Фан Клуб: Рома

Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Слабо прво полувреме, ништо не покажаа и двете екипи, Ванлер аут, Де Роси ин, а после и Џеко
До сега сум те почитувал што си пишал ама сега тотално не се сложувам со тебе. Што ќе ми прави Џеко тука? Ќе ми отвара, слаба му е формата особено физичката спремност. Што сакате вие со еден од трите најдобри клуба на свет да се игра и како ??? Дечките играат перфектно 99% се без грешка. Сите напред, сите назад, контранапад и голлл. Подавање на прва нема пимплање и супер затварање. Стварно не ми е јасно што очекуваш дека ќе се смени со Џеко ?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
До сега сум те почитувал што си пишал ама сега тотално не се сложувам со тебе. Што ќе ми прави Џеко тука? Ќе ми отвара, слаба му е формата особено физичката спремност. Што сакате вие со еден од трите најдобри клуба на свет да се игра и како ??? Дечките играат перфектно 99% се без грешка. Сите напред, сите назад, контранапад и голлл. Подавање на прва нема пимплање и супер затварање. Стварно не ми е јасно што очекуваш дека ќе се смени со Џеко ?
Не си ме сватил, општо зборам за утакмицата не е многу интересна, а јас сум задоволен од организацијата на нашиот тим.. А Џеко каков таков би бил освежување до крајот на мечот
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Не си ме сватил, општо зборам за утакмицата не е многу интересна, а јас сум задоволен од организацијата на нашиот тим.. А Џеко каков таков би бил освежување до крајот на мечот
Ок извини, но неможеш да очекуваш нешто повеќе во елиминациониве натпревари особено како што кажав против еден од најдобрите клубови на свет.
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Еве што значи мала промена на играта, незнам зошто веќе не се враќаат сите назад како прво полувреме.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Салах, ебем ти играчот ограничен.И овој го остават, како демек неможе гол да даде.А најмногу боли тоа што сред Олимпико доминират пластичните навивачи на Реал.Што е тука, ебем ти ксметот.Голото ако не се лажам на Роналдо е од офсајд, пенал врз Флоренци, но неможе на судењето да се влечеме.
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Еве што јадев гомна јас. Џеко не се враќа и само чека топка за разлика од Шарафи. Се отворивме на самиот почеток на второто полувреме и еве го резултатот од таа игра.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Нема врска, тоа е дечки. Никој не кривам вечерва. Можеби за вториот гол Диње малку зафркна, ама сума сумарум не изигравме воопшто лошо. Сепак ние си имаме друга борба за водење, а тоа е тоа трето место. Можеби Спалети требаше да им го намали притисокот, бидејќи се чувствуваше дека некои фудбалери се под голем притисок (читај Пјанич), ама како и да е натпреварот беше фер и добар. Не му замерувам ниту на судијата. Имаше можеби пенал за Реал, кога нашите играа со рака.
Нака изиграат опуштено и машки и на реваншот па шо биде нека биде.
Со Палермо следната дома. Нерви ќе киниме со Кеита :)
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Какви пасови направи дур беше во игра тој краток период.Ќе плачеме сите како пичиња кога ќе си заминеш ти капитано.Горд што бев у твојата ера, иако не бев ни роден кога почна да играш, ај белким мојот син ќе го гледа Кристијан Тоти како забива голови како тебе.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Не сум задоволен од резултатот ама за играта можам да кажам едно големо БРАВО! Изиграа дечките со мадиња покажаа заби ама за жал не ги искористија шансите, а ги имаше доста. Џеко вистина е дека не се враќа назад ама Џеко не е лажна деветка и мора да го сватите тоа. Имаше 3-4 центаршута а ниеден не заврши ни блиску до него, т.е. топките паѓаа на нозете на одбрамбените на Реал.

Како и да е главата горе, да изиграме и во Мадрид исто па да се фокусираме на Серија А, па вгодина ќе му ја мислиме за ЛШ
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Разликата помеѓу нас и останатите, е што ние сме големи и во поразите.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Хахаха какви мизерии се овие еј. Тешки будали.
На натпреварот Интер-Рома за некој месец Аусилио побарал средба со Сабатини. Наводно ќе се разговара за две точки. Првата е тоа што Интер ќе барал од Рома попуст на откупната цена за Љајиќ, чијашто цена треба да изнесува 11 милки... :facepalm: Второ што сакал да разговара е за Паредес, којшто најверојатно ќе биде замена за Пјанич кај нас, за којшто сметам дека ќе си оди летово. :)

http://www.calcioworld.it/news/news/Inter/10841/l-inter-saccheggia-la-roma/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom