Фан Клуб: Реал Мадрид

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Биди малце сериозен..,Роналдо е бледа сенка за разлика од порано а камоли да го споредиш со Меси..а Суарез е друга димензија за Бензема реално...
Сериозен сум, ме немаш убаво сфатено изгледа. Не ни помислив да го споредам моментално Роналдо со Меси. Очигледно е дека формата на ЦР е многу падната и никој не го спори тоа. Муабетот ми е за целокупниот ростер на двете екипи дека е горе-долу ист, нијанси се во прашање а играта што ја прикажуваат има огромна разлика една од друга.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.090
Биди малце сериозен..,Роналдо е бледа сенка за разлика од порано а камоли да го споредиш со Меси..а Суарез е друга димензија за Бензема реално...

За тоа дека не се воиграни како тим навистина е така бидејќи сепак повеќе од пола сезона дебелиот крофнар ги водеше како раштимана банда и неможи туку така однеднаш да се разиграат...Џејмс на пример е во многу лоша форма моментално и сеуште е далеку од ланската форма,Крос мислам дека Анџелоти му ја заеба кариерата што го врати поназад бидејќи чоекот претходно играше како зад напаѓачите бидејќи во Баерн имаше други соиграчи,а овде Модрич е главен племејкер па ова сосила игра назад каде реално не игра лошо но далеку е од квалитетот и снаодливоста на Бускетс за таа позиција..

Иско е лош,катастрофа нула,а Ковачич е добар но тука игра Модрич на таа позиција па и нема некоја корист тимот од него..Васкез и Хесе се подобри од Мунир и Рамирез но сепак тие се само резерви каде не влијааат многу..

Одбрана имате подобра според мене бидејќи бековското дуо Карвахал-Марсело е најдобро во светот моментално..двата се топој иако и на Барселона не се лоши..страшни бекој имаат двете екипи

Играчите на Барселона се поквалитетни моментално и во подобра форма и што побрзо сватат од клубот дека Роналдо и Бензема не се повеќе класа играчи како некогаш тогаш ќе биди подобро , иако имам неизмерно поштовање кон Роналдо
Не си у право за Иско


Нека проба било кој, еден на еден, нека му земе топка.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Иско беше роден за Барса, кој кур му требаше да оди во Реал. И самиот се кае сега сигурно. Со Иниеста ќе правеа шоу во среден ред.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Иско беше роден за Барса, кој кур му требаше да оди во Реал. И самиот се кае сега сигурно. Со Иниеста ќе правеа шоу во среден ред.
Den denes tesko spie

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не си у право за Иско



Нека проба било кој, еден на еден, нека му земе топка.
Јас не реков дека Иско не знае да игра фудбал..чоекот имаа 100% контрола на топката како Иниеста..само што мислам дека е бескорисен играч бидејќи премногу ја држи топката внозе за разлика од Џејмсот кој е далеку поконкретен и покорисен за тимот..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Јас не реков дека Иско не знае да игра фудбал..чоекот имаа 100% контрола на топката како Иниеста..само што мислам дека е бескорисен играч бидејќи премногу ја држи топката внозе за разлика од Џејмсот кој е далеку поконкретен и покорисен за тимот..
Со други зборови Иско не е типот на играч кој му е потребен моментално на Реал Мадрид со ваков стил на игра, Џејмс е поконкретен и поќе му одговара моменталниот стил на игра.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.090
Со други зборови Иско не е типот на играч кој му е потребен моментално на Реал Мадрид со ваков стил на игра, Џејмс е поконкретен и поќе му одговара моменталниот стил на игра.
Од каде тоа дека Иско не се вклапа во овој Реал? Ко што ни играат пресинг секоја утакмица, играчи кои знаат со топка и те како се добродојдени. Знае да изнесе топка кога е густо, дефанзивната игра му е врв оваа сезона, одзема топки, едино брзината и навременото ослободување од топка понекогаш му се слаби страни. Кога може Крос флегмата да игра толку многу, за Иско е смешно да се збори.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
И Рома утре а?
Некако не сум оптимист у ПМ..играме ногу млитаво на гости
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Од каде тоа дека Иско не се вклапа во овој Реал? Ко што ни играат пресинг секоја утакмица, играчи кои знаат со топка и те како се добродојдени. Знае да изнесе топка кога е густо, дефанзивната игра му е врв оваа сезона, одзема топки, едино брзината и навременото ослободување од топка понекогаш му се слаби страни. Кога може Крос флегмата да игра толку многу, за Иско е смешно да се збори.
Не реков јас дека се согласвам туку преведвам шо кажва шапшалот :D
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Факт е дека на гостувањата сезонава исто ко да го нема на терен (освен против Еспањол), па он колку сака нека доминира на прес. Уопште не сум импресиониран од ова што врти по интернетов и палењето за тоа што му рекол на новинарот. Нека почне да "доминира" на терен а не надвор од него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom