Фан Клуб: Реал Мадрид

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.142
Поени од реакции
28.898
И Јеро си иде исто :coffee:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Не ми е јасно зошто толку сте разочарани што си оди. Се гледа дека човекот е мирен и културен и поради тоа го сакаат играчите и фановите, но резултатите и играта на Реал не беа на ниво оваа сезона додека минатата се провлече во последните минути така што овој исход беше неизбежен
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Не ми е јасно зошто толку сте разочарани што си оди. Се гледа дека човекот е мирен и културен и поради тоа го сакаат играчите и фановите, но резултатите и играта на Реал не беа на ниво оваа сезона додека минатата се провлече во последните минути така што овој исход беше неизбежен
Затоа што нема достојна замена за него на пазарот моментално.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Modrić: "Liječnici su pogriješili, ne mogu uopće trčati i nakon pet tjedana!"

Одма отказ ... да им ебам неспособните.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Клоп нема да биде тренер една година според последните шпекулации. Ако Пеп не освои ЛШ наредната сезона, очекувам Клоп да биде тренер во Баерн.
 
A

apidrone

Гостин
Како бе на среќа Анчелоти освоил ЛШ? Баерн на среќа беше прегазен?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Aјде и јас да искоментирам за ситуацијава.


Едноставно незнам, и неможам да сватам како толку сите карате по Перез како да направил кој знае што. Едноставно е. Карло не освои ни еден трофеј сезонава, и му е покажана излезната врата. Да освоеше барем еден трофеј, барем куп, ќе останеше. Сакате да изиграваме Арсенал? Неможи, и можеби ќе сум нападнат, ама и јас би го направил истото. Се трошат големи пари, го донеоја Хамес, го донесоја Крос, и факинг Мората не реши и на гости и дома. Мислам ВТФ? До пред 3 дена за нас играше, и сега кармата си го направи своето. Као демек мораше да го продадат? Шо е Чичарито повеќе од Мората? Јбг..

Настрана тоа што тој беше поврзан со играчите, и криво ми е само заради тоа, Карло беше многу тврдоглав. Не правењето на ротации и немањето на план Б доколку нешто тргни наопаку, ама воопшто нема да ми недостасуваат. Се повреди Модрич, и чоеко не најде и не најде формација која ќе ни одговара за тоа да не се осети толку.

Сето ова што сега се случува, ќе се случуваше лани доколку Рамос не го дадеше тоа во 93та. Сега сме на исто, само 1 година подоцна. Демек не помисливте дека ова ќе следи кога Мората израмни за 1:1? Очекував уште следниот ден да му биде врачен отказ. Се однесувате сите како изненадени од потегов, а незнам зошто. Друг пример е тоа што ги тепаш комшиите во финале на ЛШ, и наместо ти да ја земиш психолошката надмоќ, и да неможат да мрднат многу време, тој повторно губи од нив, и тоа 100 пати во 1 сезона. Скоро сите дерби натпревари ги загуби, сега ќе ми речи некој дека сни немале среќа, а сни играле добро, и Барса играше добро против Селта, ама изгуби.

Друго, Карло е господин, и како господин си замина. Но, тоа што беше нечија марионета, па исто не го сакам. После толку лоши и дебилни натпревари, со сила да го играш Бејл, па не е во ред. Доколку беше некој тренер што има мадина (читај Моу), Бејл ќе беше седнат на клупа од 10то коло и немаше да биди ставен.


Се на се, му благодарам за Децима, добар тренер е, и му посакувам среќа понатаму. Но никако неможам да речам дека после оваа сезона заслужи да остани. Едноставно имаш шампионски тим, со 2 нови играчи кој се вклопија и тоа како, а ти завршуваш со 0 титули. Тоа би прошло на друго место можеби, тука не. Сите знајме дека не е добро кога се менуваат тренери, а нашиве тоа им стана во навика, да не излези дека сум за менување.


Сега за негова замена, Крофната незнам колку би бил идеална замена, би бил само послаба замена. Лигата со него исто нема да ја освојме, ќе се оди повторно на ЛШ и не предвидувам добра сезона. Се надевам дека грешам во врска со ова, доколку дојди. Моја желба само Клоп или Емери. Од тимот, БАЛЕ, Иљара, Кедира, Арбелоа, Силва, Чича аут. Ин Верати и Агуеро maybe :D


Фала за Децима Карло, меѓутоа клубот е над сите.


ХАЛА МАДРИД ! <3
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.338
Дa не дaдеше гoл Рaмoс вo 93тa минутa, сегa нa друг тренер ќе дaвaa oткaз :P
 
A

apidrone

Гостин
Не е толку што го сменија Карло, колку што од авион се гледа дека Перез и компанија немаат долгорочен план за успех.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Не е толку што го сменија Карло, колку што од авион се гледа дека Перез и компанија немаат долгорочен план за успех.
Не треси само така од ракав, колку да се речи нешто. Шо требаше, награда да му дадат за сезонава?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom