Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
10 јули 2018
Мислења
1.253
Поени од реакции
1.922
Не знам што да мислам за Чуамени. Само да не јаде жолт зошто го изедовме во Манчестер.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.196
Поени од реакции
29.046
Овој пациентов од Барса со нов профил кој пролив е.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.458
Поени од реакции
13.924
Се што си спремал последните десет дена паѓа во вода кога примаш ваков глуп гол.
Автоматски споено мислење:

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Последно уредено:
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.253
Поени од реакции
1.922
Упропастивме 4 сјајни контри. 2 мораше да влезат, 4-1 не е невозможно против ваков Сити во прво полувреме. Винисиус ни е играч помалце. Мора Брахим да влезе.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.458
Поени од реакции
13.924
Нека учат нашиве како се шутира надвор од 16. Два пати шутнаа Сити во второ полувреме два гола. Тоа е кога не си ги искористуваш шансите.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.196
Поени од реакции
29.046
Шо прецизност имаат овие бог да чува :pos:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.458
Поени од реакции
13.924
Конечно Валверде закачи една ваква. Баш кога највеќе треба.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.253
Поени од реакции
1.922
Ужас утакмица. Срамотно второ полувреме. Блам допреа со шутевите. Анчелоти поголем блам со тактиката во второ. Срамота беше она за гледање, да се повлечеш дома против ваков Сити е нереално ни да го помислиш. На тацна ни се понудија, мистерот ја усра тотално. Мораше поофанзивно. Толку од двомечот, има да не напунат повише него лани.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.196
Поени од реакции
29.046
Халанд не е проблем, кдб и Силва се, Силва претходниот натпревар против Камавинга изгледаше како прајм Меси.
Плус еден од играчите во најголема форма моментално е Фоден.
Си кажав јас на време.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.033
Поени од реакции
1.022
Истово сакав да го напишам @libertadee
Срамота е по 4 текми каде Сити те има издоминирано до мерка да делуваш ко некој младински тим, ти со ист пристап при 70,000 публика, дома да излезеш. 5ти пат по ред, едно те исто. Па добро бе некои си Астон Вили и Вест Хемови им играат 90 минути пресинг на Сити и не им даваат онаква доминација со пола од квалитетот на нашиве играчи, алоооо!? За Арсенал и Ливерпул да не спомнувам.
Џабе 3:3 при онаков пристап. И 5:0 да беше за нас, 7:0 можат да не победат таму.
И да … дур ние 9 дена одмаравме, овие се козеа … 3 текми одиграа. А нашиве делуваа како да имаат одиграно 7 текми во истиот период.

Срамота. Едино добро од денеска е , резултатот. Ништо повеќе.
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.196
Поени од реакции
29.046
Белингам треба помалку да се дружи со Вини...попримал и он тоа циганското
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.862
Поени од реакции
24.330
Многу ми е криво што не ги здробивме вчера. Можевме, а и моравме да ги тепаме ако сакаме пролаз во 1/2 финале. Фудбал е, али мислам дека немаме што да бараме во Англија.

Имаше удел нашето повлекување, али и кога се повлековме Сити не претставуваше реална закана за нас. Јебига, они се што шутнаа влезе, а нашите шутеви не беа ич прецизни.

Со оглед на повредите и фактот што цела сезона играме без напаѓач, и со титула во Ла Лига јас сум задоволен.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.196
Поени од реакции
29.046
Мене повеќе ме нервира фактот што до сега Вини требаше да стане лидер на тимот и да биде пример на сите други, а он на терен е ко некој адолесцент.
Имаше една ситуација каде си правеше финти на средина на терен и му ја земаа топката, не можеш бе така лесно посед да даваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom