Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Модриќ играше со температура на Камп Ноу

Ова е тоа играчиште!
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Ќе падневме на допинг тест после..поголема пеза ќе беше
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Мората: „Не барав да бидам стартер во Мадрид, но барав поинаков однос кон мене!“

- „Сега кога сум надвор од Мадрид ме ценат многу повеќе. Кога заминав од Мадрид една од моите цели беше да стигнам до регуларно место во Селекцијата. Некои сметаа дека сум луд што потпишав за Јувентус, дека ќе се најдам во истата ситуација. Но, кога човек заминува од својот дом, тој е ценет многу повеќе, кога се работи за шпанските играчи“.

- „Не разбирам како можеше во Мадрид од играјќи добар натпревар, следниот да се најдам на трибините, ниту на клупа. Јас не барав да бидам стартер, но барав поинаков однос“.

- „Со тренерот Карло Анчелоти немав никаков однос. Масимо Алегри мојот тренер во Јувентус е многу подобар во тоа прашање и одлично се однесува кон мене и благодарен му сум поради тоа“.

- „За Хесе е многу тежок период во Мадрид. Низ истото поминував и јас минатите сезони, целосно го разбирам низ што поминува. Многу е тешко да игра покрај BBC. Хесе може да одигра феноменално, но, ако некој странски играч игра добро, тогаш Реал Мадрид веднаш ќе побрза да го купи. Тоа е таа разлика, ние кои доаѓаме од кантерата никогаш не сме доволно добри за Мадрид. Секогаш повеќе се ценат оние од страна. Но, ако кантерата на Реал Мадрид не би била квалитетна, како може ние да играме низ цела Европа ? Очигледно дека има и други работи во прашање“.

- „Враќање во Реал Мадрид? Мислам дека во овој момент би било недостаток на респект спрема мојот клуб, тренерот и соиграчите да зборувам за тоа. МНогу сум среќен и комотен и не мислам на ништо друго моментално. Во мојата глава е само Јувентус и Селекцијата. Имам сеуште многу да им вратам за она што ми го дадоа. Со цело срце ќе навивам за Реал Мадрид да ја освои Ла Лига, а Лигата на Шампионите Јувентус“, - кажа младиот напаѓач
па да не беше Реал мората немаше ни М да има во европскиов фудбал само ете ...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Али ипак има уште луѓе (и јас) што мислат дека Мората не е материјал за Реал :)
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Кога сме кај Чичарито...

chicha.JPG

chicha4.JPG

Очекував @ElNinho да пише за ова ама и он нешто забушава у последно време.. Иначе девојчето е бивша новинарка на RealMadrid TV и пред некое време била поврзувана и со Роналдо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom