Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Може сум грешка ама мислам дека нема да има проблем средината против овие. Со Мурињо се играше со 3 деструктивци па пак си правеа шанси од шала. Важно е да се запазат двете линии од 4 играчи при дефанзивата.

Друга работа, нивната одбрана е со Матје место Алба со цел да се заштитат при одредени контри и нафрлувања за глава, па и ќе бидат поопасни од корнери така да ќе биде заебано.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Ќе не избушат... ќе бидат смешки немој после не сум ви кажал :D[DOUBLEPOST=1414253102][/DOUBLEPOST]Ете што значи деструктивец.... циганот се прошета во тој простор кај што немаше никој
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.205
Поени од реакции
29.060
Пепе не знае кај тера
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.462
Поени од реакции
13.941
Крос ми е некако бескорисен, Кедира барем ќе ја пополни таа дупка што се создава меѓу одбраната и средниот ред кога Модрич ќе тргне напред.
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Крос-Кедира Бензема Чича и Варан место пепе! ИНАЧЕ ГО ЈАДЕМЕ КУРОТ ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Кедира мора да влезе место Крос...
И да,Марсело ни е најдобар играч првото полувреме...
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Пепе е дрво невидено, ем киксна ем греши опасни пасови.
Крос тапа исто, има некое подобрување во поглед на креирање на играта ама дефанзивата му е ужасна, во споредба со Алонсо.
Инаку голот падна откако Рамос појде да го покрива Марсело, по којзнае кој пат. Секоја чест на Марсело за офанзивата, ама не е бек бе луѓе, ставете го крило да игра и нека си ебе матер. Понапред од Иско игра цело време.

Слабо ептен. Среќа Суарез не е уигран иначе многу повеќе требаше да примиме.

Пречките на Бензема. :vozbud:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Марија и Чаби да играа кај сега ќе беше 5-1 полувреме штета ќе биде да изгубиме од бедашиве.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Тоа сакав и ја да пишем. Првиот гол падна откако Марсело испадна на центар со глуп старт, па Рамос мораше да го покрива лево. Се создаде дупка у 16 метри, со оглед на тоа што и при такви ситуации Крос абер нема да покрие некој од централните дефанзивци. Кога ќе ми текне колку пати Чаби играше како штопер кога овие ги покриваа бековите...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.462
Поени од реакции
13.941
Ги имаме, само да не направат некоја глупост во одбрана како лани со црвениот на Рамос.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom