Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
1/4 finale kup na Makedonija
Kozuf - Teteks 1-0 golot padnal vo 62' minuta ..
Revansot e na 6 dekemvri, sabota se pagja!!
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
Revansot se odigra 2 dena porano poradi natprevarot Renova- Vardar ...
Teteks se plasirase vo 1/2 finaleto so pobedata od 5:0 nad Miravci-Kozuf Gevgelija...
Golovite : https://www.youtube.com/watch?v=WjUu_xo6y_4&feature=youtu.be
Sum pisal i porano Teteks e kup majstor..Za protivnik site se nadevamo na Turnovo :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
Работнички – Ренова, Тетекс – Хоризонт во полуфиналето од Купот на Македонија
Првите натпревари се играат на 18.март, а реваншите се на 15.април 2015 година.

 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
11
Поени од реакции
15
Руска Бомба во Ф.К. Тетекс
Спонзор од Русија со милионски буџет, многу поголем од Вардаровиот Самсоненко влегува во Ф.К. Тетекс.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.296
Поени од реакции
5.499
Баш бомба , само не се знај со кој ќе ве фузират дали со Маџари Солидарности или со .... :свиркам:
п.с.Честито нов тренер Жанко Савов :sneaky:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
^ Тебе к*р да не те боли Тетекс со кого ќе се ФУЗИРАТ.

И дај бе, какви руси, украинци, ерменци...не прајте бајрам со паметот.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.296
Поени од реакции
5.499
^ Тебе к*р да не те боли Тетекс со кого ќе се ФУЗИРАТ.

И дај бе, какви руси, украинци, ерменци...не прајте бајрам со паметот.
Сеј не се нервирај , го плашиш малиот
Инаку колку за твоја информација денес ви е продаден клубот.
Ај чао
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Neoficijalno lukoil vlaga preku eden tetovcanec ( znaemo koj e) i bugetot za prolet ce bide okolu 200.000 evra
 
C

Creating.

Гостин
^ Тебе к*р да не те боли Тетекс со кого ќе се ФУЗИРАТ.

И дај бе, какви руси, украинци, ерменци...не прајте бајрам со паметот.
ТетексФан, има некоја вистина во тоа околу фузија.
Без да се лутите кружат такви муабети дека баш Борис Трајковски би била таа локација кај што тек допрва би се градело комплекс поточно клубска зграда и проширување на стадионот. Јас начув уште пред 3 месеца за ова.
Но, знаеме како е во Македонија се останува на муабети само и афери. Искрено јас не верувам во ова срање.
Останува да видиме.

Тетекс само во Тетово!
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Мене искрено најмногу ми смета што станавме имуни на вакви ненормални работи во "фудбалов" наш. Добро зошто прифаќаме и ние малкуте фанови што останавме да гледаме Мак Фудбал да бидеме ненормални како луѓево во управиве на клубовите што си праат како сакаатј. Никој не го осудува муабетов Тетекс да се пресели. Никој не е крив, ние сме самите криви. Ние замижуваме кога управите на нашите клубови местат утакмици и си делат пари, кога селат клубови, кога се прават фузии, кога се жртвуваат клубовите за лични интереси и тоа го прифаќаме како нормално. Јавно кажувам овде како навивач на Македонија Ѓ.П. Ако го преселат Тетекс во Скопје и нема никаква реакција до толку и солидарност од сите навивачи на сите клубови од мене домашен фудбал толку. Да не се чудиме зошто клубовите ни се таму кај што се. Тетекс да се сели од Тетово...јас неможам да го сварам у глава.
 
Последно уредено:
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ние самите својот двор не си го гледамо, не па некој друг ќе ни го гледа.
Гледаш другарот погоре, едвај чекаше да пише и да си ја напуни празната душа.

Македонче, тоа е тоа.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Пред неколку месеци ми кажаа за дилов ама не ми се веруваше. Ќе се фузирате со Маџари Солидарност. Мобилизирајте се првете се што е во ваша моќ. Не смеете да дозволите Тетекс да престане да постои како клуб.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.296
Поени од реакции
5.499
Ние самите својот двор не си го гледамо, не па некој друг ќе ни го гледа.
Гледаш другарот погоре, едвај чекаше да пише и да си ја напуни празната душа.

Македонче, тоа е тоа.
Јас не напишав постот дека ви се ситам, туку само како одговор на дечкото кој незнам не ми се верува што пишува(дека Лукоил или некој руски милијардер ќе влегвал во Тетекс).Јас само знам дека вашиот газда оддамна сакаше да се отараси од клубот и доброто е што најде на некој да го продаде а лошото е што најверојатно ќе ви го фузират на лето и ќе игра во Скопје.Само моја грешка дека не му одгововир него , да не мисли некој дека сум радосен што нема да ви постои клубот.
 
Последно уредено:

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Дај чим толку сте уверени у нешто кажите имиња, нема да ве фати некој за гуша ако кажете све што знаете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom