Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
11 јули 2016
Мислења
101
Поени од реакции
46
1/8 finale od kupot Bregalnica - Teteks

Mensur Idrizi kapitenot zamina vo Gostivar !!
од кде инфово?

Иначе појачани смо сега со Каспер,Кркале,Филип и Виктор таке да почнуемо да личимо на тим више утре треба да играа пријателска со Ренова како што разбрав и оваја пауза добро ќе ни служи за тимов кондиционо да се спреми до крај
 
Член од
11 јули 2016
Мислења
101
Поени од реакции
46
У пм колку са појачани со Каспер и Кркале :D
да појачани зошто тој Каспер тој Кркале и останати деца од Тетово тиа нас не однесоја у прва лига Блашко и Пупе уште од времето на Џобе играја у Тетекс за ич паре еве ги сега пак кој е најпотребно и не е твое да кажуеш колку са појачани дојди некад ако знаеш кј играа и гледај како се остава срцето на терен.. купи полусезонска помогни го клубот пошо никој не купивте а свите се буните ка го носа у друг град и свите знаете да лаете по чаршија... само тоа ќе ви остане
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.173
Поени од реакции
15.984
да појачани зошто тој Каспер тој Кркале и останати деца од Тетово тиа нас не однесоја у прва лига Блашко и Пупе уште од времето на Џобе играја у Тетекс за ич паре еве ги сега пак кој е најпотребно и не е твое да кажуеш колку са појачани дојди некад ако знаеш кј играа и гледај како се остава срцето на терен.. купи полусезонска помогни го клубот пошо никој не купивте а свите се буните ка го носа у друг град и свите знаете да лаете по чаршија... само тоа ќе ви остане
Kj vi e armijata simpatizari sho izlagashe da se slika niz grad koaj osvojueja kup i se raduaa na kupeni utakmice?
Eve da ti kazham, Chuje im kurac.

A i blaze vi na pametot ako mislite deka so vakvi istrosheni igrachi kje vlagate u prva liga. So igrachi koi zabraele kako e da se igra 90 min.

I molim te nemoj mene da mi popuash so tija izliteni fore za toa deka ne sum znael kj igra Teteks, na pogreshno mesto se obrakjash.
 
Член од
11 јули 2016
Мислења
101
Поени од реакции
46
Мие што немамо сезонска као демек бесплатно влагамо на стадион или што?
Б**и или ТетексФан како ти е поубоо.. :D купуењето на полусезонска или сезонска значи помагање на клубот а на нас тетовчани секоја акција до сега за Тетекс ни пропаднала и после Бранко ни е крив кој ни го носа клубот ваму и таму и праа со него што сакаа..Сезонава моемо да бидемо среќни ради тиа неколку спонзорчиња да ги наречем што колку толку фрљаа по некој денар колку да живурка клубот ама до когај ќе трае тоа Бог знае.. Утре ќе треба може пак некоја акција да се даде денар за клубот..тогаш ги нема тиа што јада бурек,што не дале денар за Тетекс а што испиле 500 литра пиво муфте Тетекс кој имал спонзори и Војводи кој биле да речем јаки како група...

п.с Тиа што плаќаа карта на врата исто таке го помагаа клубот (Посебно некој како тебе што иде и на главна и плаќа карта а не влага со Војводи без паре и да се тргне настрана)

Се знаемо кој смо и што смо :D[DOUBLEPOST=1472908632][/DOUBLEPOST]
Kj vi e armijata simpatizari sho izlagashe da se slika niz grad koaj osvojueja kup i se raduaa na kupeni utakmice?
Eve da ti kazham, Chuje im kurac.

A i blaze vi na pametot ako mislite deka so vakvi istrosheni igrachi kje vlagate u prva liga. So igrachi koi zabraele kako e da se igra 90 min.

I molim te nemoj mene da mi popuash so tija izliteni fore za toa deka ne sum znael kj igra Teteks, na pogreshno mesto se obrakjash.
Дебели не се тркаљај.. оваја управа, овој стручен штаб и овја играчи најмалу са криви за таја армија навивачи што и ти ја спомна.. Војводи за некого е мода за некого е начин на живот знаемо кој е Војвода кој ќе дојдe спонзор а знаемо и кој е Војвода на -20 и на +40 таке да не се секирај...

и немора да влеземо у прва лига со овја "истрошени играчи" играа без паре играа со срце и многу појќе ќе остаа на терен отколу некои "скопски шминкери" што до вчера го носеја дресот на Тетекс за нас што идемо да го гледамо Тетекс доволно ни е да играа ФУДБАЛ
 
Последно уредено:

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.173
Поени од реакции
15.984
Дебели не се тркаљај.. оваја управа, овој стручен штаб и овја играчи најмалу са криви за таја армија навивачи што и ти ја спомна.. Војводи за некого е мода за некого е начин на живот знаемо кој е Војвода кој ќе дојдe спонзор а знаемо и кој е Војвода на -20 и на +40 таке да не се секирај...

и немора да влеземо у прва лига со овја "истрошени играчи" играа без паре играа со срце и многу појќе ќе остаа на терен отколу некои "скопски шминкери" што до вчера го носеја дресот на Тетекс за нас што идемо да го гледамо Тетекс доволно ни е да играа ФУДБАЛ
Супер, со среќа.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Прва лига со овја играчи е немогуќа мисија, а и не е целта да се влезе у прва лига сезонава. Битно е да се обезбеди опстанок, све над тоа е огромен плус. И 100 пута ми е поубоо да гледам ваков Тетекс, у кој играа деца на клубот и кој е помогнат од људи што стварно го сакаа, него онја Тетекс до лани, па макар и играле 3та лига.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.186
Поени од реакции
3.164
FB_IMG_1473425659605.jpg
Само Тетекс Тетово и неговиот постар брат Љуботен другото е све боранија екипи.
Да се знае кој бил Тетекс!!!
 
Член од
11 јули 2016
Мислења
101
Поени од реакции
46
4 Коло 2 МФЛ
ФК Академија Пандев – ФК Тетекс 5:1
Нов и очекуван пораз од лидерот на табелата.. единствениот гол за Тетекс го постигна Тони Брњарчевски во 20минута. За ФК Тетекс настапија: Беким Реџепи,Даниел Радески,Ирфан Абази, Благоја Галовиќ, Блашко Николовски, Марјан Билбилоски,Емир Азири,Енис Дервиши,Бетим Мифтари,Тони Брњарчевски и Кристијан Апостоловски во игра влегоја уште и Аљбион Ибраими, Јовица Столевски и Филип Крстевски. После 4 кола Тетекс е на дното на табелата со 3 порази и 1 нерешен резултат.. Наредниот натпревар Тетекс ќе го одигра на домашен терен против екипата на Новаци... Да се надеваме дека со храбра игра и со голема подршка од трибините заедно ќе ја дочекаме првата победа на ФК Тетекс оваа сезона.

НАПРЕД ТЕТЕКС!!
 
Член од
11 јули 2016
Мислења
101
Поени од реакции
46
Очекуено. Се надеам дека против Новаци ќе запна, мора да се победи.
би требало па и по можност на АМС на спортски да играа за поголем притисок да се напрае.. ама едино ме плаши Новаци денеска 5-0 против Велазерими
 

Kajgana Shop

На врв Bottom