Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
10 мај 2013
Мислења
162
Поени од реакции
120
Po porazot od Rabotnicki vo kupot ,klubot poznaa da go napustaat prv e Miki Jovanovski http://ekipa.mk/miki-jovanovski-dve-godini-vo-rabotnichki/
Dali ima nesto novo okolu sponzorstvoto na timot ? Charshiski muabet se vrtese kako Bakal sakal da go prevzeme klubot !!??
Свите ќе го напушта братче што е најлошо ги избркаја децава од Тетово ка кучиња сега ќе ги моља да се врата и да играа без паре ако клубов остане како Тетекс и ако не се деси тоа црно сценарио да се пресели у Маџари..

а за Бакал сам кажа чаршиски муабети.. знаемо добро кој чуек од власта седи зад Бакал нив освен бизнис друго не ги занима сеа незнам можда Тетекс е добра зделка ;)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Дај кажите што како, дали е вистина. Се изнаслушавмо шпекулацие, ама ако е вистина Че го пукам :uzi::uzi:
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Ја слушнав дека Тетекс го продавал местото у втора лига, заинтересирани биле Зајас ама не паднал договор околу цената.
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
11
Поени од реакции
15
Брацо е заинтересиран да го купи клубот, но единствениот проблем е Жанко Савов кој што ниту плаќа котизација, ниту ги дава акциите. Тетекс нема платено котизација и доколку Жанко не плати или не го продаде клубот отиде Тетекс во историјата.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.153
Брацо е заинтересиран да го купи клубот, но единствениот проблем е Жанко Савов кој што ниту плаќа котизација, ниту ги дава акциите. Тетекс нема платено котизација и доколку Жанко не плати или не го продаде клубот отиде Тетекс во историјата.
Па мора притисок на овој Жанко да му се направи, на нас е да реагираме сега!!
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Edno vreme vie vojvodite bevte mnogu poaktivni i na natprevari i po socijalni mrezi i sekade.Sega nekako kako da ste ostanale samo 1/16 od niv.Vreme e da se soberete i jasno da im kazete sto treba za idninata na teteks.
 
Член од
10 мај 2013
Мислења
162
Поени од реакции
120
Тетекс има рок до утре до 12 часот да ја плати котизацијата ако не автоматски ќе биде исфрлен во општинска лига.. нека ни е господ на помош...
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
:facepalm:
Абе се лопови маме им ебам ја нивно, само ќутек е решение за такви луѓе. Тетовчани чудно ми е вие немате никаква реакција, како да кренавте сите раце.
 
Член од
10 мај 2013
Мислења
162
Поени од реакции
120
НЕОФИЦИЈАЛНО: Тетекс е спасен

подетално со инфо ќе излеза Војводи утре
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2015
Мислења
11
Поени од реакции
15
Официјално е Тетекс плати котизација и ќе игра во втората лига.[DOUBLEPOST=1436211340][/DOUBLEPOST]Освен што Брацо влегува во клубот како нови засилувања се најавени Раденко Бојовиќ, Филип Деспотовски, Филип Петров...
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Официјално е Тетекс плати котизација и ќе игра во втората лига.[DOUBLEPOST=1436211340][/DOUBLEPOST]Освен што Брацо влегува во клубот како нови засилувања се најавени Раденко Бојовиќ, Филип Деспотовски, Филип Петров...
A koj e ovaj Braco, ko samsonenko nekoj ili ko Miticot vo caredvor :P ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom