Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Не знам дали пратите, Бензема на инстаграм објавил слика во приватен авион и хаштагови нешто демек next stop: the future... А последен профил што го заследил е некојси фан пејџ на Венгер. :D Фановите на Арсенал се веќе во еуфорија.

http://www.standard.co.uk/sport/football/karim-benzema-sends-arsenal-fans-into-meltdown-with-cryptic-instagram-post-10421922.html
http://www.eurosport.co.uk/football/karim-benzema-sparks-arsenal-transfer-frenzy-with-cryptic-instagram-post_sto4837194/story.shtml

Би го мењал у моментов само за Агуеро или Ројс а Роналдо како напаѓач. :D
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Хаштагот е мото на Адидас или нешто такво промотивно поврзано со Адидас.
Сликата е од одмор и е стара, Карим во Шангај е.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
СанИкер пластичен фан, нема појма кај се наоѓаат фудбалерите за тимот за кој навива.
Патем Крос аут, слабо клава голови, место него Хазард и идемо на тројна.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Приберете ја жена му крофнарот пошо Мурињо збесна




via DoneFDailyNews
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
And that's why money can't buy you class. Зема со на Рафа жена му да се расправа...
И Роналдо го пецка демек Меси и Азард бољи биле... ќе се падне со Челси ќе му ја зеде душата, ни двокатните лондоски бусови нема да му помогнат :D
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Изгледа не научи Моурињу од пријателската пред некоја година дека е лошо да се пецка со Роналдо,многу голои од слободни клава тогаш,таков е.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857


Ептен сме биле загреани за Хесус Ваљехо, стандарден првотимец и капитен на Сарагоса минатата сезона, капитен на шампионската репрезентацијата под 19 години. Ова е играчот на кој најверојатно заедно со Варан ќе се темели одбраната во иднина. 18 години а видете каква градба има. На сликава и по фаца и по тело му се познава дека ќе биде играч од него, бар ја имам некое такво мислење. 6 милиони бараат Сарагоса и најверојатно ќе остане и наредната сезона на позајмица кај нив.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Каков секс ќе изедат УТД само како што одат работите..
Перез си ги дупи лагано лагано..

Продолжил договорот со Рамос, главната цел на УТД :D , а сега осеќам ќе се насочи и кон ДеГеа и тоа тој јавно да побара трансфер..
Им остана само Серхио Ромеро од Серхио Рамос, па се палеа на постот на comunicado oficial навивачите дека прочитале Рамос а не Ромеро..
:D

Башка и тоа што Роналдо го враќаат секоја сезона по 3-4 пати
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Рамос немаше намера да оди во Јунајтед, играше на таа карта за да си добие подобар договор...а нивниот интерес за него убаво го искористи.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Рамос немаше намера да оди во Јунајтед, играше на таа карта за да си добие подобар договор...а нивниот интерес за него убаво го искористи.
Точно, Рамос само си го искористи Јунајтед за да го добие тоа што сака.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
И као да ве прееба малце Рамос со искористувањето на Јунајтед, на куроф сеа ќе ви го дадат Де Геа, ќе се ебавате цела сезона со Кејлор Навас и Кико Касиља.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Ако, следна сезона за џабе им го зимаме. :D



Му завршуваше договорот, така ? :unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom