Фан Клуб: Рома

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Тој Флоренци во го обожавам ... Класа играч че го биде знам Марота го бараше пред некоја година и лани ама не го дававте. Можи да си купам дрес од него во иднина као кај вас игра :D
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Roma je zainteresirana da kupi Koronu Kielce, klub koji nastupa u prvoj ligi Poljske.
Namjera Rome je da Kielce bude satelitski klub.
Kontakti su već ostvareni.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Roma do kraj svoite natprevari gi igra samo na Olimpiko , dokolku ne bideme 2 neka zemat gajtanot i okolu vrat na plostad na Rim !!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Жервињо аут до крајот на сезоната.
Баерн Минхен заинтересиран за Учан. Ако го пуштат уште него земам калаш и ги пукам сите во неспособнава управа заедно со Гарсија. :uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Жервињо аут до крајот на сезоната.
Баерн Минхен заинтересиран за Учан. Ако го пуштат уште него земам калаш и ги пукам сите во неспособнава управа заедно со Гарсија. :uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:
Prvo Najngolan sega Ucan, samo se prasuvam koj e sleden ? Mozebi ROMA ?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Samo cuek so blaga retardacija ne bi go igral Ucan ...
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Треба мадиња за тренер. :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.184
Поени од реакции
3.155
Ancelotti po se izgleda na krajot od sezonava ke go napusti Real M. .. Sto li cekaat nasite koga sam ni se dodvoruvase ovoj trener vo minatoto ??
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Ancelotti po se izgleda na krajot od sezonava ke go napusti Real M. .. Sto li cekaat nasite koga sam ni se dodvoruvase ovoj trener vo minatoto ??
Анчелоти е наше дете. Беше играч на Рома во еден од најубавите периоди на клубот. Според мене добро би било со него што им дава шанса на младите и талентирани играчи, ама сепак мислам дека ни фали квалитетен играчки кадар за нешто повеќе од ова. Пред сѐ мислам на одбрана, голман и шпиц.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Шо се дешава у локало бе алоуу? Вечер тепаме ли и со колку гола разлика? :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom