Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Јас па се спремав пролетва да отидам некоја интересна да гледам во Мадрид, плус стадионот нов да го посетам.
Тоа, они кај мене иделе :cool:

Ти за кај планираш?
Еххх Бернабе сепак си е посебна прича... :D

Ќе идам на таа во Чикаго ваљда пошто најблиску ми е. Лани бев на Челзи - Дортмунд на Солџер Филд не беа многу скапи картите, се надевам дека нема да претераат сега.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.031
Поени од реакции
994
Еххх Бернабе сепак си е посебна прича... :D

Ќе идам на таа во Чикаго ваљда пошто најблиску ми е. Лани бев на Челзи - Дортмунд на Солџер Филд не беа многу скапи картите, се надевам дека нема да претераат сега.
Пробав да ти пишам директно, ама нешто ти е блокирано. Да не мирцаме тука :). Ако сум во околината тогаш, ќе те контактирам.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.175
Поени од реакции
2.651

Ќе му се смееме на бугаров
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Камавинга денеска тренираше нормално, нема посериозна повреда (y)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Без никави драми, без дигање тензии и пумпање нервоза...тивко и на висина на задачата Родриго си издоминира и денес.
Дечкото е чист фудбал, ништо друго.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Вакво нешто кога ќе прочитам автоматски ми се губи секаква желба за гледање на утакмицата.

 
Член од
14 јули 2017
Мислења
626
Поени од реакции
1.207
Вакво нешто кога ќе прочитам автоматски ми се губи секаква желба за гледање на утакмицата.

Се работе за повреда некаква или? Оти иначе ми нема никаква смисла да не стартуе Чуамени
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.238
Поени од реакции
1.886
Се работе за повреда некаква или? Оти иначе ми нема никаква смисла да не стартуе Чуамени
Не, тактика на на Анчелоти. А таман помислив дека почнал да учи од грешките. Аматерски потег.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Чуамени - Рудигер најверојатно ќе биде стоперскиот тандем утре. Ќе фали Чуамени во средината но мислам дека против Халанд ќе биде ризик ако Начо игра во одбрана.. Ех да беше Милитао 100% спремен.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Халанд не е проблем, кдб и Силва се, Силва претходниот натпревар против Камавинга изгледаше како прајм Меси.
Плус еден од играчите во најголема форма моментално е Фоден.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.238
Поени од реакции
1.886
Халанд не е проблем, кдб и Силва се, Силва претходниот натпревар против Камавинга изгледаше како прајм Меси.
Плус еден од играчите во најголема форма моментално е Фоден.
Па ке изгледа така кога не е лев бек. Ке наебе Чуамени, или утре иливо Манчестер, дупло од Камавинга. Ке го понесе топката напред ке ни ебат матер. Хулиан Алварез има да го тормози. Башка ке јаде жолт, па дупло ослабени на реваншот ке бидеме.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857

They prayed for miracles and miracles arrived
Real Madrid the team of dreams
Where has that come from How did that happen

Најубавиот момент за мене после Ла Децима, одиме вечер, било каква победа ќе биде огромен чекор кон полуфинале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom