Фан Клуб: Реал Мадрид

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Факт е дека на гостувањата сезонава исто ко да го нема на терен (освен против Еспањол), па он колку сака нека доминира на прес. Уопште не сум импресиониран од ова што врти по интернетов и палењето за тоа што му рекол на новинарот. Нека почне да "доминира" на терен а не надвор од него.
Сето тоа во ред, ама дебили новинари пред утакмица ЛШ го прашуваат (3 пати) за Барса и за почит е како му го спушти пошто стварно ја претеруваат. Факт е дека е тиња, ама give credit where credit is due.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Сето тоа во ред, ама дебили новинари пред утакмица ЛШ го прашуваат (3 пати) за Барса и за почит е како му го спушти пошто стварно ја претеруваат. Факт е дека е тиња, ама give credit where credit is due.
Не знам за другото, не го гледав цел прес. Ама прашањето за гостувањата си беше сосем океј, одговорот можда бил таков и заради други прашања и провокации. Не знам.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Па убаво му одговори шо.
 
A

apidrone

Гостин
Кој ги ебе новинарите бе. Иначе, ова ич не ми се допаѓа
Знам дека на секоја серија, дали позитивна или негативна, и доаѓа крајот али ова е скоро 30 години. Реал одамна нема победа во Италија.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Не ми е јасно како може Крос да игра пред него и Касемиро. Ќе биде бољи и од Модрич.

[DOUBLEPOST=1455739802][/DOUBLEPOST]Нема кој да даде гол упм, Роналдо се фрла по терен а прими топка, Бензема се плетка со топка, стандард глетка. Нека ги елиминираат уште сега ваљда нема да ги гледам наредна сезона.
 
Последно уредено:
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ужас. Многу статично, малку отварање и све се сведуе на индивидуален потег. Мислим дека Зидан и тоа како треба да работи на игра под притисок, пошто откако дојде он буквално секој противник што ни игра пресинг успеа да не исече скроз и да не можемо една акција да изиграмо. Модриќ го нема, Иско тек тук нешто ама и тоа не е доволно. Џејмс има тотално погрешна позиција. Залепен до аут линија од каде што делуе тотално бескорисен. Фали Бејл, премногу.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.031
Поени од реакции
994
Kakov kontra napad imavme do pred edna, dve godini ...
Ova momentalnovo e mizerija. Nikakva ideja nitu pri organizacija na pozicionen napad.
Se se nadevam deka idejata e da se igra pretpazlivo ...bidejki ako vaka igrava bi ni licela koga sakame gol da dademe, za zalenje sme.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Навивав за Рома ебате, барем фудбал ќе гледавме од Реал. Катастрофа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom