин. После 2-3 мин игра се познаваше дека Челзи ќе даде гол и дека има големи шанси да ја сврти, за разлика од лани кога се наоѓавме во слична ситуација бевме мртви без идејни и кружевме околу голот со надеж дека некој ќе направи индивидуален потег и ќе го спаси денот.
Тоа нешто значи, Челзи многу е сменет од лани, Челзи е конкретен, прави шанси, игра брз и динамичен фудбал. Го нема проблемот од лани кога некоја екипа ќе се затвори и многу лесно губевме бодови кога ќе ни поведат.

Од Коста сум преимпресиониран, не да е полн погодок него е погодок директно во целта милиметарски на средината. :)
Можеби не е некој техничар или играч кој ќе даде убав гол, ама е машина за голови. Човек кој знае да се најде на право место во право време и да постигне гол.
Таков профил на играч му треба моментално на Челзи.
Како тргна Змејски ја губи кладбата до декември месец. :)
п.с Мора да признаеш тука јавно дека згреши и да му се извиниш на шефот (Донев) :D

Фабрегас сила, прав диригент на тимот, створен да асистира.
Не дека Мата незнаеше, ама овој е нешто посебно, свака част за господ (Мурињо) што го донесе.

За Хазард сум приметил, кога сака да игра нема играч што може да го стопира а да не направи фаул.
Против Свонси беше перфектен, малку ме изнервира што доби премногу ќотек и немаше заштита од судијата како онаа што ја имаше Роналдо додека имаше во пл.
3-4 пати му влетаа во нозете, а судијата судеше само фаул без да даде жолт. Ама како и да е за среќа не доби некоја повреда.

Реми по она што покажа ми изгледа како солиден играч за 2 план. Постигна гол на деби што е многу битно за неговата самодоверба.
Ама сепак е премногу малку за да се даде некое поткрепено мислење ќе е добар трансфер или не. Али како за почеток е добро.

На Салах му фали самодоверба и тоа многу. Има потенцијал да биде многу јак играч, само треба да добива повеќе шанса.
Имаше добри конкретни продори, само кога треба да шутира нема храброст, нешто слично како што ни беше Торчо.

Шалке не го гледав, снимката ќе ја погледам утре на раат па ќе кажам импресии. :)


тоа е тоа ај лека ноќ. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom