Фан Клуб: Рома

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Па тоа е тоа друже.Затоа и од фанклубот се префрлив овде да водам дискусија.Многу површно гледат фудбал овие у фанклуб.Прати сега, секаде Жервињо го пцујат, за нив Жервињо бил нашиот Меси, па со негова продажба Рома, глава немала да дигне.Еве од кога си отиде Меси, редиме само победи.Друга работа, вчера Рома изигра перфектно, врнеше дожд, поставата беше комбинирана, се чуваа за Реал се гледаше од авион, имаа тотална контрола на топката, и тотална конрола на текот на играта.Што повеќе од суперидеално изиграно вчера, каде што со 70% од силите однесовме победа, а на тој ист терен сите се мачат да дојдат до 3те бода.Само едно, главите горе, и се чека среда од дното на душата.Фала Спалети што ми го врати тоа чувство на Романиста, кое Руди за малце ќе го убиеше во мене.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Искрено натпреварот во среда ме плаши. Се плашам да не изгорат во желбата да се докажат.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.649
Би било убаво ако Пупоне даде извештај како си помина на заедничкото следење на вчерашниот натпревар. :ајнапиво:
Е Пупоне вчера божем со романистите заврши во кафана:pijani:
Али Пупоне го дигна персоналот у ваздух да најдат далинскито бидејќи почнаа да одбројуваат 60 секунди за гасење на телевизорот:facepalm:

А @Romanista е во право кога вика делка тука има подобра дискусија, јас од кога ве викам да дојдете бе педери:misticen:
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Е Пупоне вчера божем со романистите заврши во кафана:pijani:
Али Пупоне го дигна персоналот у ваздух да најдат далинскито бидејќи почнаа да одбројуваат 60 секунди за гасење на телевизорот:facepalm:

А @Romanista е во право кога вика делка тука има подобра дискусија, јас од кога ве викам да дојдете бе педери:misticen:
Не е лоша дискусијата, ама без Боро нема некоја побогата, да не речам посодржинска дискусија. Ама оправдано е за него, млад е крвта му врие. Нема овде со нас да се расправа.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Е Пупоне вчера божем со романистите заврши во кафана:pijani:
Али Пупоне го дигна персоналот у ваздух да најдат далинскито бидејќи почнаа да одбројуваат 60 секунди за гасење на телевизорот:facepalm:

А @Romanista е во право кога вика делка тука има подобра дискусија, јас од кога ве викам да дојдете бе педери:misticen:
Дечкото што си го цитирал има едно мислење у 2007, важно во право е (y).Шала на страна добро разбравме поентата на разговорот :ojeaa:
А за у среда не берете гајле, тренер е Спалети а не Руди, така да прегорување од желба да се докажат, нема да има.Џеко го имаше тој проблем но се надевам со голот вчера, се смири и тој.И Спалети кажа самиот, не е проблем во тимот и играчите, проблемот беше до психата, а со овие победи би требало тоа да е средено веќе.И под водство на Спалeти колку само напредна Дигне, просто невероватно.
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.649
Али која голчина на Лукас Дигње, како ја само распали момакот:cuc:
Три кола по ред играчи на Рома го дават голот на колото, сега би било 4-ти доколку Дигње биде избран:)
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Спалети да беше од почеток на сезоната момци, друга песна ќе се пееше во Серија А.Како и да е , одиме напред, среда има да ги полнеме Реал, како полнени чушки :D.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Озбилно со тројца во дефанзива против Реал? Знам дека така се игра во Серија А, ама со ваков пристап потешко некако.. :cautious:
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Озбилно со тројца во дефанзива против Реал? Знам дека така се игра во Серија А, ама со ваков пристап потешко некако.. :cautious:
Оваа формација од 3-4-2-1 за секунда се менува во 5-4-1 или 4-4-2 во зависност од пресингот на едните или другите, т.е. од играта само со враќање на Астерикс и Флоре на страничните бековски.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Не ги ни загледав убаво Диње и Флоренци, 5-4-1 има највеќе логика така да се трансформира..
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Рома треба да си ја игра играта, без разлика дали ќе игра со Реал или со Локомотива Скопје.Добро напиша Сантино, оваа постава може да направи неколку формации, зависност од резултат и игра на терен.Реал у тој поглед се тотално хендикепирани.Мене искрено само да се блокират Модриќ и Родригез, и утакмицата е добиена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom