Фан Клуб: Челзи

H

HoT IcE

Гостин
Мурињо потврди дека нема да купуваме нов ЦВ туку дека ќе го промовира Кристенсен од Академија како последен и четврти ЦБ за ротација покрај Зума, Кехил и Тери. Според мене одличен потег, Кристенсен има добар физикус, голема интелигенција и дефинитивно еден од најдобри млади дефанзивци во Англија моментално.
Истотака друг млад играч кој нема да иде на позајмица и ќе тренира и игра со прв тим е Аке. За него имаше многу пофални зборови, и очекува да ротира и да игра на две позиции како замена за лев бек и на ЦДМ. Уште еден одличен потег, само што ова најверојатно ќе значи заминување на Микел/Бертран :)

Како и да е, јас сум задоволен од вчерашниот меч и првеценот на Коста. Одигравме одлично и сум оптимистичен пред стартот на новата сезона. Мурињо изјави дека е задоволен од подготовките и како се спрема тимот и дека секој ден тренираат по 3 сати кои се псоветени максимално на кондициони тренинзи со голем интезитет и игра со топка, и дека до сега ништо посебно тактички се немаат спремано заради отуството на четворката на која ќе ја градел играта во напдаот, Шурле, Оскар, Хазард, Вилиан :) Тоа се неговите зборови :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.555
Поени од реакции
52.347
Да, Кристенсен и Аке ќе бидат играчите од академијата во прв тим сезонава. Не очекувам да играат, може на 2-3 натпревари и неколку пати од клупа да влезат. Во Карлинг Куп ако имаме некој противник од пониска лига на почеток, двајцата би ги ставил.

Со тоа одбраната би ни била оваа
Азпиликуета/Иванович - Кејхил/Кристенсен - Тери/Зума - Луис/Аке

Со тоа што Азпи ќе може да игра и лево по потреба, а Иванович централно. Бертранд сигурно ќе биде продаден, не ни тренира со тимот.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Аке го пуштаа еднаш прв состав само не ми текнува против која екипа беше, на таа утакмица имаше околу 96% точност на пасови и се сеќавам ми остави многу добар впечаток.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Аке има потенцијал веројатно ќе се искористи тоа и ќе се развива
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
А и интересно со Аке е што може да игра кај и да го ставиш, нешто ко Бизонот на времето.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Само што не ми изгледа ко некој играч што може дуел игра да игра :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.555
Поени од реакции
52.347
Аке - Аке - Аке - Аке
Аке - Аке
А и во напад сигурно подобар од Торес е :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.555
Поени од реакции
52.347
Него да не знае некој кога се враќаат останатите играчи? Белгијциве би требало неделава...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom