Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Имаме 22 шута наспроти 0 на Џенова, посед на топката 66-34% ги убивме:cool: .. се плашев малку бидејќи ги немавме на располагање Де Роси, Кастан, Балцарети и Љајич, ама морам да признан Наинголан ме воодушевува со игрите, какво само засилување добивме, ни за момент не се осети неиграњето на Де Роси, башка само какви комбинации правеше со Пјанич и Стротман, како од почеток на сезоната да е во тимот, како пит бул е, се залепува до потивничкиот играч и не го пушта додека не му ја земе топката, денес имаше преку 10 украдени топки и добиени дуели, плус има одлична техника, пасот му е компјутерски и има одличен удар, тешка универзалка, добивме екстра засилување, играч кој може да ги игра сите позиции во средина и играч на кој Рома може да се потпре(y)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Самата статистика покажува дека денес изигравме утакмичиште ... :drk:
Сите играа перфектно ... Голот на Флоренци немам коментар .... според реакцијата и тој не можеше да поверува дека даде гол со ножички ....
Денес ми се допадна многу Строки ... човекот и во одбрана и во напад изигра перфектно ...
Џенова значително ослабена дојде и очигледно проба да игра некаква мртва игра, да лупаат колку да помини времето, која им успеваше до 25 минута да не примат гол, ама на сцена настапија гладните волци :) ...
Се чудам од четворката: Пјанка, Строки, Нинџа и Футуро Капитано, кој ќе седи на клупа ... Сите заслужуваат да играат ... :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Од Наинголан сум ептен задоволен од тоа што го видов денеска. (y)
Матузалем кој сељак испадна денеска. :facepalm: :гомце:
Сељандура:) .. нема играч на лацио кој нема комплекс од Рома, башка си го остави тимот на цедило.

А Наонголан велам ме воодушеви, игра одлично, големо засилување за Рома(y)

Туку да прашам нешто, гледам се комплицираа работите со Санабриа, велат доколку бил повикан во првиот тим откупната клауза ќе му скокнала на 10 или 12мил. но тоа би се случило само со негова согласност, доколку не се согласи Рома ќе го зеде за 3 или 5мил
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.163
Поени од реакции
21.129
Сељандура:) .. нема играч на лацио кој нема комплекс од Рома, башка си го остави тимот на цедило.

А Наонголан велам ме воодушеви, игра одлично, големо засилување за Рома(y)

Туку да прашам нешто, гледам се комплицираа работите со Санабриа, велат доколку бил повикан во првиот тим откупната клауза ќе му скокнала на 10 или 12мил. но тоа би се случило само со негова согласност, доколку не се согласи Рома ќе го зеде за 3 или 5мил
Раководството на Барселона сега изведува некои глупости. Се е тоа со цел само и само да се дојде до повеќе пари, затоа што сите во клубот се свесни дека со заминувањето на Санабрија, клубот губи еден огромен талент(најдобар во неговата генерација).
Се зборува дека имало таква клаузула како што спомна ти, ама и играчот и татко му демантираа такво нешто, рекоа дека немаат потпишано такво нешто. Според мене, на крајот гарант се ќе испадне како што треба, Санабрија ќе ја напушти Барселона(тоа е негова желба, сака да игра повеќе минути), цената ќе се движи од 3-5 милиони, раководството на Барселона не може со сила да го задржи Санабрија во клубот.
Нормално, овде најмногу ќе изгуби Барселона, а најверојатно најмногу добива Рома(голем талент за релативно ситни пари), а се надевам и Санабрија ќе добие многу од овој трансфер(ќе се изнаигра многу повеќе и ќе израсне во голем играч). :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.202
Поени од реакции
3.203
Se bese na nivo i prekrrasna pobeda... No dali zabelezavte nezadovolstvo kaj Pjanic koga bese izvaden od igra ?:confused: I daj kazete kako pomina Jedvaj ? Finisot ne go gledav...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Se bese na nivo i prekrrasna pobeda... No dali zabelezavte nezadovolstvo kaj Pjanic koga bese izvaden od igra ?:confused: I daj kazete kako pomina Jedvaj ? Finisot ne go gledav...
Влезе Једвај но на местото на Мајкон како десен бек, не се изнаигра многу, но се гледа дека нема страв, само му треба искуство и повеќе вакви мечеви .. Пјанич не изигра ништо посебно и е љут сам на себе, ама ќе си ја врати формата тој, голем играч е(y)
--- надополнето: 13 јануари 2014 во 01:54 ---
Стротман изеде бокс од Мајкон:D
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Убо дете! ...

После победата над Џенова, тренерот на Рома, Руди Гарсија изјави дека е потребен уште еден крилен бек за да биде комплетен неговиот тим, со оглед на проблемите кои ги има Балѕарети со повредата која го држи надвор од теренот повеќе од што се очекуваше.

Како што информираше Corriere dello Sport, токму на барање на Гарсија, спортскиот директор Сабатини ќе се обиде да го донесе во Рома 22-годишниот играч на Сент Етиен, Фаузи Гоулам.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
Sanabria agent: Toni wants Roma
By Football Italia staff

Antonio Sanabria’s agent has confirmed that the Barcelona starlet will sign with Roma this month.
The Paraguayan forward was confirmed to be in the Italian capital on Monday to meet with director Walter Sabatini.
And the teenager’s representative has revealed on Tuesday that the goalscorer is set to secure a deal to play for Rudi Garcia’s men.
“We are in Rome to formalise an agreement,” Raul Verdu told La Repubblica.
“Toni has made a difficult choice, but now he wants to play in a Giallorossi shirt.”
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Тоти: Каква награда е “Златна топка“ кога еден Раул никогаш ја нема добиено!

Инаку Санабрија се договорил со Рома, иако Барселона со сите сили пробуваше да го спречи овој трансфер или бар да ќари нешто повеќе. Интересно е тоа што најверојатно откако ќе дојде во Рома ќе биде позајмен на Фиорентина. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom