Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
шо стана со руската инвестиција?
Јас резбрав дека е завшрена работат, и дека веќе играчите на Маџари од првиот тим се префрлени во Тетекс, и нема да има Маџари прв тим ,само младински екипи кој ќе бидат спонзорирарни од истиот спознор што влегол у Тетекс.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Да да, има 6-7 нови играчи од Маџари префлени у Тетекс. Али слаба екипа како и да е. Ги глеав на еден тренинг и нема што да се каже, некој се губеа на терен. Како и да е, најверојатно од година ќе се префрли у Маџари, така да може не е ни битно више.
Иначе:
http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=602655D4C6CFE443A5A5B1D69094F139
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.313
Поени од реакции
2.834
Да да, има 6-7 нови играчи од Маџари префлени у Тетекс. Али слаба екипа како и да е. Ги глеав на еден тренинг и нема што да се каже, некој се губеа на терен. Како и да е, најверојатно од година ќе се префрли у Маџари, така да може не е ни битно више.
Иначе:
http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=602655D4C6CFE443A5A5B1D69094F139
BTW чичко ми е ;) од татко ми брат. Поголемиот дел од сликите му имам помогнато да ги направи затоа што со фотографија работам.

Има една работа не ја спомнува, он има направено историја од тетекс од над 30 години од 70тите некаде почнал до 90тите. Се што излагаше во новина од тетекс он го сечеше и имаше како албум направено и лепеше. Кога ќе го наполнеше одеше во печатница и му доредуваа уште прази страни. Како малав се сеќавам на таа книга но за жал од што е добар ја даде во Тетекс како допринос и се изгуби книгата. Поточно се знае ама ете нема сила да ја земе од Х причини. Инаку точно е дека има излагано од свадби за да иде на да гледа на стадион и мислам дека скоро и да нема пропуштено утакмица. Беспаре има помагано во клубот. Најјако е што кога го ставаа на врата никого не пушташе без карта па и роднина да му е. И затоа го сменија од што сакаше да биде све регулар. За жал нема такви како него во управа и затоа Тетекс отиде тамо каде што е.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Нешто за Руси пишува МкСпорт некој добри играчи се или...Гледам овој играл во Криља Советов.Според цената не е кој знае што ама можеби ќе се разигра во нашето првенство :)[DOUBLEPOST=1423929438][/DOUBLEPOST]http://www.transfermarkt.co.uk/vasili-pavlov/profil/spieler/114019 Ова му е cv-то од transfermarkt.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Тој од Советов е сигурно пропали фудбалер што станал пијаница, а вториот сигурно ни мајка му ни татко му не знаа дека е фудблер :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Ренато сте го донеле да игра? :pos::pos::pos:
Прелошо ми делува овој состав на Тетекс :confused:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
BTW чичко ми е ;) од татко ми брат. Поголемиот дел од сликите му имам помогнато да ги направи затоа што со фотографија работам.

Има една работа не ја спомнува, он има направено историја од тетекс од над 30 години од 70тите некаде почнал до 90тите. Се што излагаше во новина од тетекс он го сечеше и имаше како албум направено и лепеше. Кога ќе го наполнеше одеше во печатница и му доредуваа уште прази страни. Како малав се сеќавам на таа книга но за жал од што е добар ја даде во Тетекс како допринос и се изгуби книгата. Поточно се знае ама ете нема сила да ја земе од Х причини. Инаку точно е дека има излагано од свадби за да иде на да гледа на стадион и мислам дека скоро и да нема пропуштено утакмица. Беспаре има помагано во клубот. Најјако е што кога го ставаа на врата никого не пушташе без карта па и роднина да му е. И затоа го сменија од што сакаше да биде све регулар. За жал нема такви како него во управа и затоа Тетекс отиде тамо каде што е.
[DOUBLEPOST=1425937655][/DOUBLEPOST]ti decko nekako mnogu znaesh za teteks. da ne slucajno zivish do stadion.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom